Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

Neata, burtici! Si io is pe baricade azi. Roxi, ma bucur de vestile bune! Florina, eu sunt in clubul ala fondat de tine de vro' 2 luni si e al naibii de jenant! Cori, mama, esti privilegiata! Io m-am dus cu tupeu la sef si i-am zis ca io plec din oras si ca e vinerea mare si ca echipa mea termina azi la ora 4 (noi lucram pana la 5 jumate). S-a uitat lung la mine (azi sunt ffff bizniz : in salopeta de blugi [:D]) si a zis cu o jum' de gura: daca zici tu ca va terminati treaba pana atunci... So... Va urez tuturor o zi frumoasa, spor la bucatarit pentru harnicute si sarbatori fericite. Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am cazut din cada;am facut un dus(desi sotul meu mi-a spus inainte sa am grija sa nu alunec)si cind sa ies,am alunecat si am cazut in baliuta cu rufe(noroc de ele);nici nu stiu cind a ajuns sotul meu la mine;si tot pe mine m-a certat! [paste][paste][paste] [mamica]Teodorei[gravi]in 21 de sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Roxi, te asigur ca e mai bun patrunjelu decat orice pastila, toaca-l si baga-l, sau introdu-l in salatele de legume, branza, cartofi, pe cartofi natur, in supa la sfarsit dupa ce o iei de pe foc si se mai raceste...mie imi place mult. Supa n-are farmec fara patrunjel. Si eu casc la greu si ma simt ca batuta cu maiul, obosita, si in plus imi simt si nasul supercongestionat, aproape ca ma ustura, respir greu parca... Si cand ma gandesc ca azi lucrez 8 ore si apoi plec la sat...orice schimbare ma oboseste azi. Ca nu am chef de nimic, doar sa stau in pat si sa picotesc. Ori cand ajung acolo tre sa stau la discutii, in pozitie ortostatica nu trantita intr-o parte cum fac eu cand ajung la mine acasa de la sevici. Asta ma oboseste, e buda in curte, apa calda pe sponci, alt pat, TV in camera mare.....unde seara se face aglomeratie...sper sa trec cu bine prin astea. Toata lumea crede ca e o favoare pentru mine ca am unde sa ma duc si nu zic ca nu e da acu nu ma simt prea in stare de schimbari de decor. Mi-o prinde bine, dupa nastere o relaxare acolo da acu... lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi la ce iti ajuta patrunjelul? nu ca ar fi rau la gust dar prea arata a mancare de ratze... hehehe eu cica ar trebui sa-mi dau cu suc de patrunjel pe o pata care mi-a aparut acum un an deasupra gurii. se zice ca e eficient, dar eu nu am incercat de lene. Dupa ca ca sunt captivus aici pana la 5 mai am si de lucru... astia intrec masura!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un mesaj spur lung si l-am pierdut[bang][bang][bang]. Iar la starea (nervi intinsi la maxim, oboseala din plin) pe care o am nu mai sunt in stare sa il rescriu. Am insomnii, ieri, adica azi am reusit sa adorm dupa 5:30. Cu alunecatul la baie, cam asa, m-am facut mare, mare si mi-am pierdut usor echilibrul. Sperietura a fost mai mare decat durerea. Am atenuat caderea punand mana pe un perete in ultima secunda. Dar tot jos am ajuns [xx(]. Am luat si eu 8-9 kg (cam acum o sapt m-am cantarit), din care doar 3.3 luate in ultimele 18-19 zile. Sunt deja [grasa] si abia am ajuns la mijlocul drumului. Nici nu ma mai cataresc, ma vor cantari la doctor pe 17 aprilie. Sa se ingrozeasca si aia, nu numai eu [^]. Felicitari tuturor celor care si-au vazut bebeii! O sa mai trag cu ochiul la ce scrieti, in sfarsit am ajuns si eu cu cititul la zi. Va [pup][pup][pup]eu si bebe si va uram spor in tot ce faceti! [paste][paste][paste] "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eli, [gravi] in 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e, si pe mine ma scoate din minti iarba aia, buna vorba "mincare de capre", asa ca...mai rar. o fi Lia mai bun ca pastilele dar conteaza si daca il asimilezi sau nu. yuck, te cred cu oboseala....iti tin pumnii sa ajungeti cu bine si sa u te obosesti mai tare. Cori, beton faza cu captivus....si eu am treaba la greu dar mi-s super obosita. Dano, felicitari mama, azi primesti premiul de "cea mai tupeista", bravo!!!! bai ce e aia brinza cu patrunjel, bleacks!!! in afara de mincare nu il pun in nimic, poa' sa ploua cu cirnatzi!! (hehehe, asta n-ar fi rau [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ieri mi s-a intors pe dos dispozitia...am aflat o veste nasoala de la o pretena si mi s-a ridicat parul maciuca...sa va zic? Sa nu? Salata de branza frecata cu patrunjel...te mai uiti? daca face bine e destul. Sa va zic...de multe ori ma intreaba sotul "da cum de mananci grapefruit ca tu strambai din nas numa la mirosu lui? Acu iti place" Si io de colo curajoasa "nu-mi place da e sanatos, na" lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxano, tocma a venit shafu (e un super - nu am probleme cu el) si-mi zice: te duci acas' si te schimbi. La care io: ihi, pe la 4. Si el: bine, bine, te astept la 5.30 la sedinta. si io: ihi, facem teleconferinta, ca o sa fiu pe bucuresti-pitesti![:D] O zi fructuoasa de vineri! Lio, zi mama ce te doare. asa te racoresti si o sa-ti iei din griji. Suntem aici! Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...