Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj (2)


Recommended Posts

Roxana , sa stii ca si eu am mers tot la dr. Mihu si a fost ok. Eu am nascut cu d-na Magda, a fost tare de treaba!!!! Eu am nascut normal fara anestezie, din cate stiu dr. Mihu nu prea face anestezie decat daca e cazul... Sarcina usoara in continuare!! Am o mare mare dilema si in acelasi timp o intrebare pt. Dana si Cristiana : Fetelor, voi ati primit bonusul pt. nasterea unui copil..adica inca un salariu in luna in care ati nascut...????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mariana, in primul rand multumim de laude.eu am nascut pe 30 mai deci suntem pe aproape:) eu nu am auzit de acel salar de care zici tu, spune-mi mai multe.si binenteles ca nu l-am primit.nu depinde cumva de contractul colectiv de munca? cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor ! eu sunt mai noua printre voi, am descoperit site-ul acesta nu demult,dar sunt deosebit de incantata de tot ce citesc aici.Sper sa ma primiti si pe mine printre voi [:)]. Sunt gravida in saptamana a 11-a, sunt si eu din Cluj ,dar de ceva vreme buna sunt in Germania.Dar ma intorc acasa in curand.Abia astept.Va rog sa-mi recomandati si mie un doctor bun,ca nu stiu unde ar trebui sa ma duc.Am auzit ca s-a deschis o clinica particulara la Cluj super,ca nasterea cu internarea de dupa costa 8 milioane lei.Am inteles ca mancarea e foarte buna,iti dau exact ceea ce doresti tu.Si medicii sunt foarte buni.Poate stiti voi mai multe... Va pup pe toate [pup] si ma bucur mult ca v-am gasit [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adinutza, bun venit in clubul nostru! Referitor la clinica particulara,vezi ca am postat eu ceva informatii generale, citeste cu atentie paginile anterioare.Oricum, in Cluj sunt destui medici buni, deci vei avea de unde sa alegi. Cristiana, felicitari pt.realizari! In legatura cu bonusul se pare ca toate mamicile din 2003 au dreptul la el, independent de contractul colectiv de munca, vezi ca este un subiect la Probleme legislative care te lamureste bine. Dana, intr-adevar in Mamaia sunt cele mai mari preturi, noi am ramas cu fixatia tot pe Mamaia si cautam inca oferte desi am primit sugestii si de alt litoral(din afara tarii pt.ca dif.de pret nu e mare) dar mi-e cam frica din cauza ca e Diana prea mica. Ramane sa mai studiem problema! Noi am vrea sa mergem in august. De ce a trebuit sa stai atat in pat dupa nastere? Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu obiceiul de care pomeneati,intr-adevar se pare ca nu e de prin zona noastra. E vorba de taiatul motului la baietei si ruperea turtei(parca) la fetite la varsta de 1 anisor. Desi nu prea suntem traditionalisti, cred ca si noi vom organiza ceva de genul asta pt.ca imi place chestia cu alesul obiectelor de catre bb care cica ar da indicii despre viitoarele inclinatii ale copilului. Mi se pare destul de distractiv si de haios. Oricum, noi deja am tuns-o pe Diana pt.ca avea un par f.lung care ii intra in ochisori si mi se parea chiar deplasata in contextul nostru faza cu interzisul tunsului pana la 1 anisor(pana atunci cred ca i-ar fi afectat vederea) Aura si Diana(17 iul.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, nu am inteles exact cum e cu bonusul pt nastere?! Daca era asa , normal mi se pare sa fi primit atunci banii, dar nimeni n-a zis nimik, o sa ma informez :) Aura, ai mare dreptate in leg. cu preturile din afara tarii, am auzit ca sunt si mai ieftine bilete...am merge si noi insa e prea mic Andy sa-l port prin nu stiu ce tzari, oricum nu intelege el prea multe. Insa cum noi iubim asa mult marea...nu vrem sa ratam vara asta fara mare. Anul trecut era mult prea mic(6 luni), desi aveam un chef sa merg... Legat de statul meu in pat dupa nastere...am avut o infectie urata si nu puteam sa ma deplasez,abia am mers pana la baie(cu ajutor), ciclu non-stop 2 luni si dureri mari. Am avut o nastere ff dificila(dr mi-a spus ca e record in Stanca). In fine..nu vreau sa sperii gravidutzele. Va pup[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiana, felicitari pt realizari[flo]! Am vazut pozele cu Thea, e o frumusete, abia astept sa ne intalnim !Duminica mergem in parc pe la orele 18, de dimineata mergem la padure sper sa fie vreme faina. Cat despre mare, sunt copii si mai mici pe-acolo. Thea va avea putin peste 1 an in vara deci a-ti putea merge, insa depinde daca va place marea, sau alegeti muntele(si acolo e superb) Va pup[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! Adinutza bine ai venit printre noi!Sarcina usoara in continuare si sa ai un bb sanatos! Noi am fost ieri la iarba verde, in Faget...a fost foarte bine, dar seara cand am ajuns acasa eram epuizata de oboseala[:D]. In afara de cateva mici contractii cu dureri nu am avut nici un fel de problema. Ce sa ma fac , fetelor? Am o pofta de bere....[bang]! Si voi aveati pofte tampite ca mine?? Ieri, din tot ce era acolo, de mancare si de baut mi-a fost pofta numai pe bere si pe usturoi!! Roxana, tu cum esti?Nu ti-e pofta de bere????[:D] Ce innorat e azi...noi cred ca iesim la biserica si gata, innapoi in casa! Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 4 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor[hia] Astazi nu e vreme prea buna de mers la padure, deci stam acasa [:(]. Iesim mai tarziu prin parc, poate ne intalnim fetelor. Ioana: eu n-am fost amatoare de bere inaintea sarcinii, dar in primele luni de sarcina am fost pofticioasa si am mai tras cate-o gura[:D] Am verificat subiectul de la pr legislative, insa nu pot beneficia de bonus.. Andy m-a trezit astazi tragandu-ma de par [:D]. E tare scumpilic[:D] Va pup[pup] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...