Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (8)


Recommended Posts

Fetelor bine v-am regasit si ma bucur ca sinteti toate bine.
Angi fii tare si o sa vezi ca va fii bine bine ca nu e mai grav si nu trebuie sa il taie
Ana si Eryka Ma bucur pentru voi si nu peste mult timp veti fii frumoase mamici [pup]si multa sanatate cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fete..gata ,a scapat,e bine...azi am vb. cu el putin,il doare dar si-a revenit.polipii au fost micuti,bine ca i-a depistat din timp,asta multumesc lui Dumnezeu ca a reusit...nu am cuvinte,am stat cu el toata noaptea,a vomitat si ma rog..i-a fost putin rau ,dar operatia usoara Offf am scapat,luni sau marti vine acasa.O sa stea 3 luni pe bara cred..nu o sa lucreze ,sau poate mai putin.Cred ca stia ca-i usoara operatia..asa ca a avut curaj..dar bine ca s-a terminat,dimineata ma duc iar la el ,adica acum ..mai stau putin si plec pe la 6 [:D]mai citesc si eu aici colo..[:D]Sunt fericita acum..dar o sa ma astepte zile de regim cu el,ma descurc ca's mare nu?[:D]Chiar ca ma simt usurata ..Banuiesc ca nu o sa apara complicatii,nu are temperatura ..nu are nimic ciudat,atat ca-l doare locul,mai mult a fost un fel de cauterizare..daca nu gresesc.Acum este un pic slabit dar o sa-si revina el .Il pun eu pe picioare[:D] Va pupic dulce![dual][flo][flo] Angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi, ma bucur ca totul a decurs bine.Sanatate multa si rabdare!! Eryka, Ana ce as vrea sa mai trec si eu prin emotiile voastre de acum,inca o data... Sper sa fie cat de curand... Pupici!! Adina & Luka (2 ani pe 15 mai) http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi.... super! Ma bucur pentru voi ca ati reusit sa treceti cu bine peste operatie ...ramane doar sa ii urez sotului tau insanatosire grabnica.Sotul tau a avut norocul sa aiba langa el o sotie iubitoare ca tine si cred ca si asta l-a ajutat. pupe ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by michiyan
Acum am intrat si eu pe usa si hop la calc.HRISTOS A INVIAT!Eu am fost mai norocoasa si am petrecut Pastele in tara.Vreme frumoasa, tot familionu,ca-n trecut. bm
Adevarat a inviat!! Deja te-ai si intors??Cate zile ai stat?? Va pup! Adina & Luka (2 ani pe 15 mai) http://www.babiesonline.com/babies/l/lukayashy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Fetelor,ieri am facut cunoshtintza la propriu,cu politzia rutiera japoneza.A fost o zi de...dar cu happy-end [cool] .Ashteptam sa se trezeasca tero-chan shi sa fug la cumparaturi ca ramasesem fara mai de niciunele in frigider.Fiind mucoasa,Naomi n-a mai dormit 2 ore ca de obicei shi dupa numai 45 de minute de somn,s-a trezit mai intii scincind ushor,apoi a dat in plins de-a binelea.No',copilu' miriit,ma-sa ciufuta ca n-o impaca,ce sa fac?La cumparaturi trebuie totushi sa ajung,ca frigideru' ala nu se aprovizioneaza singur nici de frica.Ma ekipez scalambaindu-ma ca sa inveselesc terorika,o cobor la parter shi ii dau de lucru ca sa pot sa ma tirez 5 minute in garaj sa-mi scot [bonjovi] shi sa o las sa se incalzeasca putzin ca era frig de Ianuarie [bang] ,skimb pampers shi ekipez cupila shi gata de drum.In timp ce ii puneam terorikai centurile de sigurantza,iese barbatu-meu din sera shi imi spune:"Vezi ca s-ar putea sa fie politzishtii la locul lor,ca mai devreme erau la benzinarie."Locul lor,este o curba la vreo 3-4 km de casa noastra,unde sint uneori politzishtii(pe 1,15 shi 30-31 ale lunii sint mereu) shi unde n-ai sa vezi vreun shofer localnik sa mearga cu mai mult de 60-70 km/h.L-am asigurat pe sotzu' ca n-are de ce sa se preocupe,doar shtie ca nu-s vitezomana [;] ,m-am facut comoda la volan shi am plecat.La locul shtiut,nici urma de patrula asha ca am mers mai departe catinel,doar-doar apar.Shi au aparut,pe banda din sens opus,se indreptau catre post o Corolla shi un Hiace ale lor.Shtiam deja ca la intoarcere am sa-i gasesc proptitzi acolo [:D] Merg mai departe shi imediat vad alta patrula,de data asta pe sensul meu de mers.Aveam 60 km/h,centura bine ancorata,copilu' asigurat shi miriit in continuare,asha ca imi continui drumul.La nici altzi 5 km,alta patrula pe sensul meu de mers!No',ashtia deja mi-au dat de gindit:3 radare,la tzara,ziua in amiaza mare...what's up doc?Imi continui drumul catinel shi hop,a 4-a patrula.Mai sa fie,asta trebe sa fie ultima,zik io,ca altfel ajung miine la magazine shi poimiine acasa.Calculam deja:patrula mare trebuie sa fie acuma la locul ei,alte 3 sint puse la ghici pe ici-pe colo asha ca liber sa fug!Shi am fugit.O verificam pe Naomi intr-o oglinda sa vad daca nu cumva are iar balonashe la nas,ii cintam Brutta impreuna cu Alessandro Canino shi goneam.90km/h aveam cind ne-am vazut: [ups] nah,ca mai era shi o a 5-a capcana [bang] Am incetinit ushurel dar oricum m-au urmat,m-au semnalizat sa trag frumushel pe stinga shi io,m-am conformat.Ce era sa fac?Nici urma de confuzie;doar eram unica mashinutza de pe sensul ala de mers.Ma opresc,bag avaria shi-l ashtept pe Nea Caisa sa vina sa-mi zika ce trebe sa fac.Nenea vine,se inclina in dreapta mea,io in acelashi timp deskid portiera sa-mi dau ghetele jos pentru a ma incaltza shi desigur ca reushesc sa-l shterg pe casketa cu portiera [ups] .Pina sa ma vada,io deja eram jumate in torpedou sa-mi scot permisul de conducere.Saracul om,mai intii a facut okii mari cind m-a vazut ca sint "oki mari",apoi cind a vazut ca am shi cupilul pe banketa din spate,ca apoi sa-i mai dau shi permisul internatzional de conducere.Cred ca a fost prea mult pentru el,intr-o singura captura.M-a intrebat daca este ok copilul sa stea putzin singur in mashina,ca eu sa merg cu el in mashina lor.I-am spus ca nu garantez,caci fata nu sta singura mai niciodata dar am sa-i las geamurile deskise shi daca plinge,fug la ea.A fost caterika mare cu permisul meu de conducere shi mai ales ca dupa ce-i vorbisem superiorului in japo,le-am zis apoi la amindoi sa-mi vorbeasca in engleza,ca nu vorbesc japoneza [batcap] .In fine,dupa ce mi-au tzinut teoria kibritului shi mi-au spus ca este inadmisibil sa circul cu asha viteza mai ales cu copil la bord,m-au lasat in pace sa plec doar cu avertisment verbal.Aaa shi n-au uitat sa precizeze ca ne v-om mai intilni(SIGUR [:D] )shi n-au sa ma uite(GARANTAT,doar sint unica europeanca in zona [:D] )iar de trecut cu vederea,data viitoare NO WAY !Hihihi...shtitzi cum am plecat dupa ce m-am indepartat binishor de ei?Speedy Gonzales mi-e bun prieten [:D] ;era kiar ironia soartei sa intilnesk shi un al 6-lea ekipaj,Doamne Fereste!Sint convinsa ca urmatorii,ma faultau rau de tot! Uff,ie deja tirziu asha ca va las acuma shi va zik miine cum a reactzionat sotzu' cind i-am povestit aventura. [bis] [pup] gramada shi drive safety,girls [colegi] , Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Yashi te-ai intors din Filipine? Care a fost impresia ta? In perioada asta stiu ca e super cald.
Bine ca mi-am adus aminte! Fetelor de Naty mai stie cineva ceva? Nu am mai vazut-o in ultima vreme pe forum.
Eddy ai scapat cu mult noroc. Si aici vad ca patruleaza cam peste tot politzia dar chiar nu ma afecteaza cu nimic pt ca eu inca mai merg pe bicicleta[:D]. Masina o sa o conduc atunci cand o sa cresc mai mare[:p] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Edy......[:D]esti tare mey! Atatea filtre intr-o zi mai greu gasesti.Bine ca scapasi cu avertisment, ce mai conteaza ca data viitoare te-ai ras, poate n-o sa mai fie o data viitoare nu?! La noi is patrule de o saptamana peste tot ca e anzenu ....pustii mele, si filtrulici si politie cat cuprinde , da azi s-a terminat.Pe mine ma oprira doar o data intr-o saptamana la un filtru ( noaptea pe la 11 cand meream la sa iau casete video ca n-aveam somn) sa vada daca [alcool] sau nu.Nu aveam nici centura nici nika, da scapai ca de beut nu beusem ..si cu centura, mi-am scos burtoiu din masina si-apoi s-or resemnat cand m-or vazut[grasa] , da ca cica sa merg usor sa am grija.Erau si la intoarcere acolo...da ma lasara in durerea mea.Lu taty insa ii luara un punct ca n-avea centura pusa intr-o zi. Asa ca tare norocoasa fusesi [8D]! Noroc si sa ne spui cum reactiona sosu tau la intamplare ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...