Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
SARBATORI FERICITE! SI HRISTOS A INVIAT! fie ca lumina Invierii sa ne faca mai buni sa ne lumineze drumul. mamicilor si viitoarelor mamici le doresc copilasi sanatosi si intelepciune sa-i creasca . va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, cum ati sarbatorit prima zi de Paste?noi la Inviere nu am fost dintr-un motiv mic si dulce ar azi am fost toti trei la Manastirea unde am botezat-o pe Thea, la Tauti si a fost super si apoi la ai mei la masa unde s-a dus orice idee de slabit...sper ca va odihniti si va bucurati de aceste zile. Dragutzele mele, vreau sa va povestesc despre ingerashul meu care saptamana asta a fost model de cumintenie.(aprpo de saptamana trecuta cand a fost cam terorista , se pare ca a fost din cauza polipilor care dau stari de greata si nervozitate pentru ca odata ce s-a usurat respiratia mi-am recapatat copilul cuminte...bine si bunicii au aportul lor.) Theiutza se joaca cu absolut tot ce intalneste in cale, studiaza orice nimik pe toate fetele si apoi ii povesteste, dupa care daca explicatia a iesit bine rade fericita. Se joaca cu mingea prin toata casa, si-o arunca si fuge dupa ea.cand ia viteza in 4 labe.in picioare merge f bine dar inca nu s-a decis sa renunte la degetul meu protector decat in patul ei pe care il strabate prin mijloc bine mersi.(eu am niste dureri de spate de nu mai poci...) Cu tati e nebunie curata cum se joaca, il trage de pantaloni, il provoaca sa fuga dupa ea si ea sa chiuie si sa rada in hohote cand o prinde. Cand suntem toti trei impreuna traiesc o fericire atat de profunda incat imi doresc sa fie toata viata asa...ieri de exemplu dansam toti trei in bucatarie pe un blues cu Thea in brate, si ea radea cu toti 4 dintisorii si ne tinea cu manutzele dupa gat si efectiv ne topeam de dragul ei. E, hai ca m-am lasat coplesita de emotii! Vreau sa va mai spun ca am facut progrese cu nani in timpul zilei.face nani in patul nostru sau chiar la ea conditia e sa nu o adorm acolo ci sa o mut dar macar nu se mai scoala dupa 10 .Thea are un somn de o ora pe la 11 dimineata si dupa masa de la 4 inca o ora jumate doua.se culca acum seara la 9 jumate si doarme pina la 7 jumate 8 chiar 8 jumate. Legat de papa, sper ca a trecut criza cu nepapapatul, e ok, cu legumele mai face mofturi dar am inceput sa-i pun Almette si au un gust super sau un sos alb de lapte cu faina si unt care le fac mai usor de inghitit. e, v-am facut capul mare acum, da mai vad si burticile ce stressuri le asteapta:))ca eu recunosc ca reusesc sa-mi fac din orice probleme. Sarbatori fericite in continuare! cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...ADEVARAT A INVIAT! Dragelor, eu ca sa pot merge la Inviere am dormit 4 ore inainte si a fost foarte bine. Desi a plouat, am luat o umbrela imensa cu noi si am mai protejat de ploaie si alti cetateni ai Clujului :). Pe la 3 si jumatate nu ma dadeam adormita. Cristiana cred ca ai o papusa superba si ma bucur ca esti fericita alaturi de familia ta minunata. Si eu imi doresc si o fetita ..., dar deocamdata ne bucuram de Serbanica din burtica si ne rugam la Bunul Dumnezeu sa ne ajute sa fie bine pana la capat. Pana acum nu am avut probleme. Mai nou am un mic stress, ma gandesc ca burtica mea nu e prea mare, la 28 de saptamani si ca bb sta la "comfort redus" ma tot ingrijorez ca sta prea inghesuit si incovrigat...ca nu se mai misca atata cat se misca inainte...ca ma doare un pic pe sub burtica, poate e normal ca se ridica sarcina...eu o simt prea jos...cateodata simt mici batai ale lui bb mult prea jos ... consider eu...si m-am hotarat sa merg la un echo! Ziceti si voi cate ceva...voi ce intrebari va puneti si ce temeri mai aveti? Roxana [gravi] cu Serbanica din burtica de 28 de sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele, cum ati petrecut sarbatorile? Nu prea am mai dat semne fiind prinsa cu munca si sarbatorile. Vad ca s-a trecut la partea a doua. Bravo noua! Suntem active, dar se poate si mai bine! Noi suntem bine, Diana creste, ies dintisorii fara prea mult "zgomot". Le doresc viitoarelor mamici sarcini usoare. Se discuta mai sus de anestezii, eu am nascut la Stanca, nu a fost nevoie de anestezie pentru ca am rezistat eroic, fara sa imi dau seama ca eram dilatata 7 cm si cand m-am dus la dr sa ii zic ca "nu mai vreau, vreau anestezie" era deja aproape gata. In 10 minute Diana a fost afara. Eu am nascut cu dr.Todea, un super medic, dragut si atent care iti da sentimentul ca esti cea mai importanta pacienta a lui. I-am zis de anestezie si a zis ok, fara probleme, si sotia lui a nascut tot cu anestezie. A zis ca el o recomanda. Deci nu este problema asta la Stanca, dar intrebati medicii. Succes, mai vorbim daca nmai vreti sa stiti ceva de la maternitate. Denisa si Diana (10 luni si 10 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna Denisa si pupicei Dianei.ce faci, te-ai intors la munca? Roxana stai linistita ca si eu am avut burtica mica si in ultima luna m-am transformat in balonas.eram ca o somaleza, slaba si cu burta mare:))iti recomand un eco bun daca vrei la dr Micu, cabinet particular.daca te intere spune-mi si-ti dau nr de tel pentru programare.Serbanica are loc destul nu-ti fa griji:) cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!!! Stie careva un anume dr gine Nanu si o clinica particulara ginecologica pe str. Decebal? Am auzit ca sint niste conditii ffff deosebite acolo dar nimeni nu mi-a putut da niste raspunsuri concrete. Va rog sa-mi dati de stire daca-l cunoasteti pe acest dr si aceasta clinica. Monica[gravi]si bb 33 ani DPN 13aug2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Carrie: da, m-am intors la munca, dar deja sunt "veche", din noiembrie. Ce face puiuta ta? Monica: Am auzit de dr.Nanu, stiu si de clinica, stiu o persoana care a nascut cu el. A fost multumita de clinica, nu stiu insa cum e medicul. Faptul ca si-a facut clinica nu inseamna ca are si voaloare ca si medic. Parerea mea este ca cel mai mult conteaza medicul. Eu am avut incredere in medicul meu si as fi nascut cu el si acasa. Conditiile din Stanca mi s-au parut foarte bune: curatenie, baie in salon, 4 in camera, bb-ii cu noi de la un moment dat, asistente dragute si atente, ce mai trebuie mai mult de atat? Eu incurajez relatia pacient-medic si nu pacient-clinica. Daca ai un medic cu care te simti in siguranta, cred ca e mai important decat sa ai tv in camera si alte alea de care oricum nu ai chef atunci. Oricum, succes! Denisa si Diana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...