Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

auziti, pe voi nu va seaca la nervi urmatoarea faza ? Anume: mamele, rudele de gen feminin din generatia 1940 dau a lehamite din mana cand ma aud cu atatea norme de igiena si alimentatie si evitarea efortului si alte alea d-ale mele...si se bat cu pumnu in pept ca ele la vremea lor.......mutau muntii din loc gravide si alergau de colo colo si mancau pe apucate si au nascut binemersi aproape lucrand si fara sa se indese bani lunar la medici... Baaaaai, deja e slogan faza asta sa aud ce curajoase fura ele si sa vad mutre ironice cand e vorba de ce zic si io si simt si io, si ce citesc si io si ca merg lunar la control, baaaai lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gagicoante iata-ma si azi la apel, tare sunt suparata ca am venit la munca, nimeni nu-mi intra in voie, dar sunt bucuroasa ca va mai citesc pe voi, ca pana marti... Nu mi s-a parut atunci cand va povesteam ca am simtit o talpita a lui Bradut in partea stanga a burticii, ca aseara s-a repetat evenimentul, doar ca e un pic cam dureroasa senzatia, fata de miscarile lui normale, care sunt o incantare. Voi cu patrunjelul ca cu patrunjelul, dar eu cu mararul si leusteanul ce sa mai zic... Alin imi zice mereu ca am iesit la pascut, ca in toate cele, dela o vreme incoace adaug asemenea ingrediente. Alina+Bradut(27sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe tine ce te doare, Lio, mama? Iaca de asta nu mai pot io acuma. Mama a facut neste ochi si mi-a spus ceva de genu' da tu de unde stii toate astea cate se pot intampla? Si dupa ce i-am spus de unde s-a uitat la fel de lung si compatimitor si a mai intrebat numa': si mai poti dormi noaptea? n-ai innebunit inca? Si i-am spus ca nu, da' ca ma simt mai bine asa. Si ca io sunt o sensibila acuma asa ca nu fac nik daca nu vreau! Sic... Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia ia mai lasa-le incolo pe toate!!! ce treaba au ele cu sarcina ta?? mie nu imi zice nimeni asa ceva si daca ar indrazni...le-as zice ca si din evul mediu si din epoca de piatra am evoluat, la fel cum am evoluat si in ultimii 30-40 de ani. si punct. ce s-a intimplat, ce poveste de poltergeist ai auzit? Dana, confirm premiul!! cred ca iti dau si o coronita suplimentara. Alinule mama nu fi suparici....asta e, nu toti au vacante prelungite. uite mai intri la noi pe aici si te mai inveselim.... incepe sa imi mai treaca si mie somnul, incet -incet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alino, bine ai venit pe ringul de box! Ai vazut ce misto e sa simti din cand in cand ca cineva spune: aici e domeniul meu si nu am loc? cand ti-e lumea mai draga! [:D] Inchipuie-ti cum simt io care n-am pic de grasime ci doar piele si bebe [:D]! Parca sunt in filme SF si mi se intinde burta ocazional pentru 3 secunde! Si ma misc cu totu'... Si de ce ii lasi sa te supere? Da cu ei de pamant! Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie Alin deja mi-a schimbat alintarea, din Obelisc nu ma scoate, ca aseara cand a venit de la munci m-a gasit cu o pereche de pantaloni scurti ai mariei sale, care veneau tare haios pe mine, cu un tricou care in alte conditii era larg, ca doar tot al lui era, cu codite si burta in fata. Doar mustata imi lipsea si eram identica Obelisc. Alina+Bradut(27sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinule, [:-)))][:-)))][:-)))] Lia, imi pare rau de prietena ta, dar lucrurile astea se vor putea corecta doar cand se va interveni genetic asupra fatului. Si atunci toti vor fi robocopi sau fetifrumosi. Daca are doar elemente de autism va trebui sa se ocupe mult mai mult de el. Sa-i dea Dumnezeu putere sa treaca peste asta si sa priveasca pozitiv. Cred ca e greu, foarte greu, dar cu efort din partea ei si cu suportul familiei copilul va putea avea parte de o viata (aproape) normala. Acu' sa nu incepi si tu, ca daca si cu parca. E un lucru necontrolabil, dupa cum din parinti obisnuiti se nasc genii si cum din genii se nasc oameni obisnuiti. Multa sanatate si putere. Dumnezeu e sus si ne vede.[pup] Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia imi pare tare rau pentru saraca mamica, cred ca e intr-adevar devastata, dar luand in calcul probabilitatea aparitiei unei astfel de situatii, calmeaza-te, ca e tare mica, deci n-ai de ce sa te gandesti la ce e mai rau cand te gandesti la bebele tau. Asa hai sa ne uitam pe strada mai atent si o sa vedem toate cele neimaginate, care iti dau aceleasi temeri. Ce-ar trebui sa facem si sa simtim? Am ajunge cu siguranta la balamuc inainte sa ajungem la Maternitate. Infige-ti puternic in minte ceea ce si tu ai spus-o "fiecare copil si sarcina sunt unice" si mergi mai departe, gandindu-te cat de sanatos si minunat o sa fie copilul tau. Alina+Bradut(27sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of Lia, intr-adevar ce veste....dar cu multa grija, iubire si educatie se pot atenua multe din elementele autismului....putere si sanatate sa avem!!!! uite ma oftic ca am primit pozele de aseara de la party si eu am 2, una e cu spatele si una din profil-spate...si eu care vroiam sa vi le trimit.[xx(] Miha, ce zici de ora 4-5 luni pentru evadarea din miei si oi? sau vreti sa plecati devreme? uitasem sa mentionez ca marar si leustean imi place si mie...dar in cantitati minore [:D], ca nu e carne!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...