Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (6)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Crystinne
Fetelor sa nu radeti de mine, am si eu o intrebare pentru cele care sunteti inregistrate pe e-bay. Vreau sa vand ceva, mi-am facut cont, dar acum imi cer datele de pe cardurile bancare. Si mie mi-e frica sa le dau [:I][:I] Credeti ca este sigur? Am vrut sa-mi fac un cont si la Paypal dar la fel, mi-e teama. Si am niste carti pe care vreau sa le vand. Bitte!!!!!
sotul meu este cred de vreo 4 ani la ei anmeldanit..si nu am avut probleme, nu stiu daca atunci i-a cerut datele bankare....daca nu te lamureste cineva pana pe la 3.30, cand vine al meu sot acasa....atunci iti mai scriu eu.... pot sa te intreb ce fel de carti vrei sa vinzi?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iaca vin si eu cu o intrebare dar sa nu rideti de mine, ca eu cel putin is cam derutata[alcool]. Mai fetelor dar chiar asa-s destepti astia pe aici si trimit la muritori simpli ca mine testele pt examenul auto dar fara raspunsuri!? Adica ok, e si cartea care e strucurata in intrebari si raspunsuri dar orisicit mai bine mi-ar fi sa fie si o foaie extra cu raspunsurile la teste nu sa stau eu sa le caut[alcool]. De atita rasfoit s-o rupe cartea in bucati, pe bune. Eu indraznesc sa cred ca e o greseala, ca asa nu merge treaba...! Numai piedici am cu cel carnet auto ba nu au in romaneste, ba comanda si nu ajung, ba schimb scoala si in sfirsit cind imi trimit testele nu au raspunsurile, pesemne e semn sa ma las de condus si ar trebui sa trec la bicicleta pt toata viata[bicla] despre ebay, am sa-l intreb pe sot cind vine, ca nu stiu acum. Vikinga& bb Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la Ebay iti cer datele bancare daca vrei sa vinzi ceva. daca vrei doar sa cumperi nu iti cere nimeni nimic. noi facem de mult timp toate transferurile bancare prin interent si niciodata nu am avut nici un fel de probleme. bine, se paote sa se gaseasca cineva sa-ti faca o gaura in buget, dar asta se poate rezolva urmarind unde au fost trasnferati banii, iar banca ti-i da inapoi. daca vrei sa fii mai sigura, fa-ti un cont separat de cel principal cu cativa euroi pe el si da datele de acolo la Ebai si atunci poti sta mai linistita. am tot citi ce ati scris despre cetatenia germana si renuntarea la cea romana si m-am cam ingrozit. eu nu am de gand sa fac pasul asta. in primul rand mi se pare groaznic de scump. in final mai am si eu o intrebare.in afara de online shoppurile cunoscute (quelle, neckermann,....) stie cineva situri ale magazinelor virtuale mai ieftine, eventual direct de la fabrici. eu am cateva magazine ale fabricilor de haine in zona, sunt avantajoase, dar ma omoara distantele si aglomeratia. ei,a sa sunt eu mai comoda,.... Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Crystinne
Fetelor sa nu radeti de mine, am si eu o intrebare pentru cele care sunteti inregistrate pe e-bay. Vreau sa vand ceva, mi-am facut cont, dar acum imi cer datele de pe cardurile bancare. Si mie mi-e frica sa le dau [:I][:I] Credeti ca este sigur? Am vrut sa-mi fac un cont si la Paypal dar la fel, mi-e teama. Si am niste carti pe care vreau sa le vand. Bitte!!!!!
Cristina, ptr. carti poti folosi si www.booklooker.de Au si ei comision, dar e mic ... si functioneaza bine ... barem eu nu am avut nici o problema. O zi buna!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 37+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vikinga
Mai fetelor dar chiar asa-s destepti astia pe aici si trimit la muritori simpli ca mine testele pt examenul auto dar fara raspunsuri!?
Cind a dat sotul examenul de conducere, a primit de la scoala testele intr-o mapa, tot asa (aparent) fara raspunsuri. Smecheria e, ca raspunsurile sint pe coperta. Pe coperta sint niste buline si o linie de control. Testele au si ele o linie de control. Aliniezi frumos linia de pe mapa cu aia de pe test si bulinutele iti indica raspunsul corect. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tinatache
alt magazin ar fi www.bonprix.de, chiar voiams a intreb daca a luat cineva haine d ela ei, eu am luat niste perdele si o draperie si , pentru cat am dat pe el, sunt multumita. Cristina
De la BonPrix am cumparat si eu, dar nu am fost prea multumita. Cateodata calitatea produselor lasa de dorit si la ei am patit sa primesc comanda de doua ori chit ca eu am trimis plicul cu formularul de comanda o singura data. Unele lucruri mi se par scumpute si de aceea mai caut alternative. Multumesc mult Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by peca sotul meu este cred de vreo 4 ani la ei anmeldanit..si nu am avut probleme, nu stiu daca atunci i-a cerut datele bankare....daca nu te lamureste cineva pana pe la 3.30, cand vine al meu sot acasa....atunci iti mai scriu eu.... pot sa te intreb ce fel de carti vrei sa vinzi?[:D]
Desigur poti sa ma intrebi :-))) Am niste carti "Limba Germana fara profesor" volumul 1 si 2 luate din Romania, pe vremea cand aveam eu ganduri mari ca o sa invat singura germana, de care nu m-am atins. Cartile sunt noi noute.Cu explicatii in limba romana. Si alta "Teste de limba germana" luata tot atunci- pe asta nici nu am deschis-o. Problema este ca am bagat la bani in cartile de pe aici incat astea sunt acum de prisos. Asta e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...