Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani Erika si Philip!!!! sa cresteti mari sanatosi si frumosi!!!! Mama ce de sarbatoriti azi....chiar fetelor ce repede a trecut timpu ...parca ieri ne vaitam ca nu mai nastem.... Layla stiu prin ce treci eu de mica am avut probleme cu urechile ...nici nu vreau sa ma gandesc prin ce dureri am trecut brrrr...sper sa nu ajungi la operatie.....Multa sanatate[pup] Ps.Si sa stii ca ne-ai lipsit speram sa scrii mai des.... Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tare mult ptr urari si noi vi le intoarcem inmiit [flo]. Pe 6 februarie s-au nascut 4 minuni: 2 baietei si 2 fetite, asta ca sa fie scorul egal [il]. [s][s][s] ptr Philip, Erica si Iulia - sa va dea Dumnezeu tot ce este mai frumos in viata !!! Nici noi nu am iesit afara nici ieri si nici astazi, mi s-a parut vant si am preferat sa stau in casa cu el, plus de asta ieri am spalat toate geamurile, am facut curat in bucatarie si papa. Astazi am fost mai lenesa ca ma doare iarasi un san [bang], asa ca in afara de papa, am lenevit. Andrei a fost plecat cu tata undeva la curte si cand a venit [nani]. Acum este iarasi afara, cu tataia...care trebuie sa fie prezent cand il cheama nepotu'. Sunt tare norocoasa cu ei, ca ma ajuta si imi sunt aproape [loveyou]. Layla imi pare tare rau ca ai facut otita. Initial am crezut ca cel mic are [bang]. Stiu ce inseamna ca eu am facut pe la 3 ani si nici acum nu sunt complet vindecata avand ambele timpane perforate. Vorba lui Ane -nici nu vreau sa ma gandesc prin ce am trecut. Iti doresc din tot sufletul sa nu ajungi la operatie. [pup] Ma duc ca s-a trezit piticul sarbatorit al lui mami....astazi ma gangurit tare mult si mami nu mai putea dupa noi [mamica] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colegii de la birou se tin de glume, asa ca in lipsa lui DARAEL chiar mai stie cineva ceva de ei ? - va trimit o gluma buna, sper sa va placa !!![:D] John merge la vanatoare in fiecare week-end. Merge el in ziua cu pricina sa inchirieze o arma si un caine: - Cat costa arma, cat costa cainele? - Arma gratuit, cainele 50$! - OK! Vaneaza bine, se intoarce urmatorul week-end: - Cat costa arma, cat costa cainele? - Arma gratuit, cainele 100$! - De ce asa? - L-am facut agent! - OK! Vaneaza bine...bine, se intoarce urmatorul week-end: - Cat costa arma, cat costa cainele? - Arma gratuit, cainele 200$! - De ce asa? - L-am facut supervisor! - OK! Vaneaza bine...bine...bine, se intoarce urmatorul week-end: - Cat costa arma, cat costa cainele? - Arma gratuit, cainele 400$! - De ce asa? - L-am facut manager! - OK! Se-ntoarce foarte dezamagit: - Fac ceva pe cainele tau, ca de cand l-ai facut manager STA IN FUND SI LATRA! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare: a mai inceput cineva sa dea si altceva decit lapte la copil? eu ii dau suc de fructe (mar, grepfruit, morcov, portocala) si banana pasata. somn usor, vise placute[nani] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumim pentru urari! Noi in loc sa sarbatorim suferim din cauza uratului de vaccin. Mica mea doarme acum dar maraie in somn iar mie inca imi mai tremura picioarle. A inceput pe la 7.30 sa planga dar stiti cum? Nu mai avea aer, mi-erea sa nu se sufoce. Si a fost de neconsolat vreo ora si jumatate dupa care s-a linistit, a mancat putin chiar a gangurit. Si apoi iara si pana la urma a adormit. Acum am venit sa ii fac ceiut proaspat sa ii dau ca a facut temperatura si sa nu se deshidrateze. Cred ca de stress nici lapte mu mai am[bang]. Sper ca pana maine sa fie mai bine(acum a facut si putin temperatura si o doare si piciorutul intepat). Layla - iti doresc insanatosire grabnica ca sa nu ajungi la operatie. Totusi ca sa fii precauta nu poti sa te mulgi si sa congelezi lapticul (am auzit ca se poate - fetelor daca stiti careva poate ii spuneti ce si cum)? Buli - astia (adica doctorii) spun mai nou ca se poate incepe cu diverse de la 6 luni pt. ca pana atunci sistemul digestiv al lui bb nu este format si nu asimileaza nimic. Adica i le dai degeaba. Cica inainte se sfatuia sa se inceapa diversificarea devreme ca sa se intoarca mamicile repede la serviciu... Va doresc o zi placuta didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buli eu am inceput diversificarea la Andrei pe la 4 luni insa din motive de constipatie. Nu stiu de ce ptr ca il alaptam exclusiv. La Matei vreau sa prelungesc cu inca o luna sau chiar doua alaptarea exclusiva, ptr ca dupa parerea mea laptic de la tzitzi doar acum bea pe cand suc de fructe si supe,etc, va papa toata viatza. didica i-ai pus lamaie la piciorus? Supozitor in fundulet? [q] imi pare tare rau ca nu va simtiti bine. Ce vaccin i-ai facut? Din policlinica sau i l-ai cumparat tu? Sanatate multa si [pup] de la Matei ptr Iulia. Al meu este cu nasul super incarcat de nici nu stiu ce sa ii mai fac. Stranuta insa nu poate scoate mucozitatile afara si din cand in cand mai are o tentativa de tuse. Nici nu i-am facut baitza in seara asta din aceasta cauza. Acum saracul nu poate dormi. Ma duc la el sa vad ce face, il aud ca maraie. Noapte buna [nani], Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...