Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (6)


Recommended Posts

vikinga, alete si in Ro se numeste altfel, sa caute produsele pe care nestle le vinde pe piata usa si cu siguranta gaseste ceva similar. monicaa, multumim pt pagini! pai eu zic ca daca tot avem ceva comun acuma sa le facem pe astea, sunt doar 8 pagini, ar trebui sa le terminam repede. Si apoi, pe masura ce mai scaneaza cineva mai facem, eu zic ca nu conteaza f mult ce anume (cu conditia sa nu repetam) facem, important e sa facem! ("sa facem totul...") Aller Anfang ist schwer! :)apoi merge ca pe roate. Vedeti ca nu degeaba v-am cerut proverbe, am facut impresie acolo cu eseurile pe baza de proverbe si zicatori:) Da, deci, la treaba, imi scot acuma la imprimanta paginile si dam startul. informatie importanta: nu mai scrieti adrese de email pe forum, sau stergeti-le dupa ce au fost citite de cine trebuie, pe net exista motoare de cautare pe nshpe mii de pagini de web, ia adresele de email gasite si apoi trimit spam, virusi, tot de se poate Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
..în cazul în care va intereseaza,un Link cu oferte/Schnäppchen/Angebote...etc ,de la cîteva magazine/Supermarkt ca:Aldi,Edeka(Alueda,Aktiv Markt),extra,LIDL ,HIT,HL MARKT,MARKTKAUF,mini MAL,NORMA,Netto,PENNNY MARKT,real,toom markt,WAL*MART,Plus. http://www.schnaeppchenjagd.de/docs/discounter.shtml Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele, E cineva printre voi care si-a luat cetatenia germana de curind? Hm!Ieri am fost la Landtratsamt sa mai pun ceva la dosar si tanti functionar mi-a spus ca in curind imi vor face programare sa dau testul asta de politica-istorie,tralala...am o carte pe care tre sa o invat"Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschalnd" si pare tare greuta,adica numa'termeni juridici,legi si alte menuni. M-ar interesa cum se desfasoara testu'asta. Cica trebuie si test de limba germana.Dar cred ca totul depinde doar de functionara cu pricina adicatelea mi-a zis ca dupa ce ma intreaba ea unele chestii(ce sa ma intrebe,facem exercitii de gramatica??)o sa hotarasca ce si cum,cam asa s-a exprimat.Eu am Daf-ul din 2000 dar zice ea ca de-atunci nu am continuitate in studiul limbii [alcool]si cica mai vede ea daca tre'sa mai dau freun examen pe la Goethe- Institut...ei na,pai ce dupa ce inveti limba tre'sa o tii numa in cursuri si examenee??? Salutti de la München, Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...