Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copil de 2,5 ani are nevoie de jucarii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lacramioara, comori sunteti voi, cu toate... Dar ce sa vorbesc cu fata la telefon, unde sa o chem si pentru ce, daca noi n-am stabilit nici o intilnire...? Eu zic, a doua oara, sa o lasam asa cum a cazut, adica - fiecare merge pe variana: mandat(ptr. bani)/ colet(ptr. jucarii) postal. Ca, daca nu s-o putea sa ajungem toate la posta saptamina asta, e de inteles, suntem mame, gospodine, angajate, sotii... Nu-i nici un bai daca cel mic primeste un cadou peste o luna. Dimpotriva, zic eu. Cu conditia sa nu ... uitam intre timp ca voiam sa facem o fapta buna. Dumnezeu ne vede in orice zi a anului, nu doar in Saptamina Mare. Daca mai are cineva nevoie de adresa sau de nr. de telefon de la vecina Laurei, sa-mi dea un PM si fac oficiile... (iertati-ma ca nu le scriu direct pe forum, dar mi se pare un pic cam.., nu stiu, parca as strica surpriza...) "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

telefonul familiei vecine cu Laura este 686.89.69. Rugati pe cine raspunde sa o cheme pe Laura la telefon, daca poate si nu-l deranjeaza..., s.a.m.d. Se numeste fam. Stoica "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by helbi
Adriana, daca trimit ceva pt Laura prin Eurolines si-ti dau tie un mesaj sa-ti spun incepind de cind poate fata sa ridice pachetul de pe str. Buzesti, poti tu sa o anunti telefonic? Multumesc. Ralu
Ralu, cred ca ne complicam asa, sa-ti spun si de ce: eu de vineri pina luni sunt libera, deci nu am am acces la internet, asa ca, poate nu citesc mesajul din timp... Si sa nu uitam ca Laura e un copil cu copil, isi prinde urechile daca o trimit la Eurolines, pe Str. Buzesti (recunosc, nici eu nu stiu metoda asta...). Daca tu crezi ca ti-e mai simlu asa, am lasat aici un nr. de telefon al vecinilor fetei: 686.89.69 (fam Stoica) unde o poti anunta direct si cu ocazia asta ii poti si explica unde si cu ce trebuie sa se duca. Eu sunt TAMBA! Saru'mina... "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dragelor, vad ca mobilizarea pentru Laura si baietelul ei este exemplara. Haideti sa nu-i uitam si pe cei doi gemeni de un an a caror poveste a aparut la anunt umanitar: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23646&whichpage=1 Ca, daca avem doua portocale, putem sa le trimitem si lor una. Nu de alta, sdar ultimul mesaj postat la subiectul lor suna asa: "sa nu-i lasam sa manice paine goala in ziua de Paste"... Ii lasam? Va multumesc si-mi cer ieratare ca, exact cind credeti ca s-a luat o pauza sa va trageti sufletul, vi-l pun din nou la incercare..., va cer iertare si va multumesc, in acelasi timp. "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, e adev. ca tu ai lasat un nr de tel, dar eu si o prietena vrem sa trimitem din Germania un pachet. De-asta te rugam, dupa ce primesti tu un mesaj de la mine (asta va fi sapt. viitoare) sa o suni pe fata. Gindeste-te ca eu sun la vecin, pina o cheama el..........Crede-ma, eu vreau sa ajut, dar nu-mi permit sa stau sa astept in telefon pina cind fata e chemata si apoi sa-i mai si explic unde sa mearga. Adresa firmei este Eurolines: str. Buzesti nr 44. E linga Gara de Nord, chiar nu stie nimeni??? Nu ot sa cred ca din cele din Buc. chiar nimeni nu cunoaste adresa, mai ales ca sunt fete care primesc pachete din Germania. Eu ieri m-am dus special in magazin si am luatceva dulciuri, ca sa se bucure copilul......Apoi, mi-am sunatprietena care e si ea de acord sa -i trimita lui Marian cite ceva. Facem un pachet sapt. viitoare, ca zilele astea nu stiu daca mai circula Eurolines-ul. Ca ar fi pacat de d-zeu sa trimite si sa nu le ia fata de acolo. Cit despre gemeni........eu si fetita mea avem hainute ok pt 3-4 ani. Daca pt bb-ul Laurei, virsta asta e cit de cit ok, pt gemeni mai e mult.........Dar, daca tu crezi ca pt Laura s-a mobilizat mai multa lume, iar pt cei doi copii mai nimeni, trimitem la ei, si le vor folosi mai tarziu. Numai sa stim cine are mai mare nevoie. Eu astept un semn de viata de la tine sau de la altcineva, care macar poate da un tel. si anunta fata....... Sarbatori fericite! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca totusi nu ne poate nimeni ajuta cu un telefon, dupa ce eu postez ca am trimis pachetul, care ajunge in 2 zile in Bucuresti, vom gasi o alta solutie sa anuntam fata. Sper ca are C.I.?! Daca nu, oricum la destinatar o trec si pe mama ei. Nu au altceva de facut decat sa mearga la firma cu C-I si sa spuna ca asteapat un pachet din Germania. Nu au nimic de platit, pt ca platesc eu totul de aici. Sarbatori fericite! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...