Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Hristos a inviat! Adina, in legatura cu alaptatul, ai incercat sa iei stimulente pentru lactatie? Eu beau ceai de chimion si anason in loc de apa, cam 2 – 3 l pe zi. Deocamdata am lapte cat pentru doi – chiar glumesc, ca dau laptic la doi bebei – Clara si …chiuveta. Mai exista pilulele Nutrinatal, care sunt naturale, din anason, marar si laptisor de matca (se gasesc la plafar) si exista Galactocil (granule), este un produs destul de nou (cel putin asa ni s-a spus la scoala mamicilor) si la vemea respectiva (dec 2003) se putea gasi doar la depozit – HIPERICUM Bucuresti, str. Moise Constantin nr. 40, tel. 021-413.13.00, 413.26.66. Poate ca de-atunci a aparut si in farmacii. Merita sa incerci daca, cumva, n-ai incercat pana acum. Eu am avut vreo doua zile probleme, in sensul ca pe dupamasa, din cauza oboselii, n-am avut asa mult lapte cum eram obisnuita si m-am panicat. A doua zi am luat Nutrinatal (doar o pilula, se recomanda 3 / zi) si a avut efect. Tatiana si Clara-Maria (31 ian 2004) http://community.webshots.com/user/tatianagut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adevarat a Inviat !
Sa avem sufletele pline de lumina si armonie !!! Noi am dormit ieri de la 23,30 pana astazi de dimineata la 9,30 [il] !!! Este tare cumintel si sper sa il tina asa !!! Noi am papat de dimineatza si acum ne facem siesta. Mie imi este cam somn si cred ca am sa fac putin nani sau am sa citesc putin. Va pupam si va dorim o zi minunata [flo] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi gangurim de mama-mama la noi in camera [mamica]. Ati fost pe afara? Acum doarme Andrei si s-a trezit Matei. Astept sa se trezeasca si Andrei ca sa putem pleca in vizita la nashici [pup]. Ce bine este cand suntem cu totii acasa, familia este cea mai importanta dupa parerea mea, nu? Lui Andrei parca i-a mai trecut raceala insa tuseste (noroc ca a inceput sa expectoreze) f tare. Bine ca nu a mai facut febra, Doamne ajuta !!! O zi minunata in continuare, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat! Aseara gaza mea a ras ptr prima oara in hohote...iar mie mi-au dat lacrimile de fericire....radea atat de frumos.... Si noi ne-am plimbat de colo colo si am mancat de-am spart .....da gata de maine iar la regim...... [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a Inviat! Noi am iesit la plimbarica azi dar a fost mult mai cald decat am imbracat-o, asa ca n-am stat prea mult. Moti a primit de la tatal ei de iepuras un costum cu blugi, tricou si sandale roz de la Waikiki. Tare mandre suntem... Tatiana, dar cred ca am lapte, problema e ca nu pot sa-l mulg defel. Cand suge, daca apas, iese chiar si jet; si am incercat sa nu-i mai dau eu biberonul ca sa ma mulg imediat dupa ce a supt ea, sa mai prind ceva, si tot nu-mi iese...Pai cu pompa tot asa am incercat! Dupa un "alaptat" de 2 minute, cand a inceput sa urle, am pasat-o maica-mii si am incercat sa mulg. Nimic, dom'le, parca intrase laptele in pamant. Si o vad cand urla ca e plina la botic de lapte, deci nu stiu daca urla ca-i tasneste in gat sau daca e fitoasa sau daca...etc. Vai, Ane...ce frumos...de-abia astept sa rada si gaza mea... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviatAne, trebuie sa fi fost tare fericita, la fel sunt si eu cand Albert mai face ceva nou ! Nu credeam ca te poate captiva atat un bebelus asa mic !! Eu nu mai pot de dragul lui,l-as manca, simt ca nu am cum sa-i arat cat de mult il iubesc orice as face!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si la noi, mamici. Noi ieri am avut masa frumoasa in familie, cu fratii sotului, cumnati, verisori si am vrut sa mergem si la inviere dar ne-am razgandit, avand in vedere ca e destul de periculos si evitam locurile aglomerate. Astazi am primit musafiri niste prieteni romani si cam atat. Puiul meu cred ca a racit aseara, nitel, ca prea l-am fatzait si nu reusea sa doarma deloc, cu toate ca era taziu , asa ca la 12 noaptea i-am facut baie si a adormit instantaneu, nici nu a mai mancat. Andruska, vroiam sa te intreb, ce i-ai dat puiului tau pentru tuse. Amos nu a facut febra, dar este foarte infundat si tuseste putin si stranuta. Nu pot sa ma duc la medic, pentru ca aici este pastele evreiesc si este inchis pana marti, cand am programare si pentru vaccin, dar speram sa il pot doftorici eu acasa, pana atunci. [pup] si [paste] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara zicem si noi la apel. Obosite moarte amandoua, dupa vizitele la ambele perechi de bunici. Alexandra este un pic agitata de la atatea persoane care au asaltat-o. Am iesit la plimbare pana s-a intunecat pentru a o linisti, iar ea statea pana si in carucior cu ochisorii mari cat cepele. Ma duc intrucat trambiteaza. Va pup. Noapte buna si somnic cat mai usor! Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...