Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Neata burtici, Am cam tras chiulul eu, intre timp vad ca ati fost tare harnicute. sper sa apuc sa citesc azi ce s-a mai intamplat. Andreea felicitari! ma bucur ca ai vesti asa de bune! tie iti face eco in fiecare luna cand mergi la control? Eu trebuie sa astept pana saptamana viitoare cand merg la eco la oradea. cu puiul m-am linistit, stiu ca ea e bine, acum am problema cu colul... hehehe stiti voi!! a fost asera la mine o prietena care e in saptamana 37. are o burtaaaa [olala]!! acum au apucat-o spaimele, eu ii tot dadeam cu relax, mai ai putin si o tii in brate. uff... cand ma gandesc cat mai avem noi. Va pup si va doresc o zi buna, Cori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu de greutate Roxi ca m-am luat cu vorba cu dom' doctor si am uitat sa il intreb daca eco al lui stie sa faca asta... Ti-am zis, statea cu degetul in gura, dupa aia l-a dus la ureche, a strans pumnul... Sa stii ca nu e prost crescut. Mi-a zis doctorul ca daca sta cu mana la cap, inseamna ca se simte bine in burta si ca ii merge bine Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Cred ca am devenit noi prea paranoice.Lia,inainte toate femeile de la tara (inclusiv parintii si bunicii nostri) au crescut cu puii in brate,cu gastele la nas,cu porcii dupa ei,cu tzatza vacii in gura,cu cainii lingandu-i pe bot.Si iata ce copii sanatosi au facut (vezi exemplarele de fata).Nici laptele nu stiu daca intotdeauna il fierbeau,mancau oua de tara (daca te iei dupa asta si astea pot fi daunatoare copilului). Eu una am in apartament caine si papagal.Si nu-mi fac probleme.Am intrebat si medicul si atata timp cat sunt vaccinate si deparazitate nu reprezinta nici un pericol. Eu zic sa te duci linistita la tara,din contra iti va face foarte bine aerul curat.Daca e sa o iei asa treci prin piata in oras si poti lua nu stiu ce zoo...filie!!!! de la taranii care vand legume (dupa haine de exemplu). Hai sa ne revenim putin din chestiile astea si sa fim mai cu picioarele pe pamanat. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)) Mai nu dati cu parul ca am intrebat si eu. Sunt cu picioarele pe pamant, cat despre piata, de acolo pot lua cel mult pureci daca e sa iau ceva "zoo". E vorba de o bucatarie de 2/3 si de nici mai mult nici mai putin de 70 de pui, asezati intr-o lada cu trei etaje. lia 23 sapt de la UM Si la tara majoritatea timpului se petrece in bucatarie, daca nu afara, in curte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia si eu zic sa nu-ti faci probleme. la prima sarcina eu aveam pisica, un mastino de 70 kg care era puiandru si cu chef de joaca si imi tragea niste labe pe picioare... hehehe cosmeticiana m-a intrebat odata daca am probleme cu sotul sau de ce sunt plina de vanatai. in plus aveam si 2 bazine mari cu pesti, dintre care unul in dormitor. era circ la mine, cainele alerga pisica, pisica cadea in acvariu, apoi o luau de la capat... si Mara saracuta in mediul asta de gradina zoologica s-a nascut si a crescut si e ok. asa ca distractie placuta si bucura-te de linistea de acolo!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, felicitari pentru puiut! Lia - vad ca tot nu vrei sa te linistesti cu asta - dar de ce nu micati afara ca doar se anunta vreme frumoasa si soare - de ce sa stai tot timpul in bucatarie?? In plus cred ca ii poti ruga pe bunici ca pentru citeva zile sa mute puii afara sau in alta parte, daca chiar ti s-a pus pata pe ei... Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ca ieri v-am tot bombardat cu "contractiile" mele.De fapt,parca Roxana a zis ca daca nu trec dupa 3 nospa sigur nu sunt contractii (doctora mea la fel a zis ca am inebunit-o cu telefoanele).Eu m-am linistit cu "contractiile" mele, care de fapt erau niste gaze enorme (cred am mancat ceva mai vechi si m-am deranjat asa tare la stomac incat mi-a dat niste crampe groaznice).M-am speriat degeaba,am bagat-o in sperieti si pe doctorita mea care nu-i venea sa creada ca dupa 3 nospa tot ma mai doare. Si ziceam de paranoia si picioare pe pamant....Doamne, suntem duse rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu stiu la fel Andreea chestia cu tinutul minutzei la cap....e o mare pozitie de pasha atot-stapinitor aia....[:D] Cori ai fost super tare cu gradina zoologica.....ce mi-ar placea si mie sa am macar o pisuna.....ma consolez cu gindul ca din august incolo nu am sa imi mai vad urechile de treaba asa ca o sa uit un pic de pisici si catzei. iar aia cu problemele cu sotzul.....isi si inchipuia cum iti da cu ciocanul peste picioare, nu?[:D] Monique pai asa mama...intestinele faceau fitze....se mai intimpla, asta e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...