Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De cat timp departe de casa?


Recommended Posts

Plecata de 1 an si 4 luni. Am fost ultima data in vara anului trecut. Sincer nu tin neaparat acum sa mai merg, as prefera sa aduc aici in vizita pe cei dragi.Cel putin asa simt acum; la inceput plangeam in fiecare zi de dor, acum mi-a trecut.Asta nu inseamna ca nu ma gandesc cu nostalgie la timpurile de acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ei , nu pot spune ca nu m-am acomodat , acasa e si aici , si in tara , dar sentimentalista m-a mai lasat mama natura . Mi-e dor mai tare de cei dragi , normal , dar si sa bat muntii de una singura ca in copilarie ... Si mai ales cand vin si sarbatorile , nu simt nici un parfum aici , si grandioasele oua kinder chiar nu au nici un efect pt mine . Ce spuneti , nu e mai frumos cand stai in fata rolei la bunica in asteptarea cozonacului fierbinte ?[papica][grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in RO acum 3 luni de Craciun si Revelion...suntem plecati din RO de 2 ani si ceva....avem norocul ca parintii nostri ne-au vizitat de vreo 4 ori pana acum. [canada] P.S. Noi facem aici oua rosii, cozonac, piftie, sarmale, drob, asa ca incercam sa aducem noi traditia aici. O sa ne simtim chiar ca in RO. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...