Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Catalina bine ai venit!!!!!! La multi ani Rares !!!sa cresti mare sanatos si frumos!!!! Andruska oare le da asa repede mugurii de la dintisori?eu stiam ca pe la 4luni....... Caro super pozele!!!! Fetelor stiti cumva daca pot sa o iau si pe Rachella la biserica daca nu e botezata? Andruska sanatate multa lui Andrei [pup]din partea lu Rachella Adina ce face Moti?mai manaca san de la tine sau numai lapte praf? Babee cei cu tine de nu mai dai nici un semn?ce-ti face flacau? Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anita, daca aveti molifta facuta (si tu si puiul) puteti intra in biserica impreuna. Eu mi-am facut-o aseara...asa de bine a fost...si a intrat cu puiul in altar preotul, l-a inchinat...toata lumea se uita la el, eram asa de mandra [^] Parca mi-am mai revenit cu moralul. Abia astept sa merg in noaptea de inviere la biserica, cu toate ca o sa fie super aglomerat si frigutz, pentru ca inca e foarte rece seara, dar imi iau puiul in "marsupiu", il imbrac bine si il invelesc cu o patura si mergem la Invierea Domnului. Sunt convinsa ca Doamne Doamne o sa aiba grija de noi sa nu racim. Va pup si spor la bucate. [paste] Saphir si [copil] Amos Daniel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Culmea tupeului pe noi sa lipsim atata timp de la apel [:D] ! Desi am fost dati disparuti (va multumim ca v-ati gandit la noi), nu am ajuns in Caraibe in vacanta sau Dubai la hotelul acela beton de 7 stele, si nici la Viena la Babee si ginerica, ba chiar nici la Arad sa vedem noua statuie… din Parcul reconcilierii… hi, hi, hi, acum cineva se va gandi ca avem ceva cu parcul acela !!! Dar nu, nu am fost plecati ci doar am fost sabotati cu legatura la net, asa ca acum tatonam terenul pentru o conectare online prin legatura radio (net non-stop, trafic mare, viteza incomparabila si, ca bonus, factura Romtelecom zerooooooo !!!). Pana atunci, o sa postam rar (scuze ca nu va mai sustinem cu glume, dar am vazut ca Andruska si-a intrat bine in rol [^]), deoarece si acum va scriem de la un prieten care ne-a permis accesul la net – la Internet cafe este foarte mult fum si evitam sa intram acolo ca sa nu mirosim a scrumiere, vorba jumatatii mele. Oricum ar fi, chiar daca nu am scris, am fost alaturi de voi, macar cu gandurile… Iar acum, daca va ganditi ca o sa va scriu ceva si despre Daria, nu va inselati: creste, e cumintica, dulce si scumpa… si nu ne face nici o problema, doar asa, catre dimineata, preferabil pe la ora 04.30-05.30 vrea sa vada daca poate sa scoale familia… si, culmea culmilor, este ca si reuseste ! Apoi, cum vede ca tot poporul este in picioare, se pune si trage o partida de somn ca, de… de ce s-ar scula si ea atunci, nu-i asa ? In rest, stam si ne tot miram ce repede iese din hainute (avem deja o gramada in care nu mai incapem) si ne aducem aminte de povestile parintilor nostri, stiti, acelea in care ni se povestea ce nazbatii faceam noi si care se terminau invariabil cu: „lasa, lasa, ca o sa vezi tu cand o sa ai copii tai !” Cam asta ar fi pentru astazi – micuta a inceput sa strige dupa mine, asa ca… Pana data viitoare, Fie ca Lumina Sfintelor Sarbatori de Pasti Sa va umple Viata De Sanatate, Fericire si multe Bucurii ! Hristos a inviat ! DARAEL& DARAEL & Maria-Daria [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darael, ce surpriza placuta...tare ne-ai lipsit...hai, pune-ti mai repede conexiunea aia! Saphir, vezi ca a ajutat molifta? Bine ca ti-e mai bine acum! Ane, Moti e fitoasa rau. Urla ca din gura de sarpe cand o pun la san. Dar tot mai perseverez...desi cred ca in curand n-o sa mai suga deloc...Primeste apoi un biberon cu 90 ml (de regula il haleste pe tot, dar mai are cazuri cand nu reuseste pt ca adoarme!). Tare imi pare rau, mai ales ca acum am ceva laptic...dar nu mai vrea! Pompa aia Avent imi vine s-o arunc la gunoi, nu e buna de nimic...ori sunt eu defecta? Mai mult de 3-4 picaturi n-am putut scoate, si nici nu mi se pare ca face presiune...Am s-o incerc si pe nasa-mea, ca naste in iulie... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si tati este acasa astazi insa noi nu iesim afara din cauza lui Andrei care inca se reface, asa ca vom sta home sweet home. Eu stiam ca daca bb nu este botezat/a nu are voie in biserica. Mie asa mi-a spus preotul [ilp]. Cu raceala asta eu sigur nu ma duc anul acesta la Inviere. Am sa stau acasa cu bb si se duc baietii mei cei mari. Am mai fost la niscaiva cumparaturi urmand ca maine sa mai faca tati cateva si gata. Eu maine vreau sa stau sa gatesc si abia astept. Astazi am program de voie - daca ma lasa baietii [il] - si vreau sa citesc. Mi-am cumparat cartea "Cold Mountain" - daca filmul a luat atatea Oscaruri cred ca merita citita, nu? DARAEL hai te rog pune-ti mai repede conexiunea ca tare dor ne este de tine, pe cuvant [flo]. Cred ca Babee este in Romania sau a facut drumul Austria-Romania-Austria. Oricum ar fi nu este AICI [q] cu vesti despre Philip. Sper sa apara cat mai repede numai cu vesti bune. Adina mai incearca cu mulsul - eu de ex trebuie sa ma mulg cam 15 minute pana incepe sa imi vina laptele -simt niste intepaturi in sani atunci cand vine - moment in care imi curge siroaie si umplu biberonul. Asa ai putea sa ii dai lapte cu biberonul dar lapte de la tine. [pup] ca este ora mesei, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis][bis][bis] Multumim pentru urari[:D]! Se cuvine sa-i uram toate cele bune si lui Matei care face 9 saptamani. La fel si pentru Philip si Erica. Cu totii au fost nascuti intr-o zi de vineri[cheers]! Noi tocmai ne-am intors de la plimbarica[bonjovi]. Am facut bataturi la picioare si la carut de cat ne-am plimbat prin parcul Politehnicii si a fost atat de frumoooooooos. Bb a dormit tot timpul si mai doarme si acum in carut, pe hol. L-am lasat asa si am deschis geamul sa nu-i fie cald. Mi-a placut tare mult iesirea asta pentru ca am gasit liniste in Poli, nici urama de masina, pesemne ca toata lumea este acasa si se pregateste de sarbatoare. Maine si poimaine o sa repetam figura[cool]. Fetelor, scumpicul meu este de ieri culmea cuminteniei: papa f. bine (si nu a mai regurgitat[greutati]), iar azi noapte mi-a dormit de la 11 aseara pana la 3, apoi de la 4 pana la 7.30, apoi, de dimineata de la 8.30 pana la 11.30 cand a papat din nou si apoi a dormit si afara. Nu stiu ce e cu el de este atat de somnoros si de cumintel, ptiu, sa nu-l deochi[olala]! Adinutza, de ce nu incerci un alt tip de pompa? Eu am de la Andruska o pompa Chicco, electrica, si sunt super multumita de ea. Ma mulg uneori si-i dau lui Rares cu biberonul laptic muls de la mine. S-ar putea ca o pompa obisnuita, mult mai simpla decat cea de la Avent, sa-ti mearga f.f. bine. Pupici. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, astazi am primit si eu prima de Paste de la seviciu!!Chiar ma gandeam daca o sa-mi dea si mie...[bis]. Oricum aseara am fost la Carrefour si mi-am luat o gramada de haine, erau la oferta si am zis sa profit [bis] Asa ca au venit bine si i-am luat si lui tati un parfum Versace oferta din Metro ca ma tot batea la cap cu parfumul ala, ca nu a mai avut de la nunta de-asta. Acum astept musafiri si Albert nu ma lasa deloc sa scriu Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana spune Doamne ajuta si sa il tina Dumnezeu tot asa !!! Matei se culcase insa cei doi nazdravani mai mari l-au trezit [bang]. L-am pus in scaunel sa vad poate adoarme daca nu taica'su cu el in brate...ca doar el l-a trezit, nu ? Voi cum stati cu pregatirile ptr Paste? Gatiti voi sau aveti ajutoare? Pupici si voua, Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ajutoare, Andra ? Eu nu prea stiu ce-s alea ajutoare. Eu singura le fac pe toate cu sotul, care astazi a facut curat prin sufragerie, spalasem eu geamurile , perdelele, el a aspirat, sers praf etc. El face f.bine curat cand vrea , mai rar, ce-i drept.In rest eu am tot alergat azi si la cumparaturi,fac si mancare , calc,mai am si curat de facut, de calcat o perdea mare...[bang] nu-mi place sa calc perdele, in rest imi place sa calc. Duminica vom merge la mama ca ea face mancare mai buna si mai multa...ca la mama....si sa fim si noi mai multi in familie...Asa avem in plan deocamdata.. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamicute si bebelusi! Uite ca vreo 3 zile la rand nu am reusit sa intru pe forum. Si acum, ciudatenie mare. Am reusit sa intru dintr-o alta pagina decat Home, care imi blocheaza pur si simplu calculatorul. Asa ca sunt tare in urma cu subiectele si va rog sa nu ma injurati ca redeschid unele dintre ele. [bis]In primul rand bine ai venit Catalina! [bis]Caro, superbe poze si superb fotomodel! Adina, cum a ramas cu salariul? Iti dau sau nu? Ca tare as cere si eu la mine la birou, mai ales ca de luna viitoare intru pe cele 6 milioane. Saphir, raspund cu intarziere si sper ca deja esti iesita din depresie. Eu am avut o depresie infernala, incepand de la nastere si pana acum 2 saptamani. Nici macar iesirile nu ma ajutau, ba dimpotriva la revenirea acasa eram si mai iritata.[bang] Oboseala si faptul ca ma simteam incapabila in rolul de mamica ("gratie" ajutoarelor de la mame) m-au adus nu numai la depresie ci si la probleme de sanatate destul de nesuferite. Depresia a atins punctul maxim inainte de prima menstruatie. Sa fi fost si hormonala...nu stiu. Insa dupa menstruatie parca mi-a luat cineva un val de pe fata si am redevenit eu - in fine, nu chiar cea de dinainte de sarcina. Mai am momente in care simt ca nu mai pot, dar respir adanc si mai stau la taclale cu voi pe aici.[:D] In rest, noi suntem binisor. Alexandra doarme de sparge noaptea (ptiu sa nu o deochi). E drept ca ziua ma cam urca pe pereti daca nu o scot sa o plimb. Asa ca am iesit te miri unde cu ea, am batut Cora si Carrefour, si am tocit zdravan aleile parcului. Nu mai scapam odata de colicii astia afurisiti. Dati-mi vestea buna ca se mai reduc. Chiar asa, voi ati sesizat imbunatatiri? Pregatiri de Paste face mama si eu doar ridic pachetele. Imi pare rau insa ca nu pot merge la slujba de Inviere pentru ca nu avem cum sa o luam si pe Alexandra. In primul rand ca e ora ei de masa si nu am avea liniste, apoi ptr ca e frig rau, ptr ca trebuie tinuta in brate, si in ultimul rand cica nu e bine sa scoti copilul nebotezat noaptea. Voi ce faceti? Se incumeta cineva cu bibicii la slujba? Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...