Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Preturi la centrale termice si geamuri termopane


Recommended Posts

Dragi prieteni DC[flo][flo][flo], ma mut de la 2 camere la 4 camere.Insa...trebuie sa fac multe investitii.Calculez in continuu, si pentru ca nu ma prea pricep la geamurile termopane si la centralele termice, ajutati-ma, va rog. Atunci cand te lumineaza un prieten, altfel discuti cu furnizorii de asemenea servicii, stii ce intrebari sa le pui, si capeti mai multa siguranta. Eu de pilda as vrea sa stiu care este diferenta de calitate si pret intre geamurile termopane; iar centralele termice, in afara de preturile si calitatile care se practica pe piata ce alte costuri mai presupun(tevile, robineti, apometere(?), calorifere).Poate e cineva dispus sa-mi dea un sfat.Multumesc mult.[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna in primul rind ar fi bine sa vezi atelierul de lucru in care se fac geamurile respective ( ramele), pt ca multui le fac pe genunchi si nu se imbina ca lumea ( ies colturi nu de 90 grade ci de 88 sau 92-93 grade) adica geam in forma de trapez. scuze, tre sa plec rapid acum , dar iti scriu luni mai multe. Simona & BB Eugen http://community.webshots.com/user/simonabb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar despre centralele termice cum spui tu ce sa-ti spun ,tohmai am facut si noi un deviz (de fazpt trei dar eu ma refer la cel mai avantajos la care ne-am oprit noi)da deci i-ti trebuie o centrala termica ,tuburis-au conducte de dirijare a apei si radiatoare ,pe noi o centrala termica bunicica care sa aiba un randament maxim si sa ne duca cam 20 de ani fara probleme ,plus instalarea ,radiatoare normale ,plus unul de incalzit prosoapele in baie ne costa cu instalare cu tot cam 8600 de euros! din care centrala este doar 3000 de euro cu instalare cu tot ,bine la noi sint 5 camere ,doua bai WC si bucatarie repartizate in demisol ,parter si etaj si presupun ca o fi munca mai multa de tras toate conductele astea prin doua plafoane ,geamurile termpopan ,am facut si eu calcule o data pentru 14 bucati din care doua sint usi duble ne ducea cam pe la 4000 de euros deci mult mai eftin decit instalatia de incalzire!poate la voi sa fie mai eftina mina de lucru ,produsele insa nu cred ,si mai trebuie calculat ca poate este si suprafata mai mica (apartament) in rest poti sa-ti faci o idee de pret!!!!!!! Aura&Luca,2 ani si 2 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Noi am montat centrala termica anul trecut in septembrie si ne-a costat cu totul cam 2000 euro (aici includ: debransare, teava de gaz, toate aprobarile si taxele, centrala, radiatoarele si toate materialele,plus reparatiile de dupa). Asta la 3 camere, cu 5 radiatoare si 3 'guri' de apa. Spor la treaba, Crisia. Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa va intreb si eu de ceva firme care pun,fac termopane,firme din Bucuresti. Vreau sa chem 2, 3 firme si sa-mi faca o oferta....si asa sa o aleg pe cea mai buna ca pret. Totusi nu ma intereseaza cei scumpi.De ex Gealan-ul ce preturi are? [pup] AniS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anis: in nici un caz sa nu te opresti la Gealan!! Sunt cele mai proaste geamuri posibile si sunt facute la Ramnicu-Valcea!! Daca vrei, il poti suna pe sotul meu care se ocupa de ceva timp cu geamuri termopane si aparate de aer conditionat si poti discuta mai multe pe aceasta tema. Numarul lui de telefon este 0722.510.256 si-l cheama Vlad. Ei lucreaza cu profile Rehau; sunt printre cele mai bune. Sa nu crezi ca le fac reclama, dar asa este!! Multi s-au pacalit cu Gealan-ul si cu altele turcesti...[bang] Sper sa-ti fi fost de ajutor, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de mult ajuta informatzia mea, caci nu mai este de actualitate, dar totusi o sa o scriu. Acum 2 ani cand mi-am refacut apartamentul din Iasi, pe 3 usi si 3 geamuri termopane am dat 1600 de $. In suma asta intra si pretzul termopanelor si mana de lucru si transportul. Nici nu stiu daca mai este firma asta, dar atunci erau destul de cunoscutzi cei de la Melcret. Mie mi s-au parut si destul de seriosi. Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...