Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(54)


Recommended Posts

Roxy, mea culpa, nu dresajul e de vina, dar am tot alergat cu diverse treburi si in rest nu m-am simtit prea bine, de citit am citit tot ce s-a scris aici, dar la capitolul scris, parca am avut plumb la degete....La tine as veni eu, dar pana in mai sunt sper aglomerata si apoi pleaca tati din tara vre-o 3 saptamani ,[bang] de imi vine sa plang de pe acum, noroc ca se intoarce cu achizitii pt bebelusha (patutz, carutz etc..) si gandul asta ma mai inveseleste. Oricum am auzit ca sunt mai ieftine in Germania ca in Ro. Alexa [gravi] - 25 saptamani 26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias http://community.webshots.com/user/alexpavel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Creat
  • Ultimul răspuns
GAgici.... nici in ruptu` capului nu poci tine pasul cu voi! De citit va tot citesc..da` cand sa zic ca scriu si io...dispare partea respectiva si e alta noua; si iar apuca-te si ceteste...si iar dispare sobeectu ala[biz].Acu va prinsei.[:D] Ce ma bucur ca toate sunteti bine si bebei vostrii sunt sanatosi si fromosi! Vaz ca va insurubeaza nu gluma la ficatzi...... Pity al meu nu da deloc la ei...si ma oftik de numa-numa ca nu suteaza si pe mine la ficatzi![V]Nici arsuri ca voi nu am... Face el [aerob] toata ziulica in burtika , mai tare mai incet, cateodata imi da in parti sau pe jos de ma rupe.... ca asa stie sa dea.Data trecuta cand am fost la control ne-a spus nenea doctoru ca e cu capu` sub coaste si cu piciorusele jos....da de atunci titirezu` mik s-a tot sucit prin burtik ca are momente cand da la dublu in parti simultan...Deci in cazu in care nu face spagatu si io nu am in burta un Van Damme ( ala sau cum se scrie[:D])....e asezat orizontal acu. Nu stiu sa va spui cate grame sau cati cm avem...ca noua nu ne spune doctoru asa ceva[V]...da poci spune ca e sanatos si zglobiu .Noua ni l-a tras tanti asistenta de la clinica pe caseta video ...Nu de alta , da ca sa am la ce-mi strica ochii holbandu-ma toata ziua.( io cred ca astia is pe mana cu aia de la oftalmologie si ca sa faca un ban imi dadura caseta...ca deja imi fug ochii ca la aparate!).Asa ca acu am ce ``viziona`` toata ziua, ca desi nu are inregistrat decat 5 minute tot derulez si tot ma uit, si iar mai dau un stop cadru si iar mai derulez[:D][:D][:D] Sper doar sa nu stric caseta de la atata vizionat. Hai ca intru rar, da si cand intru...uit sa ies! va pup pe toate si va doresc in continuare sarcina usoara ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, cu siguranta sunt mai ieftine in Germania, e o chestie pe care eu am verificat-o, am rugat-o pe verisoara mea care e acolo sa verifice un model de carut de aici cu acelasi de acolo si a iesit ca aici sunt mai scumpe cu aprox. 100 EUR Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cine zicea ca ziua nasterii nu depinde de dezvoltarea bebe-ului - cum de ti-a dat exact 14 iulie? De fapt atunci de ce depinde? Asta, asa, de curiozitate... Cit despre cerclaj, mie doctorita mi-a spus ca-mi scoate firul la 37 de saptamini, iar cezariana mi-a face in saptamina 39 (care pentru mine este 16 iulie - 22 iulie). Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi habar n-am in functie de ce a stabilit el data nasterii, cred ca i-a facut Bradut cu ochiul si din degetele semn cam cand vrea sa ne intalnim. Mie de cerclaj a uitat sa imi zica cand mi-l scoate sau a considerat ca inca nu e timpul sa-mi spuna, iar eu nu m-am gandit. Alina+Bradut(27sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, ti-am spus noi ca totul va fi bine Gabi, asa este, nu conteaza daca acum bebe este mai dezvoltat cu o saptamana sau doua decat sarcina, nu inseamna ca o sa iasa cu o saptamana-doua mai repede. Si mie tot la 37 de saptamani mi-l scoate dar, pentru ca, nasc natural o sa lase colul sa se deschida s.a.m.d.. La tine e altceva ca faci cezariana. Alina, trebuie totusi sa il contrazic si eu pe Nayel. Nu iti poate spune data exacta a nasterii. 14 este cu aproximatie dar nu are cum sa zica sigur ca se va naste atunci... poate sa se nasca o zi mai devreme sau mai tarziu... nu se stie niciodata Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Maria !!! Stiu ce inseamana ca si eu am fost 'curtata' de amnio pina la triplu test...dupa cre dr mi-a recomandat sa numai fac amnio!!! GATA...de-acum bucura-te de bb si de perioada asta ....de care o sa ne fie tare dor !!!! Mani -[gravi]24saptamini 36ani, Dr Adam, 4Aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine Andreea si mie mi s-a parut aiurea, daca colul meu e mai fitzos si cand imi scoate cerclajul se deschide brusc si dintr-o data, ca asa vrea muschii lui, pai ce face mi-l coase again... ca sa mi-l tina pe Bradut pana pe 14? Nu ma agit, iau in calcul si posibilitatea asta si o sa vedem atunci cand vrea voinicul s-o vada pe ma-sa la ochi. Alina+Bradut(27sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...