Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De cat timp departe de casa?


Recommended Posts

Noi sintem plecati de patru ani, dar mergem in fiecare iarna si vara... Si cind ajungem avem o senzatie stranie, ca parca am lipsit doua-trei zile... Ultima data am fost in decembrie - avem gemeni si mr. sot m-a trimis acasa cinci zile ca o luam razna. Acum planuim sa mergem in august, cind bebeii fac un an, cind putem sa-i trecem pe lapte de vaca. Activam pilele la Tarom sa ne ajute stewardesele in avion, cautam masina de inchiriat (cu aer), scaune de masina, tot halimaiul de rigoare... Miruna, Horia si Martin, 26 August 2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
plecata de 5 ani si ultima data am fost "acasa" acum doi ani. De fiecare data cind ma duc in vizita trebuie sa stau cite 2 spatamini si se duc nici nu stiu cind, vin toate neamurile sa ne vada sau ne invita la ei, asa ca numai vacantza nu este. Doua saptamini din 4 pe an se duc fara sa ne odihnim si pe deasupra venim acasa mai obositzi si mai stresatzi decind inainte de a pleca. Parintzii imbatrinesc, incep cu "tu nu fa nimic ca ne ocupam noi" si se tremina cu vai ma doare ... Asa ca de 2 ani ii importam cite o luna ca sa stam impreuna, noi ne vedem de viatza noastra, ei se simt bine, ii plimbam pe unde se poate iar luna noastra de concediu ne-o petrecem in mod normal. FELICIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by SMART
plecata de 5 ani si ultima data am fost "acasa" acum doi ani. De fiecare data cind ma duc in vizita trebuie sa stau cite 2 spatamini si se duc nici nu stiu cind, vin toate neamurile sa ne vada sau ne invita la ei, asa ca numai vacantza nu este. Doua saptamini din 4 pe an se duc fara sa ne odihnim si pe deasupra venim acasa mai obositzi si mai stresatzi decind inainte de a pleca. Parintzii imbatrinesc, incep cu "tu nu fa nimic ca ne ocupam noi" si se tremina cu vai ma doare ... Asa ca de 2 ani ii importam cite o luna ca sa stam impreuna, noi ne vedem de viatza noastra, ei se simt bine, ii plimbam pe unde se poate iar luna noastra de concediu ne-o petrecem in mod normal. FELICIA
Ai citit cumva gandurile prietenului meu ? Ei bine ca el nu e roman si nu il atrage a se intoarce in Romania , dar si la noi cele 2 saptamani au fost prea scurte , frumoase dar in acelasi timp obositoare . Eu le-am trait la maxim dar cred ca vom prelua metoda voastra + cate o escapada a mea ca n-as putea fara , macar o data pe an [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plecata de ACASA din 90 .Primi shase ani cunosteam toate echipajele de zbor de la Tarom atât eu cât si fii mei.Noi stateam (desi ptr.ai mei copiii acasa era la Züri )1-2 luni ân Ro. 1-2 luni ân Ch. si tot asa pâna când a trebuit s-a mergem la gradi.Ultima data am fost ân Ro.vara prcedenta timp de 5 saptamâni.Decât s-a plec prt. 2saptamâni mai bine deloc.Pentru mine casa de aici este cea noua iar cea din Ro.este casa mea unde am crescut .Când plec de aici spun merg ACASA ,si invers.NU pot rezista mai mult de un an si s-a nu merg ACASA ân Ro. S-a fim buni si cu cei rai ca si ei sunt oameni dar slabi de ângeri,D-zeu vede tot.Lau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...