Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

Buna fetelor, Roxana, nu vreau sa te sperii, Domane fereste! Probabil ca au existat, sunt si vor fi cazuri fericite, insa nu le cunosc. Eu am nascut la Stanca anul trecut in februarie si am avut o sarcina foarte dificila(dupa cum v-am mai spus a fost record cu un nr mare de ore trecute[bang]). Am avut un dr, insa era rezident si el nu avea acceptul sa ma duca la cezariana in cazul in care se intampla ceva. Imi pare nespus de rau ca a trebuit sa trec prin asta, daca stiam dinainte imi alegeam un dr, poate chiar dr Nanu, plateam si 10 milioane si mai mult...doar sa stiu ca e ok. si nu ma chinui. Dr meu a fost uimit ca dr de garda nu vroia sub nici o forma sa-mi accepte cezariana, mai ales ca i-am intins banii(multi) si nu a acceptat. Nici nu mai retin numele lui, insa ma pot interesa.Plus ca nu am avut parte de moasa, asistentele erau sub orice critica, tipau la mine ca-mi venea sa fug..Plus ca dupa nastere n-am prea reusit sa pun picioarele jos 2 luni(doar din pat pana la baie cu ajutor), am avut o infectie urata, ma simteam ff rau , am facut o groaza de tratamente, injectii, dr venea acasa la mine aproape zilnic. Sangele mi s-a oprit dupa aprox 8 saptamani, chiar daca nu era asa abundent, totusi era si asta nu e prea normal. Datorita acestei intamplari nefericite, am ajuns sa nu mai vreau copii niciodata. Stiu, imi veti spune ca sunt tanara, am 22 ani si mai am vreme sa ma gandesc, dar m-am gandit ff mult si chiar as vrea sa-mi leg trompele, bineinteles sotul nu e de acord...dar tot nu ma razgandesc. Fetelor, va doresc o sarcina si o nastere usoara! Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu! Va pupacesc [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neata fetelor! Dana, imi pare tare rau ca ai trecut prin experienta asta urata la nastere.....dar nu ar trebui sa te dai batuta asa usor. Sa stii ca mai exista si OAMENI cu inima printre medici, chiar daca putini. Eu consider ca Dr. Muresan e unul dintre ei. Gandeste-te la Andy.....crezi ca e mai bine pentru el sa creasca singur?Eu sunt extrem de fericita ca am un frate, si sunt hotarata sa fac mai mult de un copil, fiindca e mult mai bine pentru ei, dupa ce noi nu vom mai fi...stiu asta din proprie experienta(mama mea a murit acum 2 ani jumate , iar singura persoana pe care m-am putut baza-in afara de Ovi- a fost fratele meu). Si in plus de asta e mult mai frumos sa ai 2 pitici prin casa, care se joaca si se bat impreuna, decat unul singur... Sa nu te superi pe mine ca ti-am spus toate astea...chiar imi pare rau ca ai trecut prin ce ai trecut....si eu am asistat la nasteri in Arad, si am fost marcata de felul in care se comportau medicii de acolo cu pacientele, si cum vorbeau cu ele....Doamne fereste! Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!!! Imi pare rau ca ai trecut printr-o experienta atit de neplacuta. Cred ca acesta este motivul pt care si eu ma interesam (la un moment dat)de clinica dr Nanu. Acum am aflat ca si la gine 1 sint conditii bune si mai ales am ramas acolo pt dr. E fff important sa ai un dr bun. Ioana cum te mai simti? [pup][gravi]Monica si bb 24+sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Dana, si mie imi pare nespus de rau pentru toate relele prin are ai trecut si de care ai fi putut sa scapi daca fiecare si-ar fi facut treaba cum trebuie si cu bun simt! Sa nu cumva sa iti legi trompele, nicicum pana nu ai 2 copii daca tot ai un "pitic pe greier" si nu la varsta asta! Ioana, sigur a fost bb :)) bravos, in sfarsit, acum sa fii atenta in fiecare seara cand te culci si le vei simti din ce in ce mai tare. Moni, azi ne vedem in Zorilor? Pupici la toate, Roxana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc mult pentru urari. Noi suntem optimisti si realisti in acelasi timp. Stiu ca unii incearca atat de mult si atat de mult timp... Eu doar ma bucur acuma cand stiu ca se poate intampla oricand o minune si asta ma face sa ma simt minunat, parca stiu ca am un rost. Ma bucur ca simti bebe in burtica! Cred ca trebuie sa fie minunat! Eram impreuna cu prietena mea care e in 7 luni cand a simtit prima data bebe si era atat de entuziasmata incat aveam sanzatia ca radiaza lumina (la propriu). Iti doresc sa fiti bine amandoi. Daca l-am ales pe Muresan, am sa nasc la Gine 1, nu? La Stanca e si mai departe pentru mine. Cred ca as fi ales Gine 1 oricum. Va pup Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, sper ca nu v-am speriat prea tare, am incercat sa ma limitez caci ar fi multe altele de zis.. fetelor, sunteti minunate ca v-ati gasit dr de incredere, eu insa nu aveam cunostinte pe vremea aia(toata lumea imi zicea de Stanca), nici de Gine1 nu stiam ca exista[bang], nici de spitalul dr Nanu[bang]. Am aflat aici pe forum de la mamicute care au nascut la Gine1 unde e mult mai bine, am inteles ca se face epidurala la cerere[:)]. Ca sa fiti sigure, cel mai bine e sa vb cu dr si sa-l anuntati dinainte in caz de nevoie sa apelati la ajutor(epidurala,cezariana). Cu toate ca si eu am vb cu el dinainte, el fiind dr rezident , nu stiam ca nu e prea important el acolo, adica nu poate face mai nimic. Ma bucur ca aveti parte si de gimnastica(acum 2 ani nu cred ca era posibil in Cluj), asta o sa va ajute mult la nastere[:)] Ce mai fac mamicutele?Bebeii? Haideti la pove. Va pupacesc si va doresc o zi buna![pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...