Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Caro, cred ca te doare sufletul cand vezi ca nu vrea biberon...La mine e aproape invers, ii place biberonul la nebunie si la san imi cam plange...[bang]Cred totusi ca trebuie sa mai perseverezi, pana isi da seama ca ii curge lapte bun si din biberon! Monica, pai cred ca alta solutie n-avem decat sa punem mana de la mana si sa-l aducem pe domnul fotograf in Romania...[:D]ca eu n-am auzit de cineva specializat in asta la noi...si tare as vrea si eu niste poze ca astea...[olala] Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare mamici! Sper ca ma primiti si pe mine in cercul vostru. Sunt o mamica de ianuarie ( Laura s-a nascut pe 12 ianuarie). V-am urmarit cu interes cand am avut timp, dar cum eu nu am nici un ajutor e mai greu cu timpul. Va urez la toate Sarbatori Fericite si copii sanatosi! Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, incerc din nou sa va scriu dupa ce, cu cateva zile in urma facusem o compozitie de toata frumusetea si s-a blocat calculatorul exact atunci cand am vrut sa postez si m-am enervat ca eram tare obosita si n-am mai incercat. Noi suntem bine, chiar foarte bine. Alexandru a facut vaccinul si nu a avut nici o reactie urata la el, ba chiar a fost mai cumintel in ziua aceea si a dormit mai mult. Seara la culcare i-am pus o jumatate de supozitor de novocalmin si n-a facut nici un pic de febra. In fiecare zi avem un programel destul de frumos care include doua plimbari, una dimineata si una la amiaza pentru ca lui bebe ii place sa doarma la aer. Mai greu e ptr mine fiindca trebuie sa car caruciorul de doua ori, dar de obicei mai gasesc cate un vecin amabil. Astazi am fost la mama mea si am facut impreuna cozonac. In timp ce ea framanta si eu tineam ligheanul, Alexandru a inceput sa tipe, l-am luat in brate si cu o mana tineam in continuare ligheanul. Nu stiu exact cum, dar o manuta de-a lui a ajuns in aluat (fara ca eu sa vad) si l-am vazut la un moment dat ca sugea cu spor la ea. De fapt el lingea urmele de coca de pe mnanuta. Noroc ca nu era prea multa. dar se pare ca lui i-a placut!!! Nu putem spune acum ca baiatul nu a framantat cozonac, nu-i asa?!?! Il iubesc la nebunie, toata ziulica m-as juca cu el, mai ales ca acum a inceput sa gangureasca din ce in ce mai mult si sa rada de cum ma vede. Si mai are o persoana preferata si anume- tati. Imi place sa-i vad jucandu-se si ma umple de bucurie sentimentul matern pe care il simt cum creste in fiecare zi. Poate vi se pare ca am vorbit prea pompos, dar exact asta simt- adica dragostea din ce in ce mai mare pentru familia mea si pentru copilasul meu, in mod special. Daca nu mai reusesc sa intru pe forum pana duminica, va doresc de pe acum un PASTE FERICIT si FIE CA LUMINA SFANTA SA VA ATINGA INIMILE SI SUFLETUL SI SA TRAITI MIRACOLUL INVIERII DOMNULUI CU MARE BUCURIE, ALATURI DE CEI DRAGI. Va pupam, Andra si Alexandru (27.01.2004) Ah, uitam sa va dau ultimele date: Alexandru are 5700 grame si 60 cm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca Adrianei ii lipseau mesajele mele nocturne si nu o pot dezamagi, am revenit [:D]. Intr-adevar Andrei ieri seara mi-a facut 39 cu 5 de simteam ca arde ca sobitza[bang]. L-am doftoricit si noi cum ne-am priceput mai ales ca este un copil tare rau de boala, astazi am stat in casa iar seara i-am facut o baitza, l-am masat cu Baby Balsam (ce frumos ii mirosea pielicica a menta [bis]), i-am mai dat Nurofen si vad ca doarme si acum, nu este transpirat deloc. Doamne ajuta sa ii treaca !!! Matei si el este fonfait - am lasat caditza in camera in seara asta sa vad daca se mai umidifica putin aerul. Adriana iti multumim tare mult ca ai fost alaturi de noi astazi [pup] si tie si lui Rares. Adina multumim ptr idee - am sa le spun si eu sa vad ce zic [cool]. Caro super pozele. Sa iti traiasca Thomas si Andrei bineinteles !!! El ce face? Cum se poarta cu fratiorul lui? Sa stii ca si Andrei a avut probleme cu primirea biberonului (era mai mare) insa am perseverat si pana la urma l-a luat. EL manca cu tetina de cauciuc in forma anatomica si tot ca si Thomas lapte de la mine amestecat cu lapte praf (la inceput cantitate de 75% de la mine si 25% praf). O sa reusiti ai sa vezi !!! Iti tinem pumnii [;)]. Saphir ai grija de tine mai ales ca Amos este dependent de lapticul tau. Nu vreau sa te sperii dar pe fond de oboseala si stres poate disparea laptele. Eu mai las dezordine in casa, rufele nu le calc intotdeauna cand trebuie si nu este tot timpul curat asa cum as vrea, INSA vreau sa fie totul bine si sa am grija de baietii mei asa cum trebuie si asta cred ca este cel mai important. Oricum, oricat de curat ar fi tot am senzatia ca mai este ceva de facut asa ca m-am calmat si ma ocup PRIORITAR de baieti si de cate ori pot si am dispozitie DORM - numai ca nu se intampla prea des. Noi vrem sa mergem la biserica astazi sa ne spovedim si sa il impartasesc si pe Andrei. Sper sa reusim sa facem lucrurile acestea !!! Pupici multi ca poate mai prind un pui de [nani] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Bun venit, Catalina! Va primim cu bratele deschise, mai ales ca ducem lipsa de fetite[hippi]! Sper sa te simti bine cu noi! Iata ca a aparut si Andra28[bis]! Multumim pentru urari si voua toate cele bune si sarbatori fericite... in familie[;)]. Rares implineste azi 8 saptamani[^]!!! In fiecare vineri ma bucur cand ma gandesc ca [bibe] a mai crescut cu inca o saptamana si pe zi ce trece se face mai mare si mai scump. Sunt un pic suparata ca lui Rares i-au aparut din nou bubitele acelea pe fata[V]. Cum am oprit tratamentul cu Elocom au aparut din nou. Deci nu a avut nici o eficienta acel unguent. Oare or sa treaca de la sine? Noi nu am facut nici o pregatire speciala de Paste pentru ca maine vin parintii mei de la Campulung cu totul pregatit[:D]! Asa ca eu am scapat de gatit, doar maine mi-am propus sa fac un pic de curatenie. La biserica vom merge si noi maine noapte la Inviere. Azi nu putem sa plecam pentru ca nu avem cu cine sa-l lasam pe Rares, desi tare mi-ar fi placut sa ajung si la Prohod. Fetelor, ati vazut ce frumusete de vreme vine[cool]? Zilele astea o sa ne plimbam la greu prin parc[pk]. Va [pup] si va uram o zi excelenta! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina si Laura bine ati venit !!!! Abia asteptam sa schimbam opinii cu privire la bebei...si nu numai... !!! Noi tocmai am venit de la biserica si sunt tare fericita ca ne-am spovedit si impartasit cu totii - Andrei doar impartasit [bum]. Pentru ca Daniel este astazi acasa, dupa ce il alaptez pe [bb] vreau sa ma duc pana la piata sa mai cumpar ptr masa de Paste cate ceva dupa care il trimit pe el sa cumpere ce stiu ca se pricepe [:D]. Anul acesta este primul an cand vom sta la masa de pranz acasa, doar pe seara vom merge in vizita la nashii lui Matei, urmand ca a doua zi sa mergem la parintii mei. Ma simt tare bine si implinita acum dupa ce am fost la biserica. Andrei se simte mai bine, inca mai tuseste si a inceput sa expectoreze. Continuam tratamentul si o sa fie tare bine, TREBUIE. [pup] si o zi minunata pentru toata lumea Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] ptr Rares - sa creasca mare sanatos si sa ii bucure pe parintii lui in fiecare zi !!! Apropos de suptul manutzei sau a degetului, eu am inteles ca acum le dau mugurii de la dintzishori si ii mananca gingia asa ca rod si ei ce pot, unii suzeta, altii degetul, altii toata mana [:D]. Pupici, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...