Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Eu pe flacaul meu il simt in stanga buricului,caci acolo are funduletul, in dreptul buricului,chiar si mai jos putin isi tine picioarele, iar capul si mainile si le infige in vezica mea (acolo il simt din plin).Am vazut pozitia si la eco si mi s-a confirmat exact pozitia pe care o simteam.Miscarile le simt ca niste rostogoale in burta (face valuri ca pe stadion ca are loc destul acum),iar cand da din maini si din picioare simt mici lovituri.Si inca e micut,dar mai incolo ce mai face,iese cu totul prin burta!Ficateii sunt la adapost deocamdata caci il simt destul de jos (in dreptul si mai jos de buric) inca nu s-a ridicat mai sus. Lia, Maltofer Fol asta este fier cu acid folic? Mie mi-a dat Tardyferon Fol care costa cca. 150 mii.Suna la un HelpNet ca-ti spun si la telefon. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
andreea apucatul la mine[:D]a constat in faptul ca aveam conractii dese si dureroase, d-ra mariutza lovea cu capul in cerclaj /col ce era pe acolo de ma durea infiorator, o mangaia d-na dr pe plete la control si injura printre dinti de fiecare data[:D]. La 36 de sapta m-a intrebat dc mai am nevoie de col pt ca firul de cerclaj era in tensiune si pt ca bb era bine dezvoltat a decis nastere...adevarul e ca d-ra a avut 3300 g si 52 cm , a fost si este perfecta exceptand tavalelile pe jos de nervi si daca mai crestea 4 sapt in burtica iesea ditamai donsoara de 4 kile cred[:D]. Nasterea si refacerea au fost foarte usoare.
quote:
Originally posted by andreea_s
Marina, cum adica te-a apucat? Explica-mi si mie sa stiu la ce sa ma astept [:D] Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MARINA- intreb si eu acu...din cauza ca bebeii nu se ridica mai sus, si stau acolo la buric si sub buric pot presa colu si atunci e risc sa se deschida deci e indicat cerclajul sau repaus la pat daca cerclaj nu se mai poate ??? Da Moni e acid folic cu fier lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetele - printul meu e delicat - misca si el, dar nu continuu - si nu imi dau seama din ce da. Bine, stiu eu cum e asezat ca abia ce-am facut eco, dar nu stiu daca simt minute sau talpite...[il] In tot cazul, de cind s-a rostogolit cu capul in jos nu mai da asa tare sa-mi sara burta - cred ca trage la aghioase...[:)] Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...