Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Buna seara si de la noi! Albert doarme de la ora 9,30 si asa doarme de vreo saptamana , asa s-o tina, poate s-a facut baiat mare, peste o saptamana implineste 3 luni, nu-mi vine sa cred ce repede a trecut...!! Nici el nu doarme in vizite,ieri am fost si noi ,el plangea de oboseala , avea ochii rosii, dar nu putea sa doarma. Cand, in sfarsit am ajuns acasa,dupa cemi-a plans si in masina de nu stiam cum sa-l mai tin, l-am pus pe patul lui, sa-l fi vazut cum s-a inveselit dintr-o data de nu-mi venea sa cred. Radea, dadea din picioruse di din manute ( semn ca e vesel tare) si ne-am distrat asa vreo ora . Maine iar plecam, mi-e groaza de mersul in masina, ca , nu stiu dece, plange,nu-i mai place in masina. Cand era mai mic dormea cum plecam, acum plange pana adoarme, mai ales la semafor. Trebuie sa mergem fara sa ne oprim ca nu-i place sa stea.Cand vad rosu la semafor ma pregatesc de concert.[:D] Pana la urma adoarme, dar ma cam streseaza psihic, eu nu suport sa-l vad cum plange, si in masina nu prea am cum sa-l linistesc. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna seara, Sunt si eu prezenta la apel. Andruska multa sanatate lui Andrei.Matei chiar ca este cuminte, sa doarma atat de mult. Al meu s-a trezit la masa de 4.30 si apoi s-a mai trezit la 9 si mi s-a parut ca am dormit atat de mult. Ane nu-i asa ca este minunat cand rade, al meu se gidila cand il dezbrac. Radem amandoi de numai putem. Noi azi am iesit la padure linga Bucuresti si ce bine a fost. Puiul nostru a dormit 3 ore, dupa care l-am alaptat si tot drumul spre casa a gangurit si s-a mirat. Saphir poate Amos nu este racit. Si Alex tuseste. M-am speriat, l-am dus la doctor. Nu are nimic, se ineaca cu saliva. Mi-a dat oricum "just in case" Calpol (pentru febra) si Ambroxol (sirop de tuse) si Pivalone (picaturi de pus in nas). Am fugit si eu sa ma culc, Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Ce bine ca toata lumea este libera si azi[bis]! Asa ca suntem in formatie completa acasa si profitam de inca o zi cu tati. La pranz o sa iesim din nou la plimbarica[baietel]. Ieri am avut o zi linistita: am ciocnit oua rosii, am papat mancarurile traditionale, ne-am odihnit, am primit vizita nasicilor si ne-am plimbat impreuna cu ei si cu bb prin parc. Codrut (sotul Alinei) a luat prima lectie de impins carutul [:D] si s-a descurcat tare bine. Asa ca doar bb sa mai vina si la ei[;)]. Rares a fost, ca de obicei, tare cumintel. Toata lumea se minuneaza cat de scump este si cat de bine se poate comunica cu el. Este tare curios, ii plac jucariile zornaitoare si rade la toata lumea. Noi nu am ajuns inca sa radem in hohote (abia astept[:)]), dar promitem de pe acum[pk]. Saphir, si Rares stranuta de cateva ori pe zi, iar cu nasul am avut mari probleme din cauza ca s-a infundat tare de tot intr-o dimineata incat nici nu putea sa suga. Noi ii punem de 6-7 ori pe zi ser fiziologic caldut si incercam sa-i scoatem mucisorii cu pompita speciala. Uneori mai folosim si bete de urechi si au dat rezultate. Eu nu m-am impacientat ca e racit pt. ca febra nu are. Cred ca se intampla pur si simplu din cauza ca ei nu pot scoate secretiile astea si le curg in gat unde se aude acel harait. Am inteles ca si de la aerul uscat i se infunda nasucul. Pupici tuturor. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si Hristos a Inviat!!! Saphir Andrei a fost racit. Matei doar are nasul infundat si il tratez cu ser fiziolog la greu si colargol (1 pic/nara de 2 ori pe zi) + popitza si cateodata si bete. Vezi poate se inneaca cu propriile secretii si de aceea tuseste. Sanatate multa!!! Noi ieri am fost in vizita la nashici si ne-am simtit tare bine, am dormit putin, am papat si am si socializat, ca doar suntem bine crescuti, nu? Va trebui saptamana asta si poate si cealalta sa merg cu nashica dupa hainutze ptr botez. Abia astept !!! Astazi mergem in vizita la parintii mei -este si ziua de nastere a tatalui meu [s] - unde ne intalnim si cu niste prieteni. O sa fie tare frumos !!! De maine ramanem acasica intr-un trio formidabil. Sper doar Andrei sa se simta mai bine ca sa poata iesi si el afara. Saracul sta in casa de o saptamana [:(]. Ane cred ca esti tare mandra de gaza ta !!! Sa iti traiasca si sa te bucure toata viatza [flo]. Pupicei la bebelusi si la mamici [pup] [bascket] [amoras] - smilies puse de Andrei :-) Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor voua va cade parul? Mie a inceput sa imi cada destul de mult [bang] asa am patit si cu Andrei. Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Ca numai buna nu este pentru mine. Am avut noaptea trecuta o criza infernala de bila. E drept ca de vreo luna am probleme si acum de la mancare s-au agravat. Mi-a fost atat de rau incat am fost pe punctul de a chema salvarea. Apoi am sunat la numarul de urgente de la Medicover si am iesit la 3 noaptea pe strada sa imi cumpar medicamentele recomandate. Andruska, mie nu imi cade parul. Nu inca. Dar inca mai am edeme, si m-am potcovit cu dischinezia biliara (care se pare ca este cauzata de oboseala). O sa iesim la plimbare acum, sper sa ma simt bine. Daca nu, noroc cu tati care e acasa. Si asa a facut de serviciu toata noaptea pana acum, pentru ca eu nu ma puteam ridica din pat de rau. Va pup si sper la o zi mai buna. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina si la noi semaforul este punct de "plangere" [bang]. Roxana imi pare tare rau ca nu te simti bine. Sper din tot sufletul sa iti treaca si sa fi ca noua. [pup] multi de la noi ptr tine !!!! Bb doarme si acum - de azi dimineata de la 9,30 - si il asteptam sa faca okisori ca sa ne imbarcam catre parintii mei care ne asteapta la ei. Sanatate multa, ca-i mai buna decat toate, nu? Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, si am auzit ca sunt tare rele crizele de bila...Ai grija ce mananci...totusi bine ca nu tin mult!...[flo] Andruska, eu ma asteptam sa-mi cada parul dar vad ca inca nu imi cade... Noi am facut o plimbarica in parc, am halit si acum facem nanita. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamicute si bebelusi. Vestea buna este ca ma simt mai bine, vestea rea ca nu m-am refacut complet.[bang] Acum tocmai am pompat un pumn de medicamente pentru ca revenisera durerile de ficat. Noi ne-am plimbat azi o multime. Dupa-amiaza ne-am intalnit cu Arturicii si ne-am afisat impreuna prin Herastrau. In plus, am iesit iar la plimbarea nosturna prin parc si am stat pana ne-a prins nu numai intunericul, ci si ploaia. [:D] Maine e ziua de vaccin si deja m-au apucat tremuraturile de frica. Sper sa fie totul bine si miercuri sa ne revenim la normal. Pupici. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...