Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ghetute ortopedice


Recommended Posts

Am fost cu Alex azi si i-am luat masura sa ii fac ghete ortopedice. M-am speriat degeaba de cum o sa arate. Arata tare bine...iar aia doi centimetri de talpa..la stangul, se baga pe interior si se ia din ea..pierdut./...adica in fatza la degete pantofii sunt la fel (au talpa la fel de inalta). La calcai e inalta de 2 cm dar fiin pe interior nu se vede. A...i-am facut si o talpitza de asta care se poate pune la pantofii cu care se incalta el in mod obisnuit. Io n-am avut internet fro 4-5 zile la servici...asha ca ..alta noutate....Lui Alex i sanfipt alaltaieri un os mare de peste in amigdala dpreapta..si era pus de-a doua. Si Alex tot tusea simi zicea ca il doare la masea...si ca are o coaja in gat. M-am uitat si pana la urma am vazut ce are...asha ca am pus-o pe soacramea sa il tine pe spate.....si i l-am scos cu penseta...hewh..peripetii.....so...aveti grija cu peshtele ......io nici acum num explic cum a ajuns osu ala la el in gat...ca i-am bucatzelit tot ce i=-am dat....iar osu ala avea fro 2.5 cm....puii mei...bine ca l-am vazut si ca am reusit sa il scot. Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pupici lui Alexutz!!! Bai, cu pestele asta nu e de glumit. Eu nu le mai dau chiar asa de des, iar cand le dau aprind lumini, sunt foarte atenta, concentrata sa nu scap vreun os, ca am avut si noi peripetii cu un os!!! Da' ce, ma, voi vorbiti? Spuneti ca va doar maseaua si alte alea? Pai nu ma mai joc. Ai mei nu zic decat 5 cuvinte ... Angi&Andrei&Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleoo, sinca ce vorbeste, ne face capu calendar. E bine ca spune, ca stii ce sa ii faci. Nu ii tace gura toata ziua. Si tanti care sta cu el e d-aia de vorbeste non stop, si cred ca de asta. Mori daca il vezi ca sta si se joaca singur si isi povesteste unde se duce masina...la barbosu (asta e doctorul pediatru) care vine cu selinga si cu acu male cale duoale, acu mic nu duoale :)))). Dar cel mai misto zice la plapuma - plancuna si la telecomanda - telemoganda :)))) Bai da. al meu are 2 ani sho luna.....e mai mare nu? Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi poti spune te rog unde se fac (in Bucuresti?) ghetute ortopedice??? si eu trebuie sa i fac fetitei mele
quote:
Initial creeata de Luizax
Am fost cu Alex azi si i-am luat masura sa ii fac ghete ortopedice. M-am speriat degeaba de cum o sa arate. Arata tare bine...iar aia doi centimetri de talpa..la stangul, se baga pe interior si se ia din ea..pierdut./...adica in fatza la degete pantofii sunt la fel (au talpa la fel de inalta). La calcai e inalta de 2 cm dar fiin pe interior nu se vede. A...i-am facut si o talpitza de asta care se poate pune la pantofii cu care se incalta el in mod obisnuit. Io n-am avut internet fro 4-5 zile la servici...asha ca ..alta noutate....Lui Alex i sanfipt alaltaieri un os mare de peste in amigdala dpreapta..si era pus de-a doua. Si Alex tot tusea simi zicea ca il doare la masea...si ca are o coaja in gat. M-am uitat si pana la urma am vazut ce are...asha ca am pus-o pe soacramea sa il tine pe spate.....si i l-am scos cu penseta...hewh..peripetii.....so...aveti grija cu peshtele ......io nici acum num explic cum a ajuns osu ala la el in gat...ca i-am bucatzelit tot ce i=-am dat....iar osu ala avea fro 2.5 cm....puii mei...bine ca l-am vazut si ca am reusit sa il scot. Luizax - karkotash shef!
ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by adi_dalma
imi poti spune te rog unde se fac (in Bucuresti?) ghetute ortopedice??? si eu trebuie sa i fac fetitei mele Ma bag si io ca musca-n...Poate s-or mai face si pe altundeva,dar la Budimex in mod sigur se fac. Au in spatele spitalului un pavilion de recuperare ortopedica. Ai nevoie de treimitere de la medicul de familie si inca un car de acte de la Casa de Asigurari daca le vrei gratis. Daca nu,platesti destul de mult. Erau f-un milion si ceva prin toamna. Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se fac la: Biangi Impex, Ortoprofil, Ortotech, Romhandicap, Ortopedica. majoritatea au pagina de web. Eu am sunat la ortopedica (mi-au zis de astia cei de la Budimex) si mi s-au parut draguti ... asha ca m-am dus la ei, si intradevar st draguti si ghetutele st frumoase. Lucreaza cu Casa de asigurari asha ca se pot face si gratis (dupa ce obtii decizia de compensare). Cu banii tai...sunt fro 2 milioane (cele pt. scurtare). Da-mi un meil ceva ca sa iti dau mai multe detalii, ca e o gramada de vorbit, fetitei tale de ce ii trebuie? Da...si la budimex se fac. Costa intre 1.500.000 si 2 meleoane, depinde de ce probleme trebuie sa corecteze. Luizax - karkotash shef!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ghetute ortopedice cu numai 400. Culmea ca problema era ignorata de noi, eram constienti dar amanam "sa mai vedem cum evolueaza", dar cizmarul a insistat sa mergem la ortoped ca daca tot le face sa le faca ca lumea. Sa nu credeti ca sunt dupa nu stiu ce moda dar sunt de piele si adaptate la problema lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mihaiS
Eu am facut ghetute ortopedice cu numai 400. Culmea ca problema era ignorata de noi, eram constienti dar amanam "sa mai vedem cum evolueaza", dar cizmarul a insistat sa mergem la ortoped ca daca tot le face sa le faca ca lumea. Sa nu credeti ca sunt dupa nu stiu ce moda dar sunt de piele si adaptate la problema lui.
unde le ai facut???? fetita mea are platfus ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...