Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

'Neata si de la noi[hia]! Azi abia asteptam sa iesim la plimbare pt. ca s-a anuntat vreme frumoasa si fara vant. Acum bb doarme, astept sa se trezeasca sa pape si apoi tusti in Poli. In rest suntem bine si tare cumintei. Asteptam sa treaca saptamana asta si sa sarbatorim si noi 2 luni de viata[greutati]! Doamne, ce tare ma bucur ca trece timpul si Rares se face din zi in zi mai mare si mai dragalash. Il mananc din ochi de drag ce imi este, iubitul mamei[mamica]! Layla, ce bine ca ne povestesti ce face Daniel ca sa stim si noi, cei mai mici, ce ne asteapta. Ce mai faci cu urechea? Sper din suflet sa se vindece si sa nu ajungi, Doamne fereste, la operatie. Apropos de mamici disparute de la apel, ce-or mai face Adlemi, Andra28, Dienuca, Magda, Georgy??? Nu mai stim nimic de voi si de bebeii vostri. Poate reusiti sa ne dati un semn de viata! Va asteptam cu vesti dintre cele mai bune[flo]. Si Babee si-a rarit considerabil aparitiile ei atat de tonice si pline de verva. Sper ca Philip este bine si voi la fel. Te asteptam, Babee, la taclale!!! Va pup si va urez tuturor o zi buna si plina de soare[pup]! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Didica, Andruska, stiu ca sint pareri impartie in legatura cu acset subiect, de asta am si intrebat ce si cum. Mie pediatra mi-a spus sa fac asa. si cica peste vreo doua saptamini sa ii dau brinza calcica. mama zice ca e bine ca se obisnuieste din vreme cu alte gusturi si nu va refuza mincarea cind vom diversifica. oricum am observat ca ii plac tare mult fructele lui Matei (cred ca era obisnuit din burta cu gustul lor ca tare multe am mai mincat!) si nu observ nici o reactie neplacuta. oricum nu pot spune ca ii inlocuiesc o masa, nici nu ma apropii macar de asta. suc ii dau intre mese, iar banana o data pe zi inainte de tzitzi - si sa nu credeti ca ii dispare pofta de mincare! Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi, Sunt fericita ca am trimis la servici un topic de aici de pe forum, referitor la obligativitatea de acordare a inca un salariu mamei cand naste. Tocmai am primit banii! O surpriza tare placuta de sarbatori...[olala] Voi i-ati primit? E lege! Daca nu ia-ti primit, sa-i cereti! PS: Cu ocazia asta n-o sa mai maraie nimeni ca vin notele de telefon marite cu accesul la internet [:D](sunt pe dial-up) Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, despre ce lege e vorba? si unde ai gasit? sa le trimit si eu. eu nu am primit nimic si zau ca nu mi-ar strica (cui ii strica?)[;)] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si bb-ilor! Ce vreme frumoasa e afara dar eu am hotarat sa nu iesim astazi din cauza de vaccin. Acum suntem mai bine, a dormit bine mica mea dar nu mananca deloc bine. Fetelor care ati mai facut vaccinul asa s-a intamplat si la voi? Daca da cam in cat timp si-a revenit? Andruska - i-am facut vaccinul de la policlinica. Pe locul intepaturii i-am pus compresa cu apa cu otet si oricum de dimineata nu o mai doare. Pentru febra i-am dat eferalgan care vad ca si-a facut efectul f. bine.(acum are 37.1) Dar nu mananca....[bang] Acum ma duc sa spal geamuri si perdele cat ma lasa Iulia[:D] ca nu am somn chiar daca sunt obosita moarta. Aaaa am uitat sa va spun ca ieri si azi noapte cum ma simtea ca plec de langa ea incepea sa maraie sau chiar se scula. Azi in loc sa manance mi-a gangurit o gramada si a si zambit. Daca i-o dadeam pe suzi o tinea smechereste in coltul gurii - ne-a mai sters din ridurile aparute ieri... didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am racit!! am stat ieir cu geamurile larg deschise cit am facut curat si cred ca s-a facut curent. acum imi curge nasul si stranut de mama-mama. oare pot lua o aspirina ceva? sper sa fie doar un guturai si sa nu-l imbolnavesc si pe bebe [bang] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!! Ce ma fac ca Albert isi suge degetelul!! Nu vrea suzeta, in schimb si-a descoperit degetul si trage din el de zici ca e miere!!! [bang] Nu mereu, doar cand e mai nelinistit, sau vrea sa suga, nu stiu...dar n-as vrea sa se invete asa sa suga pana la 7 ani!!![bang] Se linisteste tare cand si-l suge. Ai vostri isi sug degetul sau manutele? [?] Ce sa- i fac????? [?] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...