Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (10)


Recommended Posts

Buna dimineata burtici, Vrabiuto, nu-ti mai fa atatea griji, o sa arati foarte bine mireasa! mel, pufymic, multumesc ca va ganditi la mine.. eu ma simt mai bine.. mi-a mai trecut raceala, durerile de gat! e bine ca nu am facut febra, iau in continuare utrogestan, prenatale, maine ma duc la eco, de-abia astept, vreau sa ma asigur ca totul este bine! pufymic, tie ti-a spus dr sa te menajezi, sper ca esti cuminte.. mergi la servici?? eu am luat in greutate vreo 6 kg!! mananc intr-adevar putin mai mult, si nu am avut greturi!! se spune ca daca nu ai greturi faci baietel, asa o fi?? ca eu doream fetita, dar pana la urma, ce o fi, sanatos sa fie! va pup, numai bine! Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neata burtici! Cali draga, ma bucur mult ca esti bine acum si ca ti-a trecut pacatoasa aia de raceala.....dar sa ai grija de acum inainte sa nu te mai racesti. La lucru nu ma duc, decat cand si cand, dar mai mult stau in concediu medical, ca nu ma simt bine.....chiar nu ma simt in stare sa merg la lucru, cu toate ca fetele nu ma lasa nici ele sa fac nimic pe acolo.....in sala (de operatii) nu mai intru de cand am aflat ca sunt insarcinata! Asa ca stau acasa, mai mult in pat, Ovi(sotul) face curatenie si cam tot ce trebuie pe aici, iar eu stau si mor de plictiseala....nici mancare nu ma lasa sa fac in fiecare zi...mai face si el, ca sa nu ma obosesc. Tu cate sapt. ai acum? Nu se vede maine la eco ce minune ai in burtica? Pupic, Ioana si bb mic(15 sapt. si 1 zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burtici! Eu si brotacelul meu o sa luam o mica vacanta, asa ca ne vom revedea pe forum abia prin 20 aprilie, cand ne intoarcem de la Arad. Sa aveti un Paste fericit, alaturi de cei dragi, si sa ne reauzim(vedem) cu bine! Pupic, Ioana si bb mic(15 sapt si 1 zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor inca o data pentru felicitari! Dar ce se intampla?...toata lumea pleaca in concediu...si eu raman tot aici. Oricum, pufymic iti doresc concediu placut si sa te odihnesti cat mai mult! Nu uita: nu ai voie sa faci deloc efort! Eu ma simt destul de bine si astazi. Dar sa va spun ceva: aseara am avut impresia ca il simt pe bebe. A fost ceva de scurta durata ca si cand cineva ar fi facut un val micut pe la mine prin burtica. Nu stiu daca asta e senzatia pe care o simti cand misca bebe, dar astept sa vad ce se intampla si in zilele urmatoare. Sper sa fie BEBE!!!! Va pup! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cali nu trebuie neaparat sa-ti fie rau ca sa faci fetita. Eu am o colega la serviciu care a fost super ok si la prima sarcina si la a 2-a far greturi fara nimic (si chiar spunea ca sarcinile au fost asemanatoare) si prima data a facut o fetita iar a 2-a oara un baietel. Asa ca bafta multa maine ! Pufymic concediu placut si ai mare grija de voi - fara efort da? Roandre nu esti singura si eu tot pe aici raman. Asa ca mai vorbim. L-ai mai simtit pe bb? Pupici Mel 15 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel, deci noi ramanem pe baricade! Doar aseara mi s-a parut ca l-am simtit pe bebe....pt prima data! Dar nu sunt sigura ca el era pt ca imi sunt necunoscute inca aceste senzatii. Va spun in cateva zile daca a fost el sau nu. Tu il simti? Mai ai greturi? La mine au mai trecut. Ma mai incearca uneori dar mai vomit doar ocazional. In rest mai am doar mici intepaturi de burtica. Tu ce tratament mai iei? Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 5 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu il simt pe bb - dar cum eu sunt la a doua sarcina stiu sigur ca nu ma insel. Acum iau doar Centrum, si cand imi mai trece raul voi incepe cu Feretab (nu stiu cum se scrie). Nu mai sunt chiar asa de rau dar acum am alta chestie - plang in fiecare zi. Oare este normal? Cred ca bb nu se simte chiar ok daca eu sunt trista! Pupici Mel 15 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor nu sunteti singure ca uite sunt si eu pe aici ... Roandre felicitari si tot binele din lume , f. frumoase poze!! Mel eu cred ca tocmai ce nu-ti vine sa faci sa faci ca sa iesi din starea asta si apoi o sa vezi ca o sa te simti mai bine.Daca ramai in casa numai ganduri negre iti vor veni , mai bien iesi ...fa un efort si apoi o sa vezi ca o sa fie mai bine. Si eu il simt pe bb cateodata mai tare , cateodata mai incet.Acum trebuie sa fug in oras sa vedem daca gasim la un magazin arabesc , maruntaie de miel caci am asa o pofta de drob de nu pot sa va spun.Sa vad ce fac cu verdeturile ca in piata erau cam lesinate...in schimb am gasit ceapa verde , miam. Va pup si vb mai tarziu Cristina [gravi] 17 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...