Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit, Lia ! Si stai linistita, si mie imi place sa bucataresc si din fericire pentru sotul meu care este mincacios (a facut o burtica hehehehe si acum il prind si eu din urma, ba chiar se pare ca o sa il si depasesc hihihihihihi !!!), nu am avut probleme nici cu greturile (de altfel nu am avut deloc ! juniorul meu a fost tare cuminte si m-a tinut departe de ele !!!) si nici cu cele cauzate de mirosurile de mincare ... asa ca ma surprind si eu citeodata facind citeva feluri de mincare si trebaluind prin bucatarie destul timp ... ba chiar am si spalat, am dus si plase de la magazin ... fireste ca nu am exagerat ! Fireste ca nu am exagerat, asa ca nu iti face probleme, oricum nu exagera nici tu cu treaba, ia-o usurel si ai sa vezi ca o sa fie bine ! Tot citindu-te mi-ai facut o pooooftaaaaa ... Alice ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu dar ma simt umflata la burta, mai mult ca alta data, parca ma apasa pe toate cele si in sus si in jos. Azi ma strange si sutienul parca. Ce o mai fi si asta ? Sa ma duc la medic sau sa stau pe fundul meu? Aseara i-am plasat sotului picioarele la masaj pe la 11 noaptea ca aveam muschii tensionati, poate de la umblatul prin bucatarie. I-am zis asa de control...ca cine vrea sa linga smantana buna....trebuie sa miroasa si coada vacii[:D], ca cina i-a picat tare bine nimic de zis, a elogiat-o. lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ai linga tine sotul care sa te maseze... stiu cum este, ca si eu il rog mereu sa imi maseze picioarele !!! Eu trebuie sa mai astept pina pe 5 mai cind se intoarce inapoi in tara ! Iar despre burtica ta, corpul tau trece printr-o gramada de schimbari - modificari, incearca sa se "ajusteze" ... asa ca neavind copii, noi primiparele ne tot miram si intrebam de ce una, de ce alta, ne facem o gramada de idei si ginduri ... alege optimismul si dupa cum am mai spus, bucura-te de bebitzul tau ! Fiind tu linistita, ii insufli si lui aceeasi stare, sa fii sigura de asta ! Eu l-am rugat pe sotul meu sa imi inregistreze o caseta cu vocea lui si acum o pun in fiecare seara la casti (mi-a citit Alice in tara minunilor - povestea mea preferata !!!) ... sa il auda bebe si pe el, nu numai pe mami a lui ! Asta pentru ca am citit undeva aici pe site ca din luna a cincea bebe poate auzi vocile ... Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, wake up mom. Esti gravida nu bolnava, crede-ma:-) Eu am luat numai 5 kile si am senzatia ca se prabusesc toate 5 peste ovare, rinichi,uneori imi ridica inima in gat, alteori imi rup oasele de la pulpe. Seara dorm pina pe la 12 in sufragerie, apoi sunt mutata in dormitor. E crincen sa dorm pe stinga dar incerc. E groaznic sa ma intorc pe dreapta dar mai "fur" 10 minute de somn si asa. Pe burta mi-e cel mai bine mie da' citii c nu e indicat. Si gaza se zbate rau. Uneori ma ia cu voma. Alteori cu lesin. Alteori zici ca nici nu-st gravidata. Si ma ia cu rau ca de ce nu mi-e rau. Incerc sa ma gandesc c e normal. Nu ma pun in situatii bizare ca atunci mi se intimpla. Asa ca mult calm la purtator:-))) SARBATORI FERICITE MATRIOSCILOR:-)))) (io'st Matrioska de cind cu burtelu') "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

URA, Papa! Si io care credeam ca numai io am asa "mare" greutate! Iar kestia cu mi-e rau de ce nu mi-e rau e cea mai rea![:D] Si Alice, asta se intampla si celor care au mai avut o sarcina, nu numai primiparelor! SARBATORI FERICITE TUTUROR![paste] Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...