Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adevarat a Inviat! "Hristos a Inviat din Morti Cu moartea pe moarte calcand Si celor din Morminte Viata daruniindu-le!" "Hristos din morti a invia! Hrisros a Inviat! Hristos a Inviat! Si lumea intreag-a luminat ADEVARAT A INVIAT! ADEVARAT A INVIAT!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Pasti - Astãzi în sufragerie Dormitau pe-o farfurie, Necãjite si mânjite, Zece ouã înrosite. Un ou alb, abia ouat, Cu mirare le-a-ntrebat: - Ce vã este, frãtioare, - Ce vã doare? Nu vã ninge, nu vã plouã, Stati gãtite-n hainã nouã, Parcã, Dumnezeu mã ierte, N-ati fi ouã... - Suntem fierte! Zise-un ou rotund si fraise Lânga pasca cu orez. Si schimbindu-si brusc alura, Toate-au început cu gura: - Pân'la urmã tot nu scap! - Ne gãteste de paradã. - Ne ciocneste cap în cap Si ne zvârle coaja-n stradã... -Ce rusine! - Ce dezastru! - Preferam sã fiu omletã! - Eu, de m-ar fi dat la closcã, As fi scos un pui albastru... - Si eu unul violet... -Eu, mai bine-ar fi sã tac: Asa galben sunt, cã-mi vine Sã-mi închipui cã pe mine M-a ouat un cozonac!... (George Topârceanu) Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!!! Ce bine de voi care mai aveti oua rosii intregi, eu astept maine ceva musafiri, iar azi fetita mea a descoperit gustul ciocnitului oualelor si mi le-a ciocnit pe toate, asa ca maine o sa-mi servesc musafirii cu oua gata ciocnite. Ella, m-a distrat copios poezia lui Toparceanu. Eu nu o stiam si chiar am ramas cu gura cascata cand am vazut cine a scris-o. [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva minute am ramas fara cuvinte. discutam zilele trecute aici pe forum de melodia formatiei Ozone cantata de Haiducii si difuzata la Antenne Bayern. Ei bine, stateam azi in bucatarie si dereticeam iar televizorul mergea pe RTL2 "Big Brother" reluare. Nu ma uitam dar mai trageam cu urechea, cand dintr-o data aud melodia cantata pe romaneste. Nu va pot spune cat de surprinsa am fost. Am ramas pur si simplu fara cuvinte si mi s-a facut un dor de casa de nu va pot spune. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma pun pe ascultat Antenne Bayern....ca m-ati facut curioasa cu melodia asta cu 2 variante....eu le am pe ambele..dar suna la fel [bang], la una scrie o-zone, la alta haiducii....nu sesizez nici o diferenta....dar mai am una semnata haducii...care este un fel de mixaj a 3 melodii o-zone in schimb pe mtv2 am vazut vidoclipul..acelasi care l-am vazut si in romania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...