Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (8)


Recommended Posts

`Neata fetelor, Sunt Sorina.Am tot incercat sa ma logez cu Sorina-Alexa dar nu reusesc deloc,mi se spune ca nick-ul ori parola sunt incorecte...ceea ce nu-i posibil pentru ca ambele sun corecte. Aveti idee ce s-a intamplat,v-ati confruntat pana acum cu o astfel de problema? Astept un mesaj de la voi,va multumesc anticipat[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc pentru primirea facuta sunteti niste dulci[olala Bidiloiule sper sa nu ma molipsesc si eu ca tine ca e de rau,ma mananca fina-tu cu fulgi cu tot [mariajsi asa l-am trimis de nu stiu cate ori cu camasile necalcate la munca (e mai interesant DC dacat sa calci camasi). Eddy ce s-a intamplat cu pozele alea ?Sper ca nu m-ai uitat. Pentru cele care nu stau foarte bine cu lb. japoneza (subsemnata)apelati cu incredere la Michiyan(nu ii fac reclama pentru ca e prietena mea) nu o sa va para rau.Si o intrebare pentru toata lumea ce tratamente impotriva caderii parului cunoasteti?Sunt disperata.[q] wsg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Apropos de ce spuneatzi mai acu' citeva zile cu privire la pretzurile mari la articole vestimentare shi obiecte de uz intern pentru copilashi,vreau sa va spun ca multe dintre produsele ce se vind ca "marca",nici macar nu-shi merita banii.Sa nu mai spun shi ca pina pe la 3 ani,cresc omuletzii "ca din apa" shi multe dintre hainutze apuca sa le poarte maxim 2-3 luni iar daca avetzi (ca mine) deosebita placere sa ii cumparatzi puiului orice lucrushor pe care il vedetzi cu okii mintzii ca i-ar sta copilului super meseriash...vetzi ajunge sa facetzi in casa,stock de hainutze ce nu v-or fi imbracate nici macar o data de juniorul vostru.Credetzi-ma pe cuvint,ca sint Stan Patzitu'.Numai anu' trecut am trimis in Romania 5 colete cu diferite ajutoare pentru oameni necunoscutzi mie dar care erau mai napastuitzi de soarta shi cam jumatate din lucrushoarele trimise,erau noi-noutze.Ma bucur nespus ca am putut ajuta nishte copii nevinovatzi dar sincer,la cit te duce trimiterea unui colet de vreo 15-20 kg in tzara,la cit au ajuns acum taxele vamale ce trebuiesc platite de primitor...io una,am renuntzat.Hai sa revin la oile mele. Azumi draga,intr-adevar scaunelele de mashina de la Aprica sint cele mai scumpe dar shi cele mai bune!Sint singurele care au reclineing pina la 180 de grade,adica pot fi ashezate shi stil patutz.Pentru nou-nascutzi sint cele mai indicate shi avantajoase.Mie mi-a fost de mare ajutor(shi inca imi mai este)mai ales cind am de strabatut distantze mari cu mashina shi tero-chan poate sa doarma linishtita shi confortabil cele 4-5-6 ore de calatorie.Scaunelul asta,care este la sotzu' in mashina(io pe atunci n-aveam [bonjovi] ),a costat acum 2 ani,58.000 de yeni dar zau ca merita.La mine in mashina insa,pentru ca deja avea Naomi 7 luni shi statea bine in shezut,i-am cumparat un scaunel Leamann care a fost in reducere la 9.800 de yeni.[cool] In rest,patutzul,scaunelele de diverse marimi shi tipuri,olitza shi ce i-am mai luat asha pentru lunga durata,am cumparat de la Showa.Tzoale multe shi de calitate(bumbac 100%)am comandat din catalogul Bonjour,de la Akachan shi tot ce mi-a placut de prin magazinele cu articole pentru copii.Cum tu locuieshti in orash,ai mult mai multe oferte asha ca...profita iubita shi cumpara-i la junior tot ce crezi tu ca-i va folosi,ce-tzi place shi te bucura sufleteshte.In rest,ashtept sa vii de la cumparaturi shi sa ne spui ce ai mai akizitzionat.[pup] la burticoasa shi abia ashtept sa-tzi vad junioru'![asia] [flo] Am plecat ca s-a trezit tero-chan, Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Raluca. Pe acest site http://www.mlcjapanese.co.jp/Download.htm o sa gasesti exemple cu problemele de gramatica, vocabular, date la JLPT, toate nivelurile, de prin 1992! Sper sa gasesti ce ai nevoie![japan] P.S. Scuze daca ai apucat sa citesti, am corectat acum, caci trimisesem un alt site[flo] Dana C. http://uk.geocities.com/dana_claudia/mypage.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit noilor membri!
quote:
Originally posted by ralucami
Apoi a doua nelamurire: care sunt marimile japoneze? Am vazut ca ei calculeaza marimea unei camere in functzie de nr de tatami. Cat reprezinta chestia asta in m/ m patratzi?
Raluca, stiu ca marimea unui tatami nu e standard. Sunt tatami de 3 marimi: 191/95.5 cm , 180/90 cm si 176/88 cm , ultima marime fiind cea utilizata frecvent. "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eli, [gravi] in 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey si mie imi surade ideea cu invatatul limbii japoneze, cine face sobeectu`? Eddy, bey sunt scumputze scaunele astea de la Aprica si au si bara d-aia metalica de se sprijina in podea mai nou, deci da stabilitate mai multa.Chiar as fi vrut sa intreb pe cineva daca la cat de scumpe is , is si bune sau nu fac banii, asa ca ma ajuta enorm parerea ta, mai ales ca folosisi asa ceva.Noi tot merem ici colo in liberele lu` taty, asa ca imi convine de minune sa se faca patutz si sa-mi stea cupilu comod.Cred ca totusi in ciuda pretului aleg unu de la Aprica, eram undeva intre Combi si Aprica la scaune de masina....Poi ii achizitionai patutz super si ieftin (9.800\), carucior Combi ( reduceri 9.800) albastru ca pentru masculi ce suntem ...si accesorii din Disney , respectiv maimutoi de toate felurile care se prind cu ace de siguranta ( astea ma dusera mai mult decat carutzu in sine[:D])...si hainutze , si mie haine cu burtoi[:D] ca de. Da saptamana asta iar merg la cumparaturi si vedem pe ce ni se mai pune pata. pupe la toate ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...