Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Oltencele, poftiti la povesti(3)


Recommended Posts

Multam de incercare Giny, dar ca in jocul ala rece-cald la tine e gheatza[:D] MICOCOC=MIJLOC(al camerei, acolo sta olita cind o utilizam!!!) POPAIH=PIPER Break-dance?Ohooo...super, combinat cu un fel de step si strigaturi ca la nunta, nu?Cunoastem, cunoastem! Hai pa ca ma ia cu ameteala cind ma uit la ceas-e 12 noaptea... DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neata Oltenia! Otilia se frantuzeste cu tanti Nuti si cu mine refuza orice tentativa de a vorbi(daca se poate spune asa) altfel decit romaneste(daca putem spune si asa)[:D] Miha iti trimit pm cu tel meu.Si mie mi-ar placea sa ne intilnim si sa birfim profii din facultate, vrei?[;)]Si oricum nu pot sa vin fara piticel, e lipita de mine cu super-glue...la baie mai scap, la dus nu, daca intelegeti ce vreau sa spun!Diminetile de we sint de vis[alcool]...ne scoala cu noaptea in cap, ne cara la baie s-o spalam pe dinti, apoi ne sugereaza ca ar fi cazul sa ne spalam si noi si ea isi ia scaunelul si se protzapeshte in usa baii ca la teatru - si-si ia fata belet in rindul intii...uneori, depinde de prestatie primim si un BABOOO(=bravo)...mai are sa arunce cu flori!Si 'prinde' si doua matinee - eu si ta-su! Hai pa si mai vorbim! DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri statui acasa - fuse grozav, ma distrai cu piticuta mea toata ziua, riseram si ea fuse tare fericita, chiar daca dimineata fuse dezamagita ca nu era nici 'tati', nici 'Nuti' cu ea...asa e obisnuita, eu plec prima la serviciu... Voi ce mai faceti? Miha ne vedemm saptamina asta? Giny, ginere-miu isi pune nisip in cap?Si-n incaltzari? Va pup, paaaaaa DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, dar ce liniste e pe aici! Doris sigur ne intalnim saptamana asta.Te sun eu deseara si vorbim. Eu nu prea am ce sa va povestesc, sunt in plin proces de amenajare a aprtamentului si imi mananca ceva timp. Acum sunt un car de nervi ca mai devreme treceam pe strada si un barbat cam la 50 de ani ma ciupi. Mai pe mine ma scot din minti libidinosii astia! Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am venit si eu sa va dau binete, sintem in Paris si se pare ca timpul se va face iara frumos, ieri ne-a prins o ploaie cu clabuci, ne-a facut leaoarca!!! Azi am de gind sa fac niste ardei umpluti si mai vad eu ce pe linga, unchiul si matusa motanului sint indragostiti de mincarea ro- le-am facut vara trecuta, cind au venit in Dordogne, un ghiveci si-o ciorba de rosii de s-au lins pe degete!!!...doar zaibarul ne lipseste!!! Ieri am fost la colindat prin Paris, l-am batut in lung si-n lat... de la Barbesse pina la Notre-Dame si Cartierul Latin, trecind pe la turn, Trocadero, Champ's.... Miine mergem la Luvru, ne-au dat intrari gratuite, asa ca vom avea cu ce ne umple ziua. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne cam leneviram, toate. Beey, Doris, Patrick nu-si pune nisip în cap, nici în pantofi, dar manînca pamînt, pietrile le mesteca ca pe guma.Ieri ca fu soare mai gradinariram si noi doi:eu jumulii buruieni si el niste gladiole[:D] Dar nu-i bai , ca mai ramasera. Chatonel, spor la colindat prin Paris, dar nu te înghesui sa vizitezi tot, e prea mare si prea frumos, îti trebuie timp.Take it easy , mai ales ca ai cu tine un motan[;)] Eu ma apucai sa-mi caut de lucru si nu prea mai am timp de chat. Miha, nu fi asa suparata, cîte nu-si doresc o ciupitura si nu se gaseste nici un binevoitor...[:D] Multi pupici Giny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata olteni si oltence si...oltencutzi si oltencutze ... Mai, imi dadui si eu in reveneala, ieri eram nauca, dupa trei ore de somn nici nu vedeam bine tastele... Da Miha...are dreptate Giny...ce nu ar face altele pentru o ciupeala...[:D]Eu fusei abordata ca sa zic asa, mai acu fro doua saptamini de neste pustiulici de fro 14-15 ani...'ai un ceas don'soara?'.Si aveau zimbetul ala timp pe fatza de ma busii risu...'n-am ceas, am in schimb un bebel si fro 30 de ani, va-ntere'?' - de nu mai dadura aia doi pe un loc....si io ma-mpaunai la sotz acas'...'beei, zic - ai nevasta cu priza la pusti...arat bine daca ma confunda aia cu leatul lor, nu?'[:D] Giny, saru'mina, par cret=mostenire de familie, de!Daca o ia fi-tu sa stii ca o dau cu par cu tot...[:D]Asta ii e zestrea, ca io nu stau sa cos ietamine si pernute cu fluturasi si alte lighioane...[:D] Si sa ai spor la find job...si bafta! Anca - la Paris, ai?Ia vezi aia au ceva zaibarel?Sau neste praz?Ca or fi dus concetatenii nostri mai acu' citiva anisori si l-or fi cultivat pe linga Moulen... hai pa, sa fiti fericite...si va spun un secret:elaboram teza de doctorat cu titlul - 'Fratior/surioara pentru Otilia'...[;)] DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...