Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Maria ma bucur mult-mult pt tine si pui!! [bis] Mani multumesc pt informatia cu busul, sper sa-l gaseasca... Referitor la data nasterii stiu ca sunt dr care prefera sa provoace nasterea atunci cand considera ca e toata lumea pregatita. La mine nici la prima sarcina dr nu a vrut sa procedeze asa, desi se stia ca fac cezariana a zis ca risca sa-l trezesc noaptea decat sa o deranjeze pe Mara... dragul de el, ce happy as fi eu sa se mai afle pe aici!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari Maria, ce bine ca te-ai linistit. Ai vazut cum fac unii bani pe spinarea si nervii nostri?Nu e mai simplu sa dea un rezultat nasol si sa te mai trimita sa mai faci si alte analize?Daca "puneai botul" cum se zice,nu te alegeai frumos cu o amnio?Cred ca si doctorul tau (sau doctora) este depasita si ar fi bine sa o schimbi daca te trimite la o analiza invaziva asa usor.A mea nici medicamente nu imi da,daramite intepaturi in burti?!?! Ai grija de tine. Nu stiu care va bucurati ca mergeti la Felix, eu am fost acum 3 sapt. si doctora nu mi-a dat voie sa fac baie ca e prea fierbinte (si asa si e,nu am putut si am facut o intrare in apa cateva secunde). Oricum,poti intra si in apa mai mica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, doctorul meu imi povestea chiar aseara ca a avut o mamica cu cerclaj care, imediat ce i-a scos firul (era cerclaj de urgenta cu are Miha nu profilactic cum avem noi) s-a dilatat si in patru ore a nascut. Deci se poate si asa Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, intrebai care e treaba cu "burta tuguiata".Se zice ca e baiat,ca la fete burta se intinde pe latimea corpului si se vede si din spate.La mine s-a dovedit adevarata aceasta teorie caci am baiat.Mai mult,se zice ca daca nu ai greturi (si eu nu am avut) e baiat,cica se mai vede si dupa fata (daca te umfli la ftza este fetita).Chestii babesti, dar mai stii. Oricum,la mine burta a crescut doar in fata, este tuguiata in dreptul buricului,iar din spate nici nu se vede,pe solduri sau pe picioare nu s-a depus nimic (de fapt eu pana acum nu m-am ingrasat deloc,am tot kg originale). Dar pot fi si "surprize". Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cite am inteles eu asa se scoate cerclajul, in saptamina 37, deci Alina, cred ca si tie tot atunci ti-l scoate. Cit despre cezariana am inteles ca depinde si de doctor - unii o fac "la rece" altii asteapta pina aproape se declanseaza nasterea si apoi o fac. Eu sper ca doctorita mea sa nu maia stepte nimic - sa se decida ce si cind, dar oricum mai e mult pina atunci...asa ca rabdare si [hot] Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...