Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oltencele, poftiti la povesti(3)


Recommended Posts

Salut Vio. Eu am terminat in '87. Daca ai facut Roaita dinainte de liceu ne stim sigur. Eu am stat de la a 1-a pina la a 8-a la Roaita, in A eram, colega cu fata Comaneascai. Oricum, nu erau decit 2 clase la generala, sigur ne stim... Mai mari ca mine imi amintesc: Georgiana, Razvan Sanda, Adriana, cred ca erau toti in aceeasi clasa. De la cealalta nu-mi vine mine in mine acum. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut... vad ca aveti amintiri placute despre Rm. Valcea. Mie imi e tare drag acest oras. Am terminat in 91 la Mircea cel Batran ( dar am inceput la Vasile Roaita[^]). Ati pris in liceu profesori ca : D-na Arsene (matematica), d-na Ioan(engleza), d-l Popovici (chimie,tare drag dar nu am invatat nimic la chimie)... In acelasi liceu au fost si verii mei care sunt acum in Toronto (programatori) (Popescu Valentina si Gelus) Eu am facut generala la scoala cu ceas (langa muzeu) si am tare multe amintiri si de acolo (profesorul Ridiche de chimie.. a murit anul trecut). Cu nostalgie... Irina[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine va regasii oltence!!!! nu avui timp de nimic-nimic saptamina trecuta - treaba cu duiumul, deplasari .... Bun venit ... celor care venira! Giny...si nora-ta are neste cacatzisuri in git...un fel de herpes care trece de la el putere, partea nasoala e ca nu poate hali ...si ii mai sparge un canin...e ca la festival la noi acasa!!! Anca...AMR?hai ca nu mai e mult si vine concedul! asta e pe scurt...scrisei ca sa vedeti ca traiesc!se intoarse sefu din deplasare si incepu sa ne alerge ... pupice la toate si la toti... DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beey Anca, tu nu zici rau, dar nu poci veni. O astept pe una din surori sa vina cu nepotu'pi la Zh si nu se cade taman atunci sa plec de acasa.[:D]Si stau la noi vreo doua luni. [detectiv] : Merge si Motanul la Bailesti? Da las'ca pe la Doris tot trec odata, ca trebe sa o cunosc pe nora-mea.[zana]Cum mai e cu caninii? Iara ma prinsa 1 noaptea pe chat[:I] Noapte buna![nani] Va pup Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neataaaaa olteni... Beeeei va scrisei az'noapte un mesaj de toata frumusetea care se duse dreaku....la postare nu mai mearsa internetu si se aleasa prafu de compunerea mea. In mare (si in ocean:)))...te laudai dejaba Giny cu 1 noaptea ala al tau, ca io postam pe la 3 - concomitent cu fierberea dulcetii de visine 'living on sunshine'....ca m-a apucat rasaritu cu lingura in cratita!Cica noaptea iese o dulceata beton!!![:D] Aseaaaaa....fetele hai, puneti in practica autoinvitatia aia, promit sa va astept cu un zaibar rrrreeeeceeeeeee si o 'visinica' duuuulceeeee - nu are a face ca se potrivesc ca nuca in perete, nu?Am in dotare si [consti]...asa ca nu sint probleme, nu? Anca poate, poate ne intilnim, macar asa scurt sa constatam ca fiecare poseda doi oki, doo urechi...gura olteneasca...si ce mai are omu in dotare...ar fi super! Giny si eu astept sa vezi ce mindrete de fata am!!!Numai bucle si gura mare....eu cre' ca de oboseala sint asa sincera![:D] Si cu dintii stam relativ bine - chiraitu, muscatu si trintitu cu dosu de pamint nu se pun, nu!?In rest e ok... va pupicesc cu aer oltenesc pur... DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...