Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

O sa vad eu cum o scot la capat ca sa stiti bunica nu e prea intelegatoare si se simte jignita daca ii zic ceva de puii ei, deh. Stiu andreea, monica, ce ziceti voi, stiu cum e cu animalele de apart. care sunt vaccinate si deparazitate si toate cele. Pe vremuri da, femeile habar nu aveau de listerie si toxoplasma si sindroame si alte alea, necum de ecografie si monitorizare de sarcina, antispastice etc. Si atunci erau femei si bebei cu probleme dar cine se intreba de ce. Nimeni. Fiecare dupa cum ii era norocul. Nu se intervenea in sarcina cu nimic. Supravietuia cine putea. Dar cum zicea si roxi, vremurile au evoluat si chiar daca per ansamblu viata pare complicata artificial, unele vieti au fost salvate tocmai pt ca D-zeu i-a dat minte omului sa descopere niste chestii in timp. lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxi oamenii tind sa aiba o imginatie debordanta uneori. am patit-o si cand a halit Tano (adica dl mastino) certificatul de nastere al Marei. asta era cand ea implinise vreo 2 saptamani. la primarie se uitau femeile alea pline de compasiune la mine... una nu s-a putut abtine si m-a intrebat daca m-am certat cu sotul. pentru mine a fost prea mult si am izbucnit intr-un ras isteric. ele dadeau din cap cu subinteles... hehehe [:D] Monique cu stomacul am patit-o si eu rau acum vreo 10 zile, credeam ca nu se mai termina. pana nu am luat smecta din greu nu m-am calmat. am impresia ca a devenit si el cumva mai sensibilos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ligamentele nu prea ma dor, probabil ca or fi lasate de data trecuta. in schimb ma doare rau deasupra noadei, unde e capatul coloanei cred. uneori de abia ma ridic de pe scaun iar cand dorm pe spate e cumplit. am impresia ca se aseaza Alexis binisor exact acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te cred!Eu m-am hotarat sa merg dupa amiaza la un control din nou,ca as vrea sa plec la Cta in we si vreau sa stau linistita ca e totul ok. Despre durerile de spate nu mai zic nimic...M-au zapacit in perioada asta (de cand am stat mai mult la pat si la orizontala).Mi-e dor sa merg pe jos!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a zis azidimineata o colega ca sunt tare-tare tuguiata la burta. Am observat si eu, cand ma uit din profil in oglinda. Pe solduri nu s-a pus mai nimic, sau foarte putin sesizabil tot ce se vede se vede in fata. Din spate iar nu se vede. Iar bebe nu m-a ajuns la ficatel, tot pe la buric sau mai jos se perinda. Nu stiu cum ziceti voi ca va da suturi la ficat sau splina. Aseara de ex, parea sa fie jos de tot, mi se parea ca e la o palma sub buric chiar. Voi il mai simtiti asa jos ? lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIHA, da cand ai fost la eco ultima oara, mergi de 2 ori pe luna, o fi voie asa des? Luni am fost la dr. de familie sa-si faca damblaua cu cantaritul, tensiunea, inima si plamanii, ca vrea lunar sa ma vada si a zis ca nu e de parere sa fac eco mai des de o luna ca nu e bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...