Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Alice, felicitari pentru mostenitor, ti l-am trecut eu pe lista ca tot eram la "volan". iti las tie placerea sa modifici listuta cu numele. Robi tu parca ziceai ceva de sedinte de stabilire ale numelui....nici un rezultat? Nicole cind ai rezultatele? Miha, ramine stabilit. spune-mi doar cind vii si pina cind stai....sa aranjam. pupici si o seara buna in continuare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Am avut "sedinta" de nume aseara, in timp ce "impachetam" oua cu coji de ceapa si frunzulite, sa le vopsim artistic maine. Si chiar daca nu stim inca ce este bebitza mic, am ramas pe Sabina Maria pentru fetitza cu funditze si Matei pentru smecherul lui mama. Definitivam noi acusica (adica..offf...abia peste 3 saptamani cand mergem la echo aia serioasa, ca doar o sa avem 22 saptamani). Acum, insa, m-a apucat paranoia, m-am trezit de nu stiu cate ori azi noapte, ingrijorata ca puiul nu a miscat de ieri dupa-amiaza, sper ca nu i-am facut rau, ieri m-am obosit cam tare, am reusit si eu sa ma vopsesc (aveam vopseaua de par cumparata de doua saptamani) si am stat aplecata cam mult la cada cu spalatul pe par, apoi am "prestat" inveliri de oua vreo 2 ceasuri. Acum stau la birou cu sufletul la gura, pandind miscari de trupe prin burticica... O zi buna si spor la toate alea gospodinelor! Roberta + BeBe scump din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, Alice, sa-ti traiasca baietul cucuietul[bis][bis][bis] Roxi, in principiu vin vineri noaptea si voi sta pana luni seara.Da' tre' sa vad ce program au facut mosii mei si vom merge la Mangalia oricum.Eu zic sa ne vedem luni.Cu ti se pare? Pupi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza, neatza. ce faceti azi? e o zi asa frumoasa afara...si nu cred ca va ploua deloc. Robi dar cind ai invelit ouale ai stat jos, nu? si vopsit....nu iti face probleme, piticlontzul a zis ca esti tu ocupata si sa profite si el sa traga un pui de somn....(mai mare!!)[:D] Miha, da, probabil ca luni ne vedem zic si eu, intr-o evadare din imparatia mieilor si oualelor. poate e frumos si deschid astia si terasa la irish si o sa fie super!! va urez o zi buna si va astept la raport pe aici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Alice felicitari pt baietel!! Miha ma bucur ca esti bine, distractie placuta la constanta. poate o convingi tu pe Roxi sa mai dea si pe la noi, ca ni s-a facut dor de ea. pana voi ajunge eu acolo mai dureaza... Roxi sa nu uiti de cazare, poate auzi ceva intre timp. Am fost aseara la Badiu. ne-am inteles super ca de obicei... ne-am zambit frumos, am discutat una-alta... i-am povestit cum am nascut-o eu pe Mara in noaptea de Craciun, si a zis ca daca se rup membranele noaptea sa-l sun ca nu-i bai... eu tot nu sunt convinsa ca vine el fuguta. in rest a zis ca e ok, sa nu iau prenatale ca nu sunt bune, numai tardyferol si magneziu si 2 nospa pe zi obligatoriu. cica daca le iau cand deja am contractii normal ca nu rezolv nimic. aseara mi se facuse iar burta pietroi si am incercat si eu un supozitor de scopantil si am dormit lemn pt prima oara dupa mult timp. cred ca de la contractii se agita Alexis a mea si ma trezeste. asa ca trec la masuri!! Va pup, Cori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza la fetici si bebici !!! Sa aveti o zi minunata, la fel ca si vremea de afara !!!! Cu mult soare si parfum de pomi infloriti ... Eu sint tare fericita, nici nu am putut dormi preas mult azi noapte, m-am tot gindit la bebitz, i-am vazut fetzica aseara la eco - arata .... nici nu am cuvinte !!!!!! Si cind l-a prins si cu minutza la gura, mami s-a topit toata ! Nu m-am mai dus la doftor ieri, ca am terminat tirziu de tot cu ecografia, herghelegiu fusese cam ocupat si in loc de 7.10 la cit eram programata, am intrat abia pe la 8.45 !!!!! Am asteptat de mi s-au lungit urechiushele ... dar a meritat din plin !!! L-am inregistrat si pe caseta pe bebe, poze nu am mai facut, dar abia astept sa se intoarca tati si sa ne vedem cu totiii !!! Cred ca taticutzul o sa fie superincintat de baietul lui , desi imi tot spunea ca el nu are pretentii, ce-o fi sanatos sa fie, dar stiu eu cum sint majoritatea barbatilor !!!! Cind aud de baiat, urca in al noulea cer !!! Nu mai spun ce balet la telefon a facut mama soacra cind a auzit vestea !!!!?? Una peste alta, slava domnului ca este bine si acum o sa imi acord citeva zile de liniste mentala mai ales, ca m-am cam agitat cu ecografia asta, si cred ca si bebe odata cu mine ! Plus cit l-a "chinuit" nenea ecografistul ieri, ca tot vroia sa il prinda cu fata si nu reusea ... Va doresc la toate numai bine si ne mai auzim ... sint si eu pe aici, desi am cam multisor de lucru (again!!!) ... dar de miine -byebye work pina marti ! Si pentru prima data nici macar nu trebuie sa muncilesc in bucatarie - uraaaaaa !!![cool] Va pupici pe toate ! Si citeva shutuletze de aprobare de la bebic !!! Alice [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Alice, felicitari pentru voinic! Miha, ma bucur ca totul evolueaza bine! Nicole, spor la treaba, da' mai cu grija! Lasa sosu' sa faca muschi! Cori, din cate stiu eu Badiu vine si in miez de noapte. Anu' trecut dupa ce a terminat cu mine pe la 7 a plecat acasa dar la 2 dimineata bantuia prin spital ca ii mai nascusera 2 mamici. Acu' sa dau si io un mic raport: aseara mi-am potolit paranoia si m-am dus val-vartej la Iosup la un eco mic-mic (numa vro 10 minutele, ca programarea serioasa e saptamana viitoare). Si totul e ok. Col inchis, revenit la 40mm (de la 36), placenta este olecuta cam naspa (multiple calcificari mici pe linia mediana). Voinicu a ajuns la 700 g (de aia am io 46 kile acu') si sta cu capu in jos (sa-i vina mintea la cap lu' ma-sa [bang]). Asa ca azi suntem veseli si fericiti, tati a tras o sapuneala de la distanta si s-a calmat si el, somnul a fost calm si bun. Cam atat de pe acest front. Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici! Felicitari Alice! Inca un baietel! O sa aiba mandra mea de unde alege!...[:D][:D] Ce vreme de toata jena! Ieri eram asa de entuziasmata, ca azi o sa vopsesc oua si o sa merg (pe langa casa) la cumparaturi de Paste. Cu toata interdictia de efort tot am sa fac doua prajituri ca o sa vina soacra cu toate preparatele din miel...Si cand vad vremea asta urata imi vine sa plang! Sa vina soarele inapoi! Eu am descoperit de ce nu mai pot sa dorm...de la greutate! Am analizat eu problema, si prea ma dor muschii si oasele, cred ca s-au pus prea multe kg si acum e greu...:)) Sa avem o zi excelenta! Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...