Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

Salut fetelor! Ieri am fost la echo la cab part a dr.Muresan, azi dimineata la un echo Dopler desi nu avem decit 22 sapt si 6 zile pt ca m-am ingrasat mult si copilul e destul de mare pt virsta asta. Am sa ramin la dr. Muresan, pt ca este un om deosebit, isi cunoaste meseria si vad ca a ajutat multe gravide. BB are o pozitie aiurea si nu vrea sa ne arate ce este.Sper sa se intoarca sa nu mai fie atit de "pudic".In orice caz este in regula, are tot ce trebuie si dr e f multumit de evolutie, cu atit mai mult cu cit eu am o boala autoimuna si fac un tratament si in timpul sarcinii.Ce mai incoace si incolo trebuie sa recunosc ca-mi prieste sarcina. Nu m-am simtit atit de bine de multa vreme.[:D] Va pup pe toate si sper sa ne vedem in Zorilor la gimnastica Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Roxana, ai dreptate cu No-Spa....e bun dar nu trebuie abuzat de ele...si eu incerc sa imi relaxez burtica cand o simt contractata si ma doare, o mangai si vb. cu bb......dar nu imi trece intotdeauna.....si ma doare tare.......[bang] Tu tot nu ne-ai zis cum e colul( dar cred ca e ok, daca nu iti faci griji .....)Bine ca e bb ok! Carrie, Muresan mi-a dat sa iau No-Spa.....o sa-i zic iar de contractii cand ma duc la el, adica peste 2 sapt. ca ma simt ca naiba(adevarul e ca sunt si cam sensibila[bang]) Monica, si eu cred ca Muresan e o alegere f. buna.......eu am incredere deplina in el, inca de prima data cand l-am vazut........e un om deosebit! Pupic, Ioana si bb mic(16 sapt. si 1 zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ,eu am luat No Spa si Salbutamol 3 luni si gagalicea mea e plina de avant si energie:) sa va spun ceva:eu la 6 luni am fost si internata ptr contractii...si de cate ori mi se contracta burta o mangaiam.cand i-am spus la Muresan ca nu cedeaza nici asa mi-a spus sa nu mai mangai ptr ca o contract mai rau burtica fiind atunci f sensibila. contractiile mele erau nedureroase dar multe...daca ele persista si te si doare burta suna-l nu astepta doua saptamani.ai mobilul lui? sanatate cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, revin si eu [hopsieu] dupa cateva zile de absenta :) (am fost plecata din Cluj). Ce mai faceti? Ce ziceti fetelor, ne intalnim intr-o zi in parc? Ar fi ideal dupa orele 12...caci la noi programul de somn e tare sucit [:D]. Va pup [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Carrie, am nr. lui Muresan, de tel. dar problema e ca eu sunt in Arad acum...asa ca voi astepta pana luni cand ajung in Cluj si ma duc la el la clinica sa ma vada ca ma dispera durerile astea[bang]. Voi ce mai faceti? Ce-ti mai face gagalicea? Cum ai petrecut de Pasti Dana?Sunteti bine? Pupic, Ioana si bb mic(16 sapt. si 2 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana scumpa, imi pare rau ca ai asa probleme cu contractiile...si ca nu te ajuta mult sa iti mangai burticica...eu sincer, imi tineam mana calda pe burtica, si ma concentram rau de tot si-mi spuneam mie ca burtica e asa cum vreau eu...vad ca la tine e mai severa problema...si dr...mai mult decat a stai linistita si sa iei No Spa, nu stiu daca are ce sa faca... Nu stiu ce sa va mai spun...va pup si va doresc weekend placut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana eu propun cam in jur de 12-13 duminica daca e vreme buna in parcul mare, si la noi e varza cu somnicul acum pe cand ma super bucuram ce program beton avem, se scoala dimi sau la 6 jumate sau la 7 sau la 8 si in functie de asta se da toata ziua peste cap.deci depinem de nani-ul ei.Andy cat doarme ziua? Ioana gg(prescurtarea de la gagalice) e bine, multumim, ma rupe de spate ca nu mai vrea decat plimcare de o manutza, nu tu 4 labe nu tu premergator...deja intelege asa de multe, e o scumpa.luni fuguta la dr, eu cu parerea mea de patita e ca poate da si altceva decat No Spa.sa nu faci deloc efort.asteptam vesti bune. pupicei cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Uau, nu-mi vine sa cred! Nu am avut internet deloc de cam multa vreme (ce ingrozitor [bang]) si cand am vazut eu ultima oara forumul eram la "mamici de cluj" la pagina 3. Si acuma suntem tot la pagina 3... dupa inca 10. Ce minunat! [bis] Ma bucur mult de tot. Mi-a luat cam o jumatate de ora sa citesc tot din urma si m-am bucurat sau m-am intristat cu fiecare dintre voi. Cand trec prin parc si vad mamici cu copilasi sau cu burtici ma tot intreb daca "ne cunostem" sau nu. Vroiam sa va intreb si eu ceva. Noi vrem sa ne alegem un doctor zilele astea si am tot vazut aparand numele aceluiasi dr. Muresan. Imi spuneti va rog cum sa il gasesc, unde are cabinetul si cate ceva despre el. Carrie, m-a impresionat atat de mult ce ai povestit despre Thea si despre cum se joaca cu taticul ei, incat mi-au dat lacrimile si am citit la toata lumea (pe care i-am prins). Asa de mult imi doresc si eu sa dansez cu bebe. Sper sa nu mai asteptam mult (suntem aspiranti inca)... Va pup si sa aveti o zi minunata cu mult soare Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, iti doresc din suflet sa ti se implineasca dorinta. multumim pentru aprecieri[il] pe dr Muresan il gasesti la cab lui particular din Manastur, vizavi de Big pe str Mehedinti, centrul medical Medstar, tel ptr programari 571184.cam cu o luna inainte te poti programa dar daca e urgent il gasesti la Ginecologie 1, are cabinet la parter. succes cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Carrie: duminica pe la 12-13 e perfect. Sper sa fie vreme frumoasa. Noi o sa fim langa tobogane, langa cel micut(acolo ii place piticului). Eu sunt blonda , sotul imbracat hip-hop[:D] si Andy cu baticut albastru pe cap, cred ca o sa ne recunoasteti usor[;)] Va pupam [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...