Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

Salut fetelor, azi nu ne prea laudam.Cred ca ne-a prins si pe noi o viroza ca prea ne doare capul si ne curge nasul.Sper sa treaca cu ceva ceai si vit C. In rest nu ne plingem ca nu ne doare nimic....de fapt pe mami o mai doare burtica atunci cind bb loveste mai tare decit de obicei, de regula seara pe la 11 si dimineata pe la 4. [pup][gravi]monica si bb 24 sapt (azi!!!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana, Aura, ce fain de voi ca mergeti la mare cu puiutii vostri....de-abia astept sa ne vina si noua, la burtici, randul....[:D] Monica, ai grija de tine! Cum reusiti sa va raciti pe timpul asta cald?Ca si Roxana era racita sapt. trecuta.... Si tu , Roxana, pe unde esti? Esti bine? Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 2 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezentus! Sunt cam varza ca am mult de lucru si nu mai stiu pe ce sa pun mana. Moni, eu inca mai sunt infundata....de o saptamana, da bine ca nu ma doare capul (sper ca nici pe tine) si stropitoarea de la nas s-a oprit marti :). Ioana, eu il simt pe bb deja pe la coaste cateodata...iar noaptea, daca visez si ma enervez, in vis, sau am cosmaruri, sa vezi cum ma trezesc si eu cu burtica tare si ma sperii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Aura, noi ne-am uitat numai pe net si am mai intrebat prietenii. De ex. nasii nostrii merg in Mamaia in 16 aug. la un hotel de 2 stele iar pretul e 2,6mil/pers/6 zile[:D], mi se pare cam mult mai ales ca nu e in plina vara cum s-ar spune, hotel de 2 stele ..si mai cu seama ca platesc in rate. Eu cu sotu nu am fost niciodata la mare sa platim dinainte, cine stie cum e vremea?!Am patit-o cu ai mei cand eram mai mici, au platit inainte si vreo 5 zile ne uitam pe pereti in hotel[bang], ploua non-stop. La 2 Mai am fost de multe ori, parintii mei cunosc o fam de tatari la care stau tot timpul in gazda, si e f frumos la ei. Fiica lor are o vila chiar langa plaja (proaspat facuta)si ne-am gandit sa mergem la ea, ne mai face o reducere .. Va pup fetelor[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, inteleg ca v-ati hotarat deja pt.2Mai si pt.vila. Intr-adevar pretul pe care l-ai pomenit(eu am inteles ca e pe zi) in Mamaia e cam de 3 stele, e mare. E adevarat ca si cu vremea e un risc dar pe asta ni-l asumam, pt.ca e vorba de concediul sotului pe care nu il poate lua chiar oricand si de faptul ca vrem sa trecem de pragul de 1 anisor si de vaccin. Voi in ce per. vreti sa mergeti? Ioana,bineinteles ca va veni si randul vostru, putintica rabdare... Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aura, nasii nostri si-au luat bilete la Mamaia, nu stiu exact hotelul, dar stiu ca are 2 stele. Pretul de persoana pe 6 zile e 2,6 mil.(nu pe zi). Cam 5,2 mil ii costa pe amandoi, insa nu au masa inclusa. Mi se pare scump pt ca la banii astia (poate chiar mai putin) sigur ne cazam in vila din 2 Mai si asta in plina vara, pe la sfarsitul lui iulie cand preturile in Mamaia sunt mai mari. Voi cand vreti sa mergeti? Va pup [pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[hia] Draga Ioana, ma bucur sa aud ca te simti foarte bine. Iti doresc sa te simti asa pe toata perioada sarcinii[pup]si dupa bineinteles. Eu in primele 3 luni ma simteam mai groaznic din cauza greturilor, mai [vom], mai aveam [pofta]. Din luna a 4-a pana in ultima m-am simtit super, parca nici nu eram gravi. Eu am avut ceva probleme dupa nastere si vreo 2 luni am stat mai mult in pat[:(] Va doresc tuturor [gravi] o sarcina usoara! Voi mamicilor ce mai faceti? Ce mai fac piticii? Al meu ma innebuneste ca nu prea am timp de stat la calc. Acuma dimineata m-a trezit cu niste lovituri, ma lovea cu o jucarioara sa ma trezesc si sa fiu prezenta la joaca[:)]. Asta ca asta(ca asa face mai mereu), dar intr-o zi m-a trezit muscandu-ma de deget[:-)))] Va pup si sa avetzi o zi buna[pup] PS: poate ne intalnim maine prin parc [;)] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragutzele mele, am revenit si noi dupa o saptamana placuta plina de realizari.:) Thea merge singurica de vreo doua zile nu f mult ca sta cam rau cu echilibrul si atunci imi cauta mana sau o da pe 4 labe.e f vesela, nu-i tace o clipa guritza, rade in hohote si recunoaste o gramada de lucruri prin casa.e innebunita dupa Tony, motanul parintilor mei, stie cum face calul si vaca:))[il]si e ff prietoasa cu copiii.am trecut cu bine de luna mamoasa in care a stat lipita de mine si acum e lipita de orice copil sau animal intalnit in cale. danseaza pe orice muzica, bate din palme super fericita si ...a invatat sa dea pupic, lucru cu care a reusit sa puna definitiv si irevocabil bunicii pe spate. mi se pare ca a invatat tare multe saptamana asta... noptile sunt in general ok, mai e cate una cu multa agitatie si gemut in somn probabil de la dintisori pentru ca am ramas tot la 4 iar ziua e cuminte , studiaza mult, nu prea distruge lucrurile. ziua am trecut la un somnic dupa amiaza, dar cand se scoala devreme mai fura si dimineata jumate de ora. si ce-mi place la nebunie e ca dimineata sta si cate o ora la mine in brate in pat sa ne iubim iar in week-end e o delectare si cu tati. de papat papa bine dar agitat, mai nou numai in picioare in scaun.face mofturi la legume. fetelor in transilvania nu prea e obicei cu taiatul motului...sau e?ca nu stiu.... Dana, ti-am vazut pozicile, poti sa ne vezi si tu pe pagina si poate ne vedem maine. legat de mare noi nu cred ca mergem anul asta, parca e prea mica totusi si nu cred ca o sa inteleaga mare lucru.poate la anul...parca mai bine m-as duce la munte la aer curat. Ioana ma bucur ca te simti bine. va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine mai tarziu decat niciodata... Salutari, fetelor! Se pare ca noi suntem mai lenesi la scris... Cristiana si Dana - am vazut pozele piticilor - sunt super!! De fapt orice copil e o oaza de bucurie!! Cristiana, daca bine am citit noi avem copii de aceeasi varsta - 10 luni. Eu am nascut pe 14 iunie. Tu? Cezar al meu e putin mai "lenes": are doar trei dintisori si nu vrea in ruptul capului sa mearga in patru labe. Intr-adevar in Transilvania nu e un obicei taiatul motului. Nasii mei sunt din Bucuresti , acolo se face cu mult tam-tam cam ca la botez. S-auzim de bine din partea tuturor! Mariana & Cezar Mihai (10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...