Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana, pai nici eu nu am luat mai mult de 5 kg, si toate sunt adunate pe burta in fata. Asa cum zici Papa sunt zile sau ore cand ma simt agila si indemanatica, cand ma aplec fara probleme cu toate ca dupa aia burtica imi aduce aminte ca trebuie sa nu mai fac asa ceva brusc...alteori, ca azi, ma aplec ca o baba cracanata, azi dimineata am vrut sa ma aplec sa iau ceva de jos si intai m-am cracanat, apoi m-am aplecat dar numai din solduri cumva, apoi am urcat si coborat la servici 2 etaje si m-am prabusit in scaun dupa, gafaind aproape...asa ca azi ma simt ca un balon umblator Fie ca Sfintele Sarbatori de Paste sa ne aduca multa sanatate si bucurie noua si bebeilor. Doamne Ajuta! lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matrioshkutza subscriu si eu la cele 5kg, dar am inceput sa bat spre 6 observ. Lia, asa eram si eu luni, credeam ca explodez, ma stringeau toate....wow, a fost oribil. de atunci am hotarit sa o mai raresc cu rontaitul traditional de seara....ca sa nu ajung ca emoticonul ala cu datul cu capul de pereti doar din cauza mea. azi e tare aglomeraqt la mine....abia astept sa treaca si miine ca tot vorbeati de zile libere, eu o sa am luni si marti, da' de mine tot nu scapati, ca va inoportunez de acasa [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele ! In sfarsit am reusit si eu sa mai intru, ca zilele astea v-am citit doar printre randuri, asa multa treaba am avut. Am fost sa-mi iau analizele la sange si sunt relativ bune, de ce relativ? ca am cateva care nu sunt chiar in val. normale, de ex: hematocrit am 34,50 ( val. norm.35-45) fibrinogen 405.30 ( 200 - 400 ) colesterol total 216.80 ( 200 - 239 - risc moderat ) In rest totul e in limite normale. Si nu mi-e gata rezultatul la toxoplasma[bang] Kamy [gravi]sapt 23 kmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit rezultatele de la listeria... titrul a crescut si la mine de la 1/160 la 1/320. Dr Badiu zice sa mai repet analiza peste 2 saptamani, deocamdata sa stau in banca mea. stiu ca voi toate ati dat cu ampicilina... uff alta belea acum!! Roxi tu ce zici de asta??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korektur: am vrut sa zic dormit pe spate , nu pe burta. Si acu va vind un pont: eu dorm cu o pernita mika sub cap, cu una mare pe cap, cu o pernita mika in brate, cu o plapuma intre picioare... si tot trece os prin os. Da' ajuta. Si o veste rea: aici se anunta ninsoare care o sa migreze spre Romanika. SARBATORI FERICITE LA MATRIOSCI [paste] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu te contrazic defel, doar ca banuiesc ca la o a doua sarcina esti (putin) mai linistita, ca deja ai un bagaj cit de cit de cunoshtintze, nu ? Si apropo de cunostinte, am gasit la chioscuri un supliment al revistei mami, ceva cu 9 luni speciale, asa scrie pe coperta si acum fac o pauza de work pentru documentare ! Alice[hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, io nu cred ca e de la rontait ca doar vezi bine ca avem un + de doar 5 kg, deci....nu e plauzibil. Intre mese eu rod cioco, fructe, seminte si cam atat, dar ieri cum am avut de lucru la bucatarie, nu mi-a prea ars de ros ca nu ma mai vedeam iesita de acolo la un moment dat...cuptorul mergea si toate ochiurile aprinse cu oale bolborosind, tigai sfaraind....se facuse cald de numa si mirosuri la greu...cre ca i-am tampit pe vecini. Eu una m-am saturat initial numai cu mirosul. Apoi am si mancat si radea frate-miu de mine cum bagam la jgheab - saracul mi-a tinut isonul 3 ore pe post de ajutor de bucatar, spaland, curatind cartofi, zarzavaturi, tocand vinete, zdrobind usturoi... lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...