Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

Da, aveti dreptate, asa gandesc si eu, unele chestii numai Dumnezeu le poate face si desface. Ma rog sa ne ajute sa fim sanatosi amandoi si eu si bebele. Auziti, m-au mancat mainile si l-am sunat pe medic sa-l intreb de puii aia de la sat, si i-am zis ca nu ma supar daca rade de mine ca pun o asa intrebare, oricum suport sa rada el decat sa fac eu o tampenie si omul a zis saracul ca nu intreb deloc o prostie, ca e mai bine ca femeia sa intrebe decat sa faca si in cel mai bun caz apoi sa intrebe, deci puii nu reprezinta nici un pericol. lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu una inca nu ma pot obisnui cu mancatul putin si des....cum o dau cum o fac tot mult halesc o data si bine; daca ar fi sa mananc des, as manca numai prostii de genu napolitane, biscuiti, cioco, seminte, alune, inghetata, si mancare de mancare mai rar, ca sa fim seriosi, ce mancare sa mananc asa fastfood ca sa se preteze la regimu asta putin si des? Sugestii...ceva ? Da va rog eu nu spuneti iaurt si branza lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubita da' nu e greu deloc, imparte pur si simplu mincarea in portii mici. si le maninci pe rind. tu vrei sa zici ca maninci seara mult si te balonezi rau? aici nu-s buna la sfaturi ca si eu rontai intr-o prostie seara....hehehe da' de ce sa nu zicem iaurt si brinza, tu faci cu ele cum fac eu cu patrunjelul?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fie ca e seara, sau pranz, mananc pana ma satur. Si nu ma umflu chiar pentru mult timp da ma intreb daca ieri de aia ma injunghia asa stomacul. Daca le-as imparti cred ca nu le-as mai manca...nu stiu de ce. Iaurtul il mananc cu zahar, iar branza nu-mi place decat telemea de oaie da aia de la alimentara nu e buna si aia din piata nu o mananc eu acum, cat si casul de vaca, ce e bun numai ala din piata de care iar nu ma ating. Asa ca ce pot eu sa fac? Porcu tot porc...[:D] lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu auzi la ea..pai ce vorbesti tu asa de mama copilului tau??? [:D] eu vreau sa va marturisesc cu mina pe inima ca am mincat cas si o sa mai maninc zilele astea...ca imi place!!!!! a, si poti incerca Lia "telemea maturata de oi", de la napolact, e in vid. sa stii ca e fff buna, si grasa, si nu pare deloc amestecata cu vaca. eu o iau din billa, metro si selgros si suntem ff multumiti de ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe, io tocma m-am intors de la masa! Io manc cam orice si apropo de produse mai mult sau mai putin pasteurizate: i-am spus lu' sosu' sa incerce sa pasteurizeze laptele extras direct de la tzatza vacii si sa nu mai faca branza de casa[:D]! Si mi-a spus ca sunt nebuna si ca o sa iasa copilu' bolnavicios si nevrotic! Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, asa zice mai in gluma mai pe bune si domnul sotul...asta de cand cu episodul "aere" la greu si marsavit ciocolate si alte cele din varful patului. Pe partea mea de pat pe noptiera e plin de ambalaje de tot felul. Zice despre mine ca sunt o demna descendenta din spita romana, ca stau tolanita si fosnesc prin pungi. Da uite ca nu se vede la cantar oricat ma straduiesc eu. Merci de pont Roxi, o sa ma duc ata la Billa sa vad ca si eu zic ca produsele napolact is bune, si laptele si jogurtul, si smanatana, da uite ca branza nu am zarit pana acum. De fapt ieri am avut o laudabila tentativa sa intru in billa si nu mai era nici un cos gol, stateau oamenii sa ii vaneze pe aia care ieseau sa le ia cosul, asa flux era ...si cozi de 10 m la case, deci am renuntat ce sa fi facut? lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaa, eu nici nu am trecut pe la hypermarket-uri nici batuta zilele astea, am facut aprovizionarea duminica ....ca m-am fript destul datile trecute. si eu sunt mare fan napolact, nu-i asa ca e bun iaurtul ala de bivolita? ....eu maninc cite jumatate de cutie odata....cred ca merge si cu zahar!!![:D] hehehe, auzi Dana da' ar fi o idee sa pasteurizam vacile direct![:D] (un fel de metoda ca la laptele praf[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la burticutze care mai navigati la ora asta! Eu am bagat-o pe maneca, mi-a iesit o eruptie pe piele, chiar pe burta de bebe, deasupra buricului, pe o zona de 2-3 cm am niste bubutze cat varful de ac. Eu banui ca sunt de la oua, am mancat ieri o omleta si poate de la asta, dar ideea este ca dau cu Clorocalcin la greu si trebuie sa..tin regim de Paste. Fericire maxima![bang] Noroc de voi ca am mai ras de Shaolini, ca in rest, munca si mancarimi de piele!! Va pup si Paste fericit tuturor! Roberta + BeBe scump din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...