Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Mamici, ce faceti??? Roxana, cum te simti??? Andruska,sper ca Andrei sa fie bine, nu??? I-a trecut raceala?? Amos nu e racit, zic eu...i-am facut aseara baie mai calda decat de obicei, i-am dat preventiv pentru febra, i-am aspirat bine nasucul si a dormit ne`ntors [:D] Uf...maine avem vaccinul ce trebuia facut la o luna si am niste emotii ingrozitoare. Va pup si o seara buna la toata lumea[flo] [paste] Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu nu am mai reusit sa scriu de ceva timp ca stau tare rau cu timpul! Abia m-am descurcat cu pregatirile de Paste, desi nu am facut mare lucru.. dar sunt singura si asta este! As putea apela la soacra-mea dar nu ma simt in largul meu cu ea in preajma asa ca mai bine am renuntat! Sotul m-a ajutat la cumparaturi! Acum sunt stresata cu botezul, care va fi vineri si desi va fi masa la restaurant o sa am ceva persoane de cazat si pregatit masa si acasa: nasii si copii lor care vin din Bucuresti, parintii mei, sora mea si o prietena vin de la Sinaia.... si in plus stresul posibilitatii de a apare discutii intre familia sotului si a mea...deoarece s-au reiterat probleme vechi, dupa mai bine de 5 ani de cand ne-am castorit...nu are sens sa intru in amanunte dar abia astept sa scap si totul sa se petreaca in liniste asa cum este normal si sa ma pot bucura si eu de botezul baiatului meu ca de alte evenimente gen nunta, cununie etc - nu m-am prea bucurat! Oricum o sa ma mai ajute mama dar nu vine cu mult inainte tot din motivele de mai sus! Este atat de stupida situatia si macar de as avea vre-o vina ... este adevarat ca ,, nu-i pup in f...'' scuzati expresia, ca nu sunt genul si oricum nu am nici un motiv, ci din contra... iar daca vor avea grija de copil mai incolo o vor face din placere si nu o sa-i lingusesc ptr. asta! oricum in aparenta ne avem bine. Nici nu stiu de ce va spun astea ... poate ptr. a ma descarca cumva... Cosmin este bine, papa tot de 4 ori/zi si se trezeste mai nou la 7-8 dimineta. Dar sta aprope toata ziua treaz, pana pe la ora 18-19 si abia il trezesc pe la 23.30 sa ii dau ultima masa, care daca ar fi dupa el nu ar mai lua-o..dar nu se poate cu 3 mese /zi. Oricum ii dau laptele mai concentat ..pediatra a fost de acord... si ia bine in greutate ca altfel nu stiu zau...! am renuntat sa-i mai dau piure de fructe ca ziceam ca de aia nu prea papa bine lapticul si ii dau daor ceva suc...50-70ml/zi si ceai intre mese! Acum doarme bustean, pot sa-l sucesc si rasucesc ca abia schiteaza un mic gest si adorme la loc si in fund daca il pun, la fel... numai daca il dezbrac la pilea goala reusesc sa il trezesc...! Voi cum va treziti copii daca e cazul..se trezesc usor ? ca al meu e ca lemnul...n-ar trebui sa ma plang ca seamana cu mine...asa de greu ma trezesc si eu! Va pup si pe curand! Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004 http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saphir - Andrei se simte mai bine. Inca ii mai dau siropuri ptr tuse si ptr mucisori insa de 2 zile nu a mai facut febra si astazi mi s-a parut ca a tusit f putin. Doamne ajuta sa ii treaca ca tare mila imi este de el [:(]. Roxana si Saphir - bafta multa cu vaccinul !!! Haideti ca o sa fie bine! Noi il facem sambata, asa ca trebuie sa fim puternici [pup]. Helen stai linistita cu socrii ca doar stii cum este, tare rar sunt situatiile cand totul este bine. Sper ca noi , care suntem mamici de baieti, sa nu facem aceleasi greseli ca si ei. Bafta multa cu botezul si roaga-te la Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti tu. De ce il faci vineri si nu sambata sau duminica? Noi astazi am fost in vizita la tataia unde am dormit tot timpul iar acum seara aveam chef de vorba. Azi de dimineata mi-a dormit de la 9,00 pana la 14,00 de ma gandeam ca a incurcat ziua cu noaptea [:)]. Acum facem [nani] cu totii si ma duc si eu ca tare mi-e somn, [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] [bum][batetoba] ptr RARES IOAN care maine, 13 aprilie, implineste 2 luni !!! Sa fie sanatos, fericit si sa ii bucure pe parintii lui mereu.
[pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Rares!!!!!!!!!! Sa fi sanatos ferit si sa ia tot norocu din lume!!!!! Andruska si mie imi cade paru in draci[bang]......toata casa e numai par de-al meu...si mai nou a inceput si fimea sa ma traga de par... Roxi sper sa te faci bine cat mai repede! Saphir&Roxi bafta maine la vaccin!!! o sa vedeti ca o sa fie totu bine[pup] Layla cred ca Daniel iti rade in fiecare zi in hohete nu? E un sentiment unic cand ai veti auzi pe bebeii vostri ptr prima oara razand in hohote...haideti fetelor ca nu mai e mult... Helen bafta la botez!!!!!!!! si sa dea Domnu sa fi asa cum vrei tu.... Noi in seara asta am fost la botezu finutei mele de 5luni care bineinteles ca e o grasanca si o zambareatza.....ma gandeam asa o sa fie si fimea la 5luni?asa grasanca? ca mi-a rupt mainile cand am luato in brate... [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`neata mamici!!!! Cred ca-s cea mai matinala azi, nu?[:D]Batranetile, nu ma lasa sa dorm [:D] Al meu pui, m-a trezit, a papacit si acum da din manute si picioare, de zici ca e morisca [:D] Helen, bafta multa la botez si sa iasa cum vrei tu. [s]Rares[s] Sa cresti mare, sanatos si sa fii cuminte!!! Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...