Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Bb ne-a pacalit si s-a trezit. Nici acum nu doarme insa il las sa isi fac serenada dinainte de [nani]. Sper dupa aceea sa pot dormi si eu !!! Pe Andrei l-am schimbat de 3 ori pana acum asa de transpirat era. Sper ca maine - adica astazi - sa fie mai bine !!! Noapte buna, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna de dimineata mamici cu bb-i frumosi! In primul rand La multi ani pentru bb-i nascuti ieri: Erika, cei doi Matei si Philip! In al doilea rand La multi ani Roxana Maria! Bine ati venit Catalina si Laura! Mandra a mancat aseara la ora 9.30 si a adormit de pe la 10.45 pana la 4.50[il]. Cred ca ne apropiem de eliminarea unei mese din timpul noptii!!! Adina - [:D][:D][:D] - auzi tu zarzavat... La noi moartea caprioarei este numai seara (mai am lapte dar cred ca ii e prea lene sa suga?) - in rest e buna tzitzi vreo 10 minute. Oricum si pentru mine chestia cu mulsul este[sm][zz][zz] (am stat eu si jum. de ora si tot degeaba) Acum ca nu sunt bune pompele nu stiu, da' mandra mea ia vreo doua mese numai de la tzitzi(noaptea si dimineata) si pare destul de satisfacuta. Cred ca atunci cand suge se secreta in "creierul" meu ceva de stimuleaza lactatia, nu stiu. Eu ieri am intors de dimineata casa cu fundu'n sus cica sa fac curatenie (ca tot anunt cu surle si trambite ca fac). Si pe la 12 a venit seful meu in vizita, pe la 2 s-a ivit ceva urgent de facut pentru serviciu, pe la 4 a venit in vizita o colega, pe la 6 a venit sora mea...si dimineata fusese si maica-mea vreo ora. Rezultat - casa varza. Da recuperez eu astazi! Poate nu mi apuc sa intru pe forum ... asa ca va doresc ca pe langa lumina si bucuria pe care v-au adus-o frumosii nostri bebelusi de ianuarie-februarie si inceput de martie sa va dea Dumnezeu pace, intelgere si sanatate ! didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit sa ma mulg si bineinteles ca imi fuge somnul. Toti baietii mei fac [nani] insa cred ca Matei sta sa se trezeasca. Il schimb si ii dau sa pape si vreau sa ma apuc de treaba. Cu toate ca sunt cam obosita sunt convinsa ca o sa am spor astazi [il]. Nu stiu cu vremea cum se arata ca este cam intunecat la ora asta. Sper sa nu ploua ca mai avem cate ceva cumparaturi de facut. O zi minunata ptr toata lumea si tinem aproape [flo], Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Mi se pare mie sau o sa fie vreme urata azi??!![bang] Azi Moti mi-a vomitat pentru prima data. Imediat dupa masa. Nu ma-m agitat prea tare, dar m-am gandit la Adriana ca a tot trecut prin asta... Deci nu sunt singura cu Moartea caprioarei! Dar n-o inteleg de ce plange asa...ca sta cam 1-2 minute, in care suge ceva, fara sa cracneasca, dupa care o apuca. Si n-o mai pot opri decat cu biberonul! Andruska, dar de ce sa nu mancam miel? Are ceva rau? Eu am sa mananc! Ca de fapt doar constiinta m-a oprit ieri sa nu mananc ridichi...desi tare as fi vrut... E bine ca Andrei a transpirat mult, poate ii trece raceala! Pupici Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Eu ma simt tare rau, tot nu scap de criza asta de colecist. Alexandra insa doarme bustean. Andra, Adina, Ioana, mai iesim azi in parc? Ca de maine ne tot ducem prin vizite. Pana una alta, [s]tuturor sarbatoritilor! Un Paste fericit, luminos si plin de bucurii! Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Alexandra! Si noi o sa ben un Nan in cinstea ta! Roxana, pai ramasese pe week-end-ul urmator! Ca in week-end-ul asta, cu Pastele, fetele erau ocupate...si mi-am facut si eu, in consecinta, program. Ramane pe saptamana viitoare, nu? PASTE FERICIT va uram si noi (desi o sa mai intram pe forum), cu multa, multa, lumina! Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Alexandra La Multi ani sa cresti mare sanatoasa si frumoasa!!!
Dimineata la ora 7 a venit socrela sa o ia pe mama si pe fimea la biserica.......dupa 4ore de stat in biserica si caldura ca la balamuc bineinteles ca nu mi-a impartasit fata.....motivu ...nu e botezata[bang].....diseara o sa mergem noi sa luam lumina ...fata in nici un caz nu o scot noaptea. Adina si eu fac la fel ca tine doar sterilizez biberoanele....in rest face mama tot[:D] Anruska eu nu mananc miel ca nu-mi place......desi mama a gatit la greu..... Fie ca lumina sarbatorilor de pasti sa va aduca numai bucuriesi fericire.Paste fericit mamicutelor!!!!!!!!! Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] ptr Alexandra !!! Roxana, sa fie sanatoasa si fericita !!! Ane nici noi nu mancam miel - poate eu am sa mananc putin drob facut de mama, altfel peste la greu. Am cumparat astazi tot ce ne trebuie si acum suntem in bucatarie amandoi. Am inrosit ouale si pregatesc cateva aperitive si pestele. Sotul meu nu mananca deloc carne asa ca de aceea papam noi peste. Noi ptr ca suntem raciti astazi nu avem voie sa iesim din casa [bang] Imi este tare mila de el ca este a treia zi de cand sta in casa. Macar sa ii treaca ca altfel nu vad folosul. Ma duc la treaba ca Slava Domnului am o gramada. Bine ca imi place si ma bucura sa fac pregatirile ptr Paste impreuna cu Daniel - sper sa ma tina si fizicul ca m-am culcat la 1,30 si m-am trezit pe la 07,00. Pupicei si spor la treaba sau somn usor, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...