Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copil de 2,5 ani are nevoie de jucarii


Recommended Posts

Ma alatur ideii lui Adrianangi, e bine sa o facem acum , si este foaerte bine sa nu-i uitam si sa mergem sa-i ajutam si mai tarziu, in timp.. Eu de-abia acum am vazut subiectul si am citit articolul,insa cred ca e ok, niciodata nu este prea tarziu, numai ca de sarbatori nu voi fi in Bucuresti.Asa ca voi trece in planul cu "sa nu uitam de ei mai tarziu" si am sa fac ce pot cand ma intorc.Nepotelul meu are 3 ani si 4 luni, nu stiu sigur daca cumnata mea mai are hainutze, dar jucarii gasim, iar de dulciuri, oricand putem sa le punem ceva in buzunarelele care niciodata nu sunt pline, dar suspina..Ca si ei, dragele de gagalici mici, care n-au nici o vina ca viata este grea si ca lucrurile de multe ori vin de la sine, inainte de a avea macar timp sa le accepti sau sa te feresti... ...Si eu, de cand a aparut Alex,am tot dat hanuitze, creme, uleiuri de baie, pe la colege sau prietene, fiindca oricand cineva are nevoie de le, sunt intotdeuna binevenite si apoi, cred ca este un circuit firesc, doar nu vom face o expozitie cu ce avea x cand era mic.. Este minunat ca voi sunteti oamenii care sunteti, cu inima larga, cu inima deschisa pentru cei ce asteapta, cei ce spera intr-o mana intinsa si ma bucur ca am sa pot adauga o picatura la bucuria imensa pe care sunt sigura ca toti cei ce au acum nevoie de cei de aici, o vor avea.Acum si in timp.. Iar pentru ca Sfintele sarbatori de Paste ne asteapta in prag, gata- gata sa ne umple sufletele de lumina, doresc tuturor un Paste Fericit! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ralu, draga mea, in dreptul numelui tau flutura un drapel de Romania, iarta-ma, n-am stiut ca esti din Germania. Daca PM-ul tau va fi saptamina viitoare, e in regula, cum il primesc, o sun si o anunt. Nu stiu daca are CI, pentru mai multa siguranta eu am dat la adresa fetei si numele bunicii. Cit despre cea de a doua problema, unde sa trimiti pachetul, nu stiu ce sa zic, ambele cazuri sunt dramatice: si ceilalti doi copii sunt bolnaviori si amariti, si Marian, baietelul de 2,5 ani e necajit. Nu poti da cu banul, dar fa ce-ti dicteaza inima. Si la celalt subiect e trecuta o adresa si un nr. de telefon al familiei. Orice ai decide, promit, cum primesc PM, sa anunt familia beneficiara. Dumnezeu sa te ajute! "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor e extraordinar ceea ce faceti , citesc si imi dau lacrimile . Eu am avut cazuri asemenea in familie si fac ce pot cand vin acasa ! E bine ca intr-o societate ca a noastra mai exista si suflete mari . Cred ca ar trebui sa facem mai multa publicitate la site !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am astazi la mine un pachet maricel (hainutze, nishte pampersi, jucarii shi încaltzari) numa' ca nu raspunde nemenea la numaru' alaaaaaaa:-((( shi mi-s tare nacajitaaa :-((((( O sa ma încerc mai târziu.... Azi cica termenam mai defreme muncile shi speram sa reshesc s'o vad azi pe Laura. Ash fi preferat sa ma întâlnesc cu ea într'un loc cât mai convenabil ei, ca derect la adresa..Hm, o sa mai încerc la tilifon, poate reushesc sa dau de ea. Daca a reshit sa vorbeasca cineva cu ea, daca vorbitzi cu ea astazi..daca atzi stabuilit pentru azi vreo întâlnire, va rog datzi'mi shi mie de shtire. Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by monica
Eu am astazi la mine un pachet maricel (hainutze, nishte pampersi, jucarii shi încaltzari) numa' ca nu raspunde nemenea la numaru' alaaaaaaa:-((( shi mi-s tare nacajitaaa :-((((( O sa ma încerc mai târziu.... Azi cica termenam mai defreme muncile shi speram sa reshesc s'o vad azi pe Laura. Ash fi preferat sa ma întâlnesc cu ea într'un loc cât mai convenabil ei, ca derect la adresa..Hm, o sa mai încerc la tilifon, poate reushesc sa dau de ea. Daca a reshit sa vorbeasca cineva cu ea, daca vorbitzi cu ea astazi..daca atzi stabuilit pentru azi vreo întâlnire, va rog datzi'mi shi mie de shtire. Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Am ajuns pâna la urma sâmbata pe la prânz, dupa o învârteala de vreo ora prin cartieru' cu pricina si dupa o cearta zdravana cu sotzu' meu care s-a lasat impresionat de taximetrishtii carora le cerusem sa ne ajute shi care faceau ochii mari când le spuneam zona shi strada unde vrem sa ajungem... Marian dormea, ashea ca nu l-am vazut. Am cunoscut-o doar pe mama lui. I-am dat ce-am avut de dat, le-am urat sarbatori fericite, am schimbat doar doua cuvinte...si cam atât. Sper sa-i fi facut lui Marian o surpriza placuta de iepurash. Probabil ca hainele shi încaltzarile nu l-au impresionat (ca orice copil de altfel) dar sunt convinsa ca dulciurile shi jucariile l-au bucurat. Monica "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helbi, acum 5 minute am vorbit cu mama Laurei, stie unde e Eurolines, mi-a spus ca va merge de simbata sa verifice. Va multumeste mult pentru ce faceti si spune ca cel mic, care face numai nazbitii, s-a bucurat pentru darurile primite. PS. Monica, iti multumim ca i-ai dus Laurei toate mesajele de pe Internet. E mare lucru ca atunci cind esti la anaghie sa auzi un strain ca-ti apreciaza eforturile si-ti vine in ajutor. Intr-adevar, nr. fam Stoica nu mai e valabil, caci s-a schimbat cu 629.32.37.(eu am sunat, la plesneala, la un nr. de la aceeasi strada si acelasi nr din Pagini Albe. Cum era vecin cu Laura, l-am rugat sa o cheme. A venit mama, caci ea era cu cel mic afara...) Va multumesc in numelele lor pentru tot ce ati facut! "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, e ok incepind de simbata. Din cite stiu eu, dar e de verificat, la Eurolines in Buc. au program non-stop, deci ar putea sa mearga si duminica. Prietena mea care a pus pachetul mi-a dat acum un nr. de colet: 111 42 53, asta pt ca aici in Frankfurt nu i-aiu cerut decat numele Laurei si al mamei, nu si adresa. Pachetul are 14 kg, iti spun asta ca eventual sa mearga un barbat cu mama Laurei. Numai bine si multumim si noi pt intermediere! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...