Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

Dana, multumesc! Vreau sa vin in Cluj pentru control si, din gara, nu stiu ce sa fac. Am fost la Bucuresti pentru embolizare si acuma trebuie sa ma tina cineva sub control. Adica ecografie, ceva mai speciala, in fiecare luna. Mi-e cam greu sa merg in fiecare luna la Bucuresti, caci sunt cam 450 km. As vrea sa vin in Cluj, pentru ca e mai aproape de mine si am auzit ca sunt si medici buni. Dar nu stiu unde. Voi stiti mai multe pe acolo. Trebuie sa merg la o clinica, cu ceva apartura. Sa faca ecografie si sa-mi dea si interpretarea. Ma puteti ajuta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor Rachel, eu nu prea am cunostinte in spitale, doar unde am nascut stiu un dr rezident, insa acolo nu sunt aparaturi prea performante. Poate stiu fetele mai multe. La gine1 sunt aparaturi pt asa ceva fetelor?Unde ar putea merge Rachel?? Voi ce mai faceti? A-ti fost la festival? In legatura cu pozele, am dat-o in bara de data asta[bang], sotu mi-a uitat ap digital acasa si a luat numai ap video cu noi[bang]. A fost foarte frumos la Gradina Botanica, Andy neastamparat (ca de obicei) se indrepta numai spre lalele sa le smulga[:D], apoi cand am ajuns la apa parca era hipnotizat, numai acolo vroia . Am fost la festival pe la 8 si am stat o ora, am fost mai mult la masinute [:D]. M-am uitat dupa gravidutze( dar nu am vazut), nici vata de zahar nu am vazut pe-acolo..Mai gravidutelor, voi nu aveti pozici? Asa v-as putea recunoaste mai bine[:D] Se pare ca mamicile sunt absente in ultima vreme, inca putin si exmatricularea[:D]. Haideti si voi la pove fetelor, ce mai fac bebeii? Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si noi suntem aici, prezente nu ne exmatriculati va rugam:))da asa-i schema la noi avem laptopul doar in we ca in rest lucreaza sotul meu pe el. rachel ce inseamna embolizare,scuze ca nu stiu...la gine 1 au aparatura buna sau chiar la dr MUresan la cab particular.tel de acolo e 571184, e necesara o planificare din timp.dar de ce mergi la Bucuresti?si unde vrei sa nasti? sper sa te putem ajuta.un eco mai performat are dr Micu pe str Cosbuc.pot afla tel daca vrei. noi suntem bine, febra a persistat cateva zile, cam la 37,5 acum e ok n-au fost alte manifestari dar i-a aparut o umflatura rosie sub limba si nu stiu ce e...[bang][bang]asa ca sa nu stau linistita, si cred ca o doare desi ea e o razica.daca vedeti un copil cu gura la urechi e Theiutza mea:) noi azi pe langa casa, maine mergem la munte undeva aproape.diseara suntem in parc pe la 7. Dana, totusi noi cand ne vedem ca nu e asa mare Marastiul.m-am intalnit si cu Amalia, tot o fata de pe DC si fetitza ei de 8 luni, o dulce.daca vrei venim in parculetul de la Farmec sau putem merge intr-o zi langa Expo Transilvania si ne vedem si cu Ioana?ce ziceti? distractie placuta in continuare pupicei cristiana si gagalicea Theodora Alexia(11 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Cristiana: am dat un search pe google si am gasit ceva despre embolizare: http://www.suub.ro/angiograf/www_ro/Info/infofibroame.html Sper ca e ok Thea! Ai fost la medic sa vezi despre ce e vorba?(la umflatura ma refer). Si eu asa vrea sa ne intalnim, stiu ca Marastiul nu e mare dar bebe al meu sta in timpul sapt in Manastur cu mama si sora mea(ele nu lucreaza si au vreme de el). Deci cu Andy numai in week-end putem iesi[:D] Speram sa ajungem si noi prin parc maine mai spre seara. Va pupacesc [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! Dana si noi suntem la posturi!Am chiulit ieri ca am iesit in Faget, la mici si bere, dar ne-am intors! Rachel, eu luni merg la Gine I si pot sa vb cu medicul meu(Muresan) sa-i zic de tine, dar te rog da-mi un PM si zi-mi mai exact ce fel de embolizare ti s-a facut( fibroame uterine multiple, unic?), unde exact in Bucuresti ti s-a facut embolizarea(la ce clinica), cand vrei sa vii la control, ce ti-a mai recomandat medicul din Buc, si alte detalii pe care le consideri necesare pentru ginecologul de aici. Sper din suflet sa te pot ajuta! Carrie, du-te la medic u Thea, sa vada ce are...ce norocoasa esti ca e un copil zambaret! Chiar asa, fetelor: cand ne intalnim??? Noi am fost ieri la iarba verde(dupa cum v-am mai spus de vreo 3 ori[:D]), si a fost foarte frumos...m-am bronzat putin pe burtica, pe maini si pe fata(am nasul rosu ca Rudolf acum[:D])! .......oricum recunosc ca sunt cam inconstienta, ca am mers cam 8 km pe jos, si dupa aia m-au apucat niste contractii nasoale rau de tot......si dureri.... Acum ma simt bine,. dar inca nu l-am simtit pe gandacel azi....o fi obosit saracutul ca mama-sa-i cam inconstienta....[bang] Voi cum ati petrecut ieri? Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt. si 4 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, noi am fost azi langa Cluj la lacul Tarnitza, motelul Gilau renovat si super frumos si am stat toata ziua cu inca doua familii de prieteni (si cu mama mea)care au copilasi de 9 si 11 luni.copii s-au distrat super, au mancat si dormit afara, s-au tavalit prin iarba , ce mai a fost excelent! eu m-am prajit umpic pe fata si Thea s-a innegrit:)ar trebui s-o dau cu ceva lotiuni protectoare cred, nu?.are un ten mai creol ca taica-su si se bronzeaza instant. a fost asa incantata de tot ce era in jurul ei, chiuia de bucurie. cand am venit ne-am oprit si in parc dar nu v-am vazut Dana...eu nu mai am calculatorul pina pe joi dar luni sau marti pe la 12 incerc sa fiu in parcul de langa Expo.Ioana ma poti recunoaste dupa pozele de pe site.daca nu reusim asa voi incerca sa stabilim o ora mai exacta insa de acum mi-e greu sa spun. am citit de embolizare, mercic Dana, f interesant.soacra mea are un fibrom la 55 de ani, oare ar avea vreo sansa sa scape de el asa? Ioana bafta la dr maine.si sincer, incearca sa nu mai faci efort ca nu e bun la contractii. sa vad maine cum e cu pb de sub limbutza ... pupicei de la noi cristiana si gagalicea Theodora Alexia(11 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor va multumesc ca existati si ca am dat de acest forum sunt si eu o balenutza la ora actuala de 28-29 de saptamini.povestea mea e mai dureroasa ca am avut pina acum 2 avorturi spontane si acum e prima sarcina care reusesc s-o duc bine.doctoritza mi-e Puscas Mariana daca stie cineva ceva despre ea va rog mult de tot sa-mi scrie 2 rinduri.Pina acum a fost foarte dragutza cu mine doar ca la ultima vizita la echo a fost cam seaca .In special vreau s-o intreb pe carrie ca ea a nascut la Gine 1 daca a auzit ceva despre ea ca a meu tot imi zice sa ne mai interesam si la altii.Vroiam sa merg si eu la Nanu ca alternativa ,dar dupa ce am citit la voi stau in balantza.va pup si multa fericire bb-ilor si astept sa-mi raspundetzi ca-s novice rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, va multumesc pentru ca v-ati oferit ajutorul. Sa va spun mai exact ce vreau eu. Deci, in primul rand nu sunt insarcinata. As vrea eu. Am un fibrom de 8 cmm, in medie, acuma dupa embolizare. Eu trebuie doar sa merg o data la luna la control, ca sa vedem daca fibromul e regresat. Deci unde pot merge la ecografie si sa-mi interpreteze ecografiile. Si sa merg tot timpul la ecografie la acelasi aparat. As vrea sa vin cam peste 2 saptamani, dupa ce trec urati. Spuneti-mi exista clinica Doris in Cluj?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna lulutza, bine ai venit printre noi[dc][cheers] Rachel, nu am auzit de clinica Doris, poate stiu fetele. Nu am reusit sa ajungem prin parc duminica..Am fost la bunici la iarba verde, apoi am ajuns la festival pe la 7 dar Andy era super somnoros si am mers acasa[:(] Cristiana, am fost si noi la Tarnita acu cateva sapt si tare as vrea sa mai mergem..e super acolo, la motelul din Gilau n-am fost inca ...cum e pe-acolo? Pupici[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...