Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetelor, am citit ultimele mesaje si ma bucur ca sinteti bine si voi si bb. Racelile astea vor trece.E primavara, multa lume raceste. In legatura cu PROVITA vreau sa va spun ca nu se tine saptamina asta pt ca d-na profesoara e racita.Cel putin asa mi s-a spus luni cind am sunat la ei.Se tine astazi de la ora 18 cursul teoretic, pt cine vrea sa mearga.Eu o las pe saptamina viitoare. Ar fi mai bine sa dati un telefon inainte ca sa nu mergeti pina acolo degeaba. [pup] Monica[gravi] si bb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetele! Ce "pofta" imi faceti cu povestile despre cursurile prenatale....trebuie sa-l intreb pe Muresan dc. pot si eu sa ma duc. Dar de fiecare data cand ma duc la el, uit cate ceva[:D]....mi-am mai propus de 2 ori sa-l intreb, insa, bine-nteles ca am uitat[:D]... Voi de cand ati inceput sa mergeti? Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,nu-ti face probleme. Atunci cind considera el ca poti merge te va intreba, nu trebuie sa-ti aduci tu aminte.Stai linistita, eu am 24 sapt mi-a spus sa merd la gimnastica pe la 20 sapt si inca nu am ajuns. Oricum si eu vroiam sa-l intreb si uitam, dar mi-a spus el ca pot sa merg si mi-a dat nr de tel de acolo. Mai ai inca timp destul sa mergi, numai ca atunci cind o sa te trimita nu o sa mai ai chef , o sa te apuce somnul si o sa tot amini[:D. Ai grija de tine si de bb ca de gimnastica se ocupa dr. [pup] [gravi]Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, Roxana,ne vedem luni. Vreau, nu vreau, trebuie sa merg, desi mi-e atit de somn, ca nu-mi doresc altceva toata ziua decit un pat cit mai aproape de mine. Tu mai mergi la servici? Eu acum am vorbit la personal sa-mi calculeze concediul de odihna si prenatalul sa vad de cind pot sa ramin acasa.[pup] [gravi]Monica si bb 24 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! Cam slabuta activitate pe forum azi.... Monica, eu deja mi-am calculat de cand pot ramane acasa in concediu:D Nici nu am mai mers pana la noi la personal ca nu avea rost[:D] Roxana, cum te simti? Mamicilor, pe unde sunteti???? Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 1 zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, noi acuma ne facem planurile pentru mare[:D]. Vreau sa va intreb pe voi mamicilor cu bebei daca a-ti fost la mare cu ei, cum e? Andy va avea in jur de 1 an jumate, sper sa ne descurcam pe atunci... Va pup burtici[pup], mamici cu bebei [pup], aspirante[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, si eu mi-am calculat, dar tocmai am aflat ca dr de familie nu-ti da concediul prenatal mai mult de 63 zile ca sa fie sigur ca-ti ajung si cele 42 zile postnatal in cazul in care se prelungeste sarcina. Oricum eu vreau sa merg sa vorbesc cu dr mea de fam si sa vad concret ce-mi spune. Nu inteleg, daca legea spune ca ai dreptul la 126 zile concediu pre si post natal, de ce nu-l poti efectua???!!!!Numai 42 sint obligatorii dupa nastere. Sint tare ciudate legile in Romania!!!! Eu o sa incerc sa-mi iau concediu medical intrerupt de concediu de odihna. Nu mai am nici n chef sa vin la job si mi-e tare somn.Ai grija de tine si vezi cum iti faci socotelile ca sa nu ramii descoperita. [pup][gravi]Monica si bb 24 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...