Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dimineatza si multumim Cristina!!! tura de peste ocean, imi pare tare bine ca dati vesti bune si sunteti optimiste. Lia, ai pozele....si eu sunt ofticata ca nu mai ajung in bucuresti sa ma vad cu gagicile....dar ne mai uitam la poze, ce sa facem? om ajunge noi o data si o data sa ne vedem toata gashca!!!! Robi, succes la sedinta de nume!!! va astept la o vorba, intre timp am sa pun listuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! V-am citit toate mesajele si ma bucur ca ati inteles cam ce e cu mine si de ce de multe ori sunt asa cum sunt. Uitati la ce ma gandii eu azinoapte si ieri seara ... de Paste suntem invitati la bunici la sat, n-am mai fost de anul trecut. Totul bine si frumos DAR am aflat ca are pui de gaina in varsta de o saptamana, pe care ii tine in bucatarie, pana se mai incalzeste. In bucatarie urmeaza sa mancam, ca asa e la sat, si mare parte din timp se petrece cam tot pe acolo. Acum, intrebarea mea e : o fi periculos pt. SARCINA mea sa stau pe acolo, o fi vreun pericol de contaminare pe calea aerului cu vreo zoonoza, listerioza, toxoplasmoza ceva ? Am citit pe niste sit-uri straine ca animalele domestice:pasari, porci, vaci, oi etc. sunt purtatoare de chestii de-astea care se transmit pe calea aerului sau prin contact direct si efectele sunt numai asupra fatului....parca asa am inteles eu, daca am inteles bine. Va dati si voi cu parerea daca stiti sau credeti ceva despre asta? Sa stiu macar daca il expun la ceva pe bebe sau nu, ca doar acum nu vreau sa-l pun in pericol doar pt. ca bunicilor le-o fi dor de mine. merci lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAMICUTE DE IULIE 01 Iulie (27 iunie?) - Butterfly, Dr. Badiu - Municipal, BAIETEL -Teodor 03 Iulie - Ulic 04 Iulie - Andreea_s, BAIETEL - Matei Stefan 04 Iulie - Lela, probabil BAIETEL 04 Iulie - Peg_Bundy (Liviana), Dr. Puia - Giulesti 05 Iulie - Vanesa 05 Iulie - Ochi verzi, DR.BOGDAN MARINESCU, Giulesti, FETITA 07 Iulie - Mitzura, BAIETEL - Tudor Lucian 07 Iulie - Alexa22gandi81 09 Iulie - Night Elm - BAIETEL 10 Iulie - Andries, BAIETEL 10 Iulie - Roxana1974, BAIETEL - Serban 10 Iulie - TatianaS, FETITA 11 Iulie - Cornilia 14 Iulie - Marcelle, Dr. Rotaru, FETITA 14 Iulie - Alunelsialbinutza (Alinutza), Dr. Nayel - CFR2, BAIETEL - Mihai Bradut 15 Iulie - Solstrale25 (Jeni) 16 Iulie - Azumi, BAIETEL 17 Iulie - Cristalina, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, FETITA 18 Iulie - Piti, Spitalul Municipal - dr. Ina Moldovan, FETITA 18 Iulie - Anemona - Dr. Denisa Protopopescu, Sp. Municipal, FETITA 19 Iulie - Ssarah, dr. Ioan Parvu, Spitalul Elias Bucuresti FETITA 20 Iulie - Denissa, BAIETEL 21 Iulie - Pibilica - BAIETEL 23 Iulie - Anas34, FETITA - Anne-Lea 24 Iulie - Melanie - dr. Tufan Aurelia, Spitalul Municipal, FETITA - Daria 24 Iulie - Super_Lia, BAIETEL 25 Iulie - Rain (Nicole), dr Badiu Alexandru, Spitalul Municipal, FETITA - Iulia Alexandra 25 Iulie - Adonia 25 Iulie - Alicegh, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, BAIETEL 25 Iulie - Leeloo2004, dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26 Iulie - Liv29 26 Iulie - Gongutza, BAIETEL 26 Iulie - Corianai, FETITA 26 Iulie - Roller025 (Dana M), dr. Badiu Alexandru, Municipal - Bucuresti, BAIETEL - Victor Mihai 29 Iulie - Baby-boom 30 Iulie - Papadie, FETITA ?? Iulie - Hannah ?? Iulie - Vanessag baietei[baietel] =16 _________________ BAIETEII [baietel]... CONDUC ! fetite [fetita]= 12 MAMICUTE DE AUGUST 01 August - Miguelle 01 August - Dorsilia 01 August - Iubitoiu, FETITA 03 August - Anka77, Dr.Virgil Ancar, Sf Pantelimon, BAIETEL 04 August - Bunny, SURPRIZA 04 August - Briseis, BAIETEL 04 August - Laura_Oprescu, BAIETEL 05 August - Anapharm, FETITA 05 August - Roxanaz, Dr. Aneta Tomescu, Judetean Cta, BAIETEL 06 August - Kamiska, Dr. Tarlea Virginia, Sp. Polizu, primul copil, FETITA 06 August - Marina, BAIETEL 07 August - Viermisor 08 August - Catuta, FETITA - Theodora 10 August - Oana_S 12 August - Mog, BAIETEL 13 August - M_monica, dr. Muresan 13/14 August - Mihaella, Dr.Nayel, CFR 2, FETITA Maria Denisa 15 August - Anna-maria, Mat.Cuza-voda, Dr.Mihaela Grigore, a-2-a nastere, SURPRIZA 15-16 August - Cam 17 August - Carmenp 19 August - Alice2004, BAIETEL 19 August - Eli (Eliza) 19 August - Gogomi, dr. Ancar 20 August - Polux, FETITA 20 August - Catalina_1 21 August - Yasmine, BAIETEL 21 August - Stefania_gela 24 August - Martac, Dr. Silvia Miciner, CFR 2 25 August - Roberta04, Maternitatea "Cuza Voda" Iasi, Dr.Grigore 26 August - Laura2001 26 August - Sarag 26 August - Blue Angel, Dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26/28 August - Iren, FETITA 29 August - Germina 29 August - Kim222, BAIETEL 29 August - Biluta28 (Mihaela) 29 August - Maaria, Dr. Magda PETRACHE, Sp. Polizu (probabil) BAIETEL - Luca 29 August - MichelleT, GEMENI 30 August - Diana21, dr. Radoi, Municipal 31 August/02 Septembrie - Doamna Bibi, dr. Grigoriu, Municipal, BAIETEL ?? August - Crisotexa, FETITA baietei[baietel] = 12 ___________________ BAIETEII [baietel]... CONDUC! fetite [fetita]= 8 80 de mamicute 19 FETITE [fetita]si 27 BAIETEI [baietel] 2 SURPRIZE [am] 2 GEMENI!!! Toate modificarile sa le faceti pe aceasta listuta! --------------------------------------------------------------------------------
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor! Asa imi pare de bine ca a inceput sa se mai incalzeasca - in curind o sa renunt la ciorapei si asta e moment de mare bucurie pentru mine! Lia, eu cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi - in cel mai rau caz, daca tot iti este frica, nu atinge puii si spala-te pe miini inainte de fiecare masa - respectiv respecta o igiena de baza. In rest bucura-te de aerul curat si de linistea de acolo! Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza Lia. eu zic ca nu ai de ce sa te agiti: nu te bagi in acelasi locsor cu puii, ca nu ai de ce, laptele il bei fiert, brinza e fiarta (telemeaua), carnea facuta bine, fructele si legumele spalate bine....bucura-te de iesirea la aer liber, sunt sigura ca iti va face foarte bine. nu e cazul sa te bagi sub un clopot de sticla, ca e mult mai bine la tara decit in oras....te invidiez!!! sa aveti vreme frumoasa va doresc!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici! Sa va dau raportul si dupa aceea ma ocup si de raspunsuri. Bebe e bine sanatos, dezvoltat de 29-30 saptamani (noi nu avem decat 28). BPD=81 mm, FL=56 mm, cord ritmic 140-142/min, statea cu genunchii "la gura" si cu degetul in gurita, dupa aceea si-a dus mana la ureche si a strans pumnisorul, i-am vazut nasucul si guritza si ochisorii, era foarte incantat. Ne-a aratat din nou "bijuteriile" (cum zice dom' doctor). Lia, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji din cauza puilor... nu au ce sa iti faca ei. Iren, ti-am dat un PM in legatura cu pensiunile.... Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, pai cum sa nu ma bag in acelasi locsor cu puii mama, ca sunt in cutie in bucatarie :), deci la nasul meu. Eu nu ca as fi simandicoasa, si la bloc tot in bucatarie mananc:) dar fara animalute prin preajma, la sat am petrecut o buna parte din viata, acolo cu puii la nas si mancand cu ei in bucatarie, dar acum e altceva, acum e vorba ca e la mijloc bebele. Aeru e mai curat si e mai liniste decat in oras, dar eu am ce am cu puii, ca o sa impartim acelasi spatiu si respiram acelasi aer lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, felicitari pentru grasuneeel!!! mai zi, mai zi!!!!! Ce mai facea? minutze in gura, ceva? (hai, nu ma lasa sa cred ca doar al meu e prost-crescut..[:D]). greutate?[:D] Lia, doar nu stau puii cu tine in dormitor....in bucatarie e ok, ca nu stai tot timpul acolo. nu au cu ce sa il deranjeze pe pitic, de asta fii sigura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...