Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (9)


Recommended Posts

Roxana bine ai revenit !!!! Ma bucur ca sunteti bine, cat despre slujba de Inviere eu una nu ma duc anul acesta, se vor duce baietii mei cei mari. Anda bravo tie ca te descurci singurica cu toate ca tb sa fie tare greu. Noi astazi cat am fost la biserica, mama mi-a calcat toate rufele [flo] iar eu maine trebuie sa [spala] cred ca vreo 3 masini. [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lumina. Suflet. Credinta. Liniste. Bine. Fericire. Respect.Curaj. Putere. Dragoste. Speranta. Zambet. Indrazneste sa ai parte de toate.
Un mesaj de Paste care mie mi-a placut tare mult [flo] sper sa va placa si voua. [paste] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aplicat sfatul Andruskai cu cele 15 minute de pompat. Nu a iesit nimic. Bineinteles ca m-am enervat de tot. La voi face presiune mare cand trage? Ca mie mi se pare ca trage putin de sfarc...mai slab decat suptul, in orice caz... Adriana,nu mai cumpar nici o pompa nici sa ma tai. Ca si-asa am dat 2 mil pe asta (deh, mi-am luat modelul cu pungi de stocare, am sa pun zarzavat in ele...[:D]). Chestia este ca nici manual nu iese nimic-nimic, n-ar trebui sa iasa ceva? Asa ca...dam cu lapte praf in continuare. O pun la san, dar mai mult de 5 minute nu rezista si face ca in Moartea caprioarei: mananc si plang. Mananc... Andruska, ce frumos mesajul...[flo] Roxana, pai eu am luat deja salariul in plus. Mi l-au virat luna asta, odata cu banii pe post-natal. Eu mai am pana in iunie post-natalul, dar ma intorc la servici pana atunci. Si cand ai avut tu depresie? Ca numai a depresiva nu aratai...sau te deghizezi cand iesi afara? Doamne, Anda, si cum reusesti sa le faci pe toate? Ca eu nu fac absolut nimic...decat sterilizez biberoane...[:D]restul se ocupa maica-mea cu soacra-mea (isi impart lista de activitati!). Noi n-o sa iesim de Inviere ca suntem prea micute. O sa mearga tati sa ne-aduca lumina de la bisericuta de jos de la noi de la bloc. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici si bebici!!! Iata-ma si pe mine din nou. Nu prea am mai avut timp sa intru si sa va mai dau noutati. Intram sa vad ce mai ziceti, si mica mea ma chema la apel... si am citit majoritatea mesajelor voastre off-line. Acum, culmea nu mai zice nimic... Multumesc lui Dumnezeu ca e foarte cuminte noaptea, unde la inceput aveam nopti in care ma dadeam jos din pat din 5 in 5 minute [bang][bang], iar Cosmin, saracul se ducea buimac la serviciu. Deja si-a eliminat o masa de noapte. Mananca pe la 23.30 si apoi la 5.30. E super ca pot dormi!!!!! IN schimb in timpul zilei e caraita rau daca nu stam cu ea. Am facut curatenie in casa cu randul... Cand stateam eu cu mica si facea Cosmin, cand faceam eu si statea Cosmin cu ea. S-a facut o scumpa si o dulce... Gongane, mormaie, e foarte vioaie... Vorba unei prietene de-a mea, medic, nu pot sa cred ca un copil cu scor apgar 3 sa se dezvolte asa!!! Multumim lui Dumnezeu ca a avut grija de ea si de noi!! La Inviere nu vom merge ca suntem mica... si apoi eu inca nu pot intra in biserica deoarece nu am facuta molifta de intrat in biserica ci doar pe cea de iesit afara. Am inceput sa-i dau suculet de morcovi! Dar nu ii dau zilnic, ci odata la 2-3 zile in ideea de a o obisnui cu lingurita si cu alte gusturi decat cel al laptelui. Problema mare e lingurita!!! Initial am zis ca nu-i place suculetzul de morcovei, dar dupa cum il ingitea mi-am dat seama ca nu suculetzul e problema. Si am incercat sa-i dau lapte cu lingurita la o masa. Valeu mama!!!!!!!1 ce urlete au fost!!! Ce ma fac?!?! Adina, eu m-am chinuit cu pompita nu 15 minute ci 3 ore si am scos 20 ml de lapte!!! Nascand prin cezariana si avand probleme la nastere nu am avut lapte. Tot ce am putut scoate cu mari chnuri si rani pe san, au fost in total, sa zic cu indulgenta, 100 ml de lapte. Asha ca mica mea papa Humana 1 de sparge. Am avut stari depresive foarte puternice din cauza ca nu puteam sa o alaptez. Dar acu mi-a trecut. A "implint" la sfarsitul saptamanii trecute 5 kg si 55 cm![olala]. Va las acu! Va doresc tot binele din lume si fie ca Pastele sa va aduca numai bucurii, fie ca bebeii nostri sa fie sanatosi si noi pe langa ei ca sa ne bucuram de ei! Va pupam, Magda & Ioana Miruna (31 ianuarie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, Scriu si eu in pauza de curatenie:). Licuriciul de ce a fost cuminte toata saptamana, azi, cand am treaba cea mai multa s-a apucat de plans. Nu stiu ce are, nu vrea sa manance, cand ii bag biberonul in gura ( ca noi asa mancam, nu mai are mama laptic) se pune pe un bocit...sper sa nu o tina prea mult. In rest e vesela. Eu fac totul impreuna cu sotul, suntem singuri pe aici, nu avem rude sa ne ajute! La biserica o sa ma duc numai eu, sta sotul cu bebita acasa, ca e prea mica de scos noaptea la biserica. Magda, nu e prea devreme pentru suc? Si eu m-am tot framantat cu diversificarea si pana la urma, dupa ce am citit 10 carti si ascultat 100 pareri am decis sa mai astept pana la 4 luni. Caro, cat ai dat pe poze? M-au tot sunat si pe mine aia si i-am amanat. Sunt foarte frumoase pozele. Sarbatori fericite la toata lumea! Catalina si Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Ehehe, Adina, nici nu stii tu cum eram in urma cu 2 saptamani inainte sa ne vedem. Dar uite dovada ca totul e trecator si ca mi-am revenit si din asta. Cum mai, te si duci la serviciu? Nici eu cu gaura zdravana la buget nu ma duc asa repede. Mai astept pana la 1 septembrie. Apropos de starea mea de bine, uite ca tocmai m-am intors de la o iesire la cumparaturi in doi. [:D] Super! Am mai stat si la o cafea si deja sunt in forma. Recomand cu drag ptr cei in depresie! Pupici. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana nu mai spune de cafea... te rog... ca asa de mult imi lipseste. Am baut un cappucino fara cofeina cand am fost la serviciu si asa de bun a fost [cafea]. Noi ne pregatim de baitza si momentan stam la tati in brate. Eu am mai pregatit cate ceva ptr maine si as vrea sa ma spal la cap si sa imi fac o masca cu banana si miere. Asta ca sa ma tin departe de depresie - cand faci lucruri mici ptr tine parca te simti mai bine, nu? [pup] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum a venit tati de la servici i l-am pasat pe gandacel[bibe] si am zbughit-o la cumparaturi. Nu m-am departat prea mult de casa, doar asa un pic prin cartier. Tare bine mai este cand poti iesi afara si te simti un pic mai libera[hop]. Si noi o sa ne pregatim de baita, iar pe la 12 o sa papam ultima masa pe ziua de azi, apoi sper ca va face nani pui pana dimineata. Sa vedem[;)]. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia (deh, mi-am luat modelul cu pungi de stocare, am sa pun zarzavat in ele...[:D]). Asa ca...dam cu lapte praf in continuare. O pun la san, dar mai mult de 5 minute nu rezista si face ca in Moartea caprioarei: mananc si plang. Mananc... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
M-am stricat de ras [:-)))][:-)))][:-)))]..cu toate ca la faza cu "moartea caprioarei" ne incadram si noi [V] Eu am spalat rufele azi, am facut planuri pentru cozonacii de maine, sotul meu face sarmalele si salata beuf si eu...am grija de copil [:D] Va pup si o seara linistita. P.S. A nu se interpreta ca ma amuza situatia, Adina, dar mi-a plakut tare exprimarea...haz de necaz.[pup] [paste] Saphir si [copil] Amos Daniel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina [q] imi pare rau ca nu te poti mulge !!! Ce lapte ii dai lui Motzi ? Andrei iarasi are febra 38 cu 5 in seara asta. I-am mai dat cateva siropuri la indicatia dr de familie si daca de maine nu ii trece il trec pe OSPAMOX. Am sa ma sfatuiesc si cu dna Angela sa vad ce spune - astazi nu am gasit-o la telefon. Bb s-a culcat asa ca ma duc si eu sa fac nani pana la apelul "mulsului" [:D]. Voi mancati miel ? Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...