Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare viata in Japonia? (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hokkaido Region-Kushiro District-Aliada Hokkaido Region-Kushiro District-remy Hokkaido Region-Abashiri District-EDDY Kanto Region-Chiba-Onjuku-azumi Kanto Region-Chiba-Urayasu City-gara Shin-Urayasu-ninaM Kanto Region-Gunma-Takasaki City-Leea Kanto Region-Gunma-Oizumi-Japonel Kanto Region-Ibaraki-Tsukuba City-camiT Kanto Region-Kanagawa-Dan_jp Kanto Region-Kanagawa-Ebina City-yashy Kanto Region-Kanagawa-Hiratsuka City-Lorena Kanto Region-Kanagawa-Kawasaki City-Inadatsutsumi-hanako Kanto Region-Kanagawa-Kawasaki City-Mizonokuchi-Misilicu Kanto Region-Kanagawa-Kawasaki City-Tama-ku-Noborito-Samuray-lady Kanto Region-Kanagawa-Yokohama City-bits Kanto Region-Kanagawa-Yokohama City-Dana Claudia Kanto Region-Kanagawa-Yokohama City-jojo Kanto Region-Kanagawa-Yokohama City-Hide Kanto Region-Kanagawa-Yokosuka City-Anna B Kanto Region-Saitama-Kawaguchi City-bubu Kanto Region-Saitama-Kumagaya City_-Sorina-Alexa Kanto Region-Saitama-Kumagaya City-Madachan Kanto Region-Saitama-Kumagaya City-michiyan Kanto Region-Tokyo-Komaeshi-Adellita Kanto Region-Tokyo-danakaneko Kanto Region-Tokyo-Lovely Kanto Region-Tokyo-Midori Kanto Region-Tokyo-mir Kanto Region-Tokyo-stropinela Kanto Region-Tokyo-Nishitama Gun-tdgabi Kanto Region-Tokyo-Edogawa City-gara Nishi-kasai-eli[gravi] Kanto Region-Tokyo-Edogawa City_-Higashi Ojima-monicar (Toei-Shinjuku Line) Kanto Region-Tokyo-Edogawa City-Naka-kasai-OtiliaLia Kanto Region-Tokyo-Edogawa City_-Funabori-suzana81jp Kanto Region-Tokyo-Itabashi City-Cristina Kanto Region-Tokyo-Itabashi City-Maria Kanto Region-Tokyo-Itabashi City-niponel Kanto Region-Tokyo-Koto City-Toyocho-kainumag Kanto Region-Tokyo-Koto City-Toyocho-yurika Kanto Region-Tokyo-Minato City-Roppongi-eellya Kanto Region-Tokyo-Minato City-Odaiba-Kaane Kanto Region-Tokyo-Minato City-Mita-Lunna Kanto Region-Tokyo-Ota City-Magome-Nati (Kami Ike Dai) Chubu Region-Aichi-Eliana Chubu Region-Aichi-Nagoya City-dolphin9913 Chubu Region-Aichi-Nagoya City-maystar Chubu Region-Aichi-Seto City-takacamelia Chubu Region-Fukui-Fukui City-Tsuruga-Julie mamica lui Matei, elev in clasa a 2-a Chubu Region-Gifu-pengunica Chubu Region-Gifu-Gifu City-Hashima-saory Chubu Region-Shizuoka-Hamamatsu City-AYUMI Chubu Region-Shizuoka-Sagara Town-MAMICARMEN Chubu Region-Shizuoka-Shizuoka City-hannen Chubu Region-Shizuoka-Shizuoka City-Rhama Chubu Region-Shizuoka-Mhunia Chubu Region-Shizuoka-Tiara Kinki Region-Osaka-Kansai-alina-roxana Kinki Region-Osaka-Shinsaibashi-angel_jp mamica unei fetite dragute, Loredana Andreea (13 ani) Kinki Region-Osaka-Mirelaro Kinki Region-Osaka-Ikeda City-Medeea Chugoku Region-Hiroshima-Fukuyama City-ami21 Chugoku Region-Hiroshima-Hiroshima City-aiko Chugoku Region-Hiroshima-Hiroshima City-mizu Kyushu-Okinawa Region-Oita-Oita City-ralucami Kyushu-Okinawa Region-Nagasaki-Nagasaki City-Sasebo City-nanatigru mamica lui Kuraudo Antony (2 ani si 5 luni) Kyushu-Okinawa Region-Kumamoto-Kumamoto City-Ishimoto Kyushu-Okinawa Region-Kumamoto-Kumamoto City-Ozy Kyushu-Okinawa Region-Kumamoto-Kumamoto City-shrotar@yahoo.com Japan-Cristina-Adriana Japan-Degetzica Japan-gabelstefan Japan-Lia Japan-Ninja Japan-Yiana http://web-jpn.org/region/index.html Daca vreti sa faceti modificari, completari sau sunteti nemultumiti/te, scrieti-mi pe PM si voi face modificarile/completarile necesare pe listuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AYUMI
Buna,fetelor.Avand in vedere ca astazi plec in Filipine,m-am gandit sa va urez,desi un picut cam devreme,un Paste fericit!!!
Multumim! Paste fericit si voua! Julie ma bucur sa aud ca Matei e mai bine! Sa se faca foarte bine cat mai repede si sa nu mai prinda nici o raceala/ boala (macar nu in curand)! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eli, [gravi] in 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julie, insanotosire completa lui Matei!! Eli iti multumesc pentru lista!:)) Ayumi, drum bun! Sarbatori Fericite!! Eu nu ma pot misca din fata calculatorului la treaba... :((( Ati incercat sa faceti cozonac si pasca la microunde care au incluse si cuptor (de copt)... ?? Nu stiu sa explic prea bine...:(( Spor la treaba!! Adina & Luka http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Mey fetelor,n-am timp asha ca scriu rapid.Am ramas cu 4 cutii de cereale: -o cutie de la Nestle*cereale cu Petit Beurre shi 11 vitamine care se prepara cu apa(au laptele inclus)shi sint pentru bb de la 5 luni in sus.Cerealele sint valabile pina in Octombrie anul acesta. -doua cutii de la Hero*cereale cu miere care se prepara cu lapte shi sint pentru bb de la 6 luni in sus.Cerealele sint valabile pina in Martie 2005. -o cutie de la Milupa*cereale cu banane care se prepara cu lapte shi sint pentru bb de la 1 an in sus.Aceste cereale sint valabile pina in Mai anul acesta. Care dintre voi are bb ce vrea sa pape aceste cereale,sa faca de bine sa-mi scrie un PM cu adresa shi eu am sa trimit cutiile imediat ce am adresa necesara.Nu este nevoie de bani sau cine shtie ce altceva v-ar trece prin cap shi nu are importantza ca ne cunoashtem sau ba.Mie imi prisosesc aceste cereale caci tero-chan nu mai vrea sub nici o forma sa le pape,asha ca shtiind ca in Japonia nu se gasesc,m-am gindit ca vreuna dintre voi le vrea. Va [pup] shi ashtept un PM de la oricare dintre japonice. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by takacamelia
Buna fetelor, sa stiti ca eu sunt foarte multumita de cuptorul cu microunde,tot timpul acolo ami fac placinta ,cozonacul chiar si fripturile ,de astazi o sa ancep si eu pregatirile pentru sfintele paste.Spor la treaba si voua. CAMELIA[gravi]
Spune-mi si mie te rog cum faci cozonac la microunde. Nu am auzit la nimeni pana acum si m-ar tenta si pe mine sa fac acum de Pasti cozonac! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit fetelor, Julie,ma bucur sa aud ca Matei este bine,Pastele sper sa-l gaseasca sanatos si voios. Si noi ne pregatim,facem oua rosii,friptura de miel,ciorba de perisoare,salata bouf,ardei umpluti cu branza si marar,oua umplute si poate mai imi vin idei...chiar daca nu mancam tot de Paste mai papam si dupa. Eu mi-am epuizat rezerva de legume,astazi mi-am cumparat iar,si m-am apucat de baut si green tea,ca este bun si sanatos ,asa am auzit[xx(]Il beau cu gheata si lamaie si asa este mai bun. Ne-am apucat sa cautam apartament in Bucuresti,de fapt socrii si restul familiei,au crescut preturile enorm,sunt asa stressata ca nici nu mai dorm noaptea,mi-e frica sa nu gasim nimic la ce preturi sunt.Doamne Ajuta! V-am pupat[dual] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina si eu beau ceai verde mai mereu ,cica asa elimini toxinele din organism...De pasti am sa fac si eu friptura si ciorbica de burta.Aperitive ma mai gandesc,sunt si eu curioasa cum se face cozonac la microunde!Asteptam reteta![:D][yami] Pupici dulci![paste] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...