Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu va deranjaza cezariana?


Recommended Posts

Pe mine prima operatie m-a cam durut mai ales cand era vremea urata insa in timp s-a estompat durerea. Acum nu au trecut decat 2 luni insa operatia in sine nu ma doare, uterul ma intepa cand isi revenea la forma lui normala. Sanatate si [paste], Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am cezariana si cu exceptia micilor mancarimi care apar dupa ce mananc ceva ce nu imi prieste (eu fiind alergica la multe alimente si medicamente)nu am si nu am avut nici o problema.mi-am revenit de prin ziua a treia am putut sa merg normal iar la 7 zile de la operatie cand am iesit din spital aproape fugeam spre masina ca sa ajung mai repede cu puiul meu acasa,de ii speriam pe toti si chiar ma intrebau daca chiar sunt operata[cool] PASTE FERICIT LA TOATA LUMEA!!! LORI http://www.babiesonline.com/babies/s/sebipac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cezariana si sunt foarte multumita si de cum ma simt si de cum arata. Cei drept am facut-o acum 6 ani dar nu cred ca are importanta pentru ca la fel de bine mi-a fost de la inceput. Acum sunt insarcinata in luna a 4a si parca un pic mi se intareste burtica in zona operatiei dar cred ca e normal deci nu-mi fac probleme. Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut cu cezariana acum 6 luni si nu mai am nici o problema cu operatia (de fapt nu am avut de la inceput), in afara faptului ca am ramas fara o parte din senzatia tactila la nivelul taieturii (dar si asta cred ca e normal). Am iesit din spital dupa 4 zile, si nu m-a durut nimic nici atunci si nici de atunci pana acum. Asa ca eu cred ca ar trebui sa consulti un medic (altul decat cel pe care il ai in prezent), care sa te sfatuiasca mai competent. Multa sanatate http://community.webshots.com/user/carmen77102 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt la prima sarcina si in prima intalnire cu ginecologul i am specificat ca as opta pt cezariana. a fost f intrigat, mi a zis asa"voi strainii, va jucati de a dumnezeu,nu e legal si nici sanatos sa nasti prin cezariana ,atat timp cat poti sa o faci pe cale naturala"!. am ramas un pic jenata, dar pe mine ma invatasera amicele sa cer cezariana si...am cerut.[biz] ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am facut prima cezariana pe 4 noiembrie 1998 si a doua pe 31 martie 2000. deci diferenta a fost de 1 ani si 5 luni. Nu mi-a fost rau si nici nu am dureri la schimbarile meteorologice. Tu ai mai fost la control eventual o echo? nu vreau sa-ti bag in cap cine stie ce tampenii, dar macar sa vezi daca ai fost cusuta ca lumea, cum este cicatricea de la uter? Chestia cu intaritul este normala in primele luni de la operatie, gandeste-te ca este taiata burta si uterul.....este un traumatism pe care organismul l-a suportat. Nu am inteles prea bine cat timp a trecut de cand ai nascut? Sanatate multa cu drag andreea mamica de theo si de florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe 8 mai fac 8 luni de cand am nascut prin cezariana. ma simpt foarte bine, doar uneori ma mai deranjeaza operatia in locul in care a fost inchisa, in rest arata foarte bine, s-a albit si s-a facut micuta, micuta. M-a durut operatia doar primele 3 zile dupa care am uitat de ea, mai ales ca a trebuit sa ma ocup singura de fetita mea ( nu am vrut sa ma ajute nici mama si nici soacra) care a fost destul de mare si grea ( am nascut-o cu 4,100 kg). Subliniez si eu ca trebuie sa te duci la doctor sa-ti faca o ecografie, poate ai facut aderente la opertie si de aceea te deranjeaza. Multa sanatate si iti tinem pumnii! Roxana si bebe Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...