Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

Salutare burtici & mamici. Voua va vine sa lucratzi pe vremea asta criminala???? Mi-e o pofta de inghetzata...mhhh si am treaba aici, o treaba plictisitoare de-mi vine sa-mi tai venele incet... De simtit ma simt bine, bb da si-n stanga si-n dreapta ... Moni, si eu m-am dus ieri la Resurse Umane sa-mi calculeze chestii...si as putea sa plec dar mi-e cam jena ca stau la 300 m (pe bune!) de serviciu, deci fac 3-4 minute ... Ioana care mai e miscarea pe la tine? Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Monica, si eu stiu la fel ca tine, ca postnatal ai obligatoriu 42 de zile, deci ne putem lua 84 prenatal...o sa vb cu dr. mea de fam sa ma lamureasca ea ce si cum si o sa-ti zic atunci(joi merg la ea). Eu stiam ca si ginecologul poate sa-ti dea concediul prenatal....o sa intreb si asta. Roxana, noi suntem ok....asteptam sa miste bb[:D]...toata ziua il pandesc pe gandacel...[:D] Ma cam doare burtica(tot ca pana acum...[bang]) , dar in rest sunt ok...am inceput sa-mi fac masaj gingival ca am facut gingivita de sarcina. Voi aveti sau ati avut asa ceva? Pupic, ioana si bb mic(17 sapt. si 1 zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, sa stii ca si noi suntem in cautare de oferte pentru mare. Noi vrem sa mergem prin august(e apa mai calda) cand Diana va avea 13 luni si ne-am gandit sa ne orientam inspre Mamaia,spre un hotel de 3 stele sau 2 stele cu plus. Ati gasit ceva convenabil? Si pe mine m-ar interesa ceva sfaturi de la mamicile care au fost cu bb la mare, mi-e groaza putin pt.ca e perioada dificila si cred ca vom fi tot in priza si acolo. Oricum, pediatra ne-a spus ca e f.bine ca vrem sa o ducem la mare dar sa nu o lasam la plaja ci numai sa ne plimbam si bineinteles ca nu la orele critice. Burticilor,multa rabdare si macar in ultima perioada a sarcinii incercati putin sa va adunati si sa va odihniti ca pe urma nu cred ca veti mai avea ragaz... Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, si eu m-am confruntat cu gingivita si mi-a recomandat stomatologul masaj cu nu stiu ce solutie dar cred ca nu m-am tinut nici 3 zile de treaba ca mi-era lene [bang]... In leg.cu concediul, ginecologul nu-ti poate da decat daca esti internata, in rest iti poate da numai recomandare pt.medicul de fam.de concediu medical.Cel putin eu asa stiu. Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, incerca pt gingivita apa de gura. Si mie mi s-au umflat putin gingiile, am fost la stama, nu au avut ce sa-mi faca, mi-au recomandat ceva pastile cu propolis, ceva tinctura de galbenele de la plafar si apa de gura. Am incercat cu apa de gura colgate de 2-3/zi si dupa 2 zile nu am mai avut nimic.O mai folosesc si acum pt ca pare sa fie ok si rau nu are ce sa faca, e dezinfectant. [pup][gravi]Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura: noi ne-am gandit la doua variante, in Mamaia sau 2 Mai...desi in 2Mai e mai sigur pt ca si parintii mei vor merge acolo si asa mai stau si ei cu Andy care deja e fff incapatanat si cu siguranta ne va da de lucru pe-acolo. Eu am mai fost in statiunea 2Mai, e foarte frumos acolo si preturile nu sunt asa piperate ca in alte statiuni. Inainte stateam in gazda acolo, acum ne-am gandit sa stam la o vila.Uite aici mai multe info: http://www.plaja.ro/casa_margo.htm asta mi-a placut; mai sunt si altele daca te uiti pe www.plaja.ro Daca gasesti ceva oferte fainute sa-mi spui[:)] Draga Ioana , eu am gingivita de vreo 7 ani, am facut tratamente desi in cazul meu nu se rezolva de tot, atat doar ca nu avanseaza in conditiile in care am grija. Eu folosesc zilnic MouthWash si din cand in cand clorura de zinc(conc. 30%), ambele sunt ff bune. Va pupacesc[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! Va multumesc ca m-ati mai linistit in legatura cu gingivita... Voi ce mai faceti? Ce va fac puiutii?Dar cei din burtici?? Noi suntem ok azi....ieri ne-a fost cam rau, dar a trecut! Maine sper sa fie timp frumos, ca am planificat o iesire in Faget cu niste prieteni.... Pupic, Ioana si bb mic (17 sapt. si 2 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, tu cauti oferte numai pe net? Noi studiem brosura de la Eximtur(pt.inceput) si preturile sunt cam piperate in per.in care am vrea noi in Mamaia. Ne-am gandit ca ne trebuie neaparat frigider in camera si daca se poate sa gasim un hotel proaspat renovat ar fi super. Cat despre vile, nu stiu ce sa cred, mi-e frica sa o aleg asa numai dupa poze de pe net, nu as vrea sa ne trezim acolo cu tot felul de surprize. Oricum mai cautam si mai asteptam sugestii... Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...