Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

raceala - un pericol?


Recommended Posts

Fetelor, cineva din familia mea este foarte racit, si de sarbatori vom sta cu totii in aceeasi casa. Este raceala sau gripa, nu stiu, genul care te tine la pat cu nas curgind, stranuturi si tusit. Cit de tare sa ma feresc? e foarte urgent.... va multumesc siminna [gravi] 9 saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Simina, eu am fost poate prea exagerata, vor spune unii, dar te rog sa ma crezi ca am ocolit orice medii cu persoane racite, sau in care era aglomeratie mare, fum s.a.m.d.Eu nu am fost racita de loc in perioada cit am fost gravida am fost obsedata sa nu iau ceva care sa necesite vreun medicament.Mai ales acum cind esti la inceput, as zice eu ar fi mai bine daca ai putea sa eviti acel mediu cu gripa-guturai ce o fi !Eu ti-am spus parerea mea tu decizi ce vei face.Sanatate multa si o sarcina usoara!....si [paste] [canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa eviti daca poti mediile cu persoane bolnave, fum s.a.In primele luni e destul de nasol sa te trezesti cu o raceala si sa trebuiasca sa apelezi la medicamente. Sarcina usoara mai departe si sa auzim de bine.... http://community.webshots.com/user/sympa200 http://community.webshots.com/user/sympa2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu la ce spun fetele. Organismul tau e foarte sensibil acum si vulnerabil la orice virusi. Dupa simptome, ruda ta cred ca are gripa, pe care daca o iei e destul de periculosa din cauza febrei care poate aparea. O sa fie foarte greu (daca nu imposibil, pentru ca veti inspira acelasi aer) sa te feresti. Eu nu m-as expune constienta unui astfel de pericol. Vor mai fi si alte zile de Paste in care poti sa stai cu ei. Ai mare grija de burtica ta!!!! Paste fericit Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fereste-te cat poti de asa ceva. O gripa nu prea trece netratata. Poate da complicatii daca nu iei medicamente. Eu am avut o traheita urata in primele 3 saptamani de sarcina, am luat medicamente(nu stiam ca sunt insarcinata,din fericire erau medicamente permise in sarcina), dar numai eu stiu de cate ori m-am gandit la asta pe urma, cate griji mi-am facut ca am luat antibiotic cu bebe in burtica. Bebe e bine, merci. Nu a patit nimic. Sanatos tun, dar daca patea ceva din cauza medicamentelor, nu mi-o iertam toata viata. Concluzie:cat poti, fereste-te. Eu am stat Pastele trecut acasa, desi trebuia sa mergem la parinti, pe motivul ca in casa soacrei mele a intrat copil cu rubeola si eu nu stiu sigur daca am avut. Abia acum am aflat unde puteam sa-mi fac anticorpii in Cluj, sa vad daca am avut.[:(] [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...