Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cori, stai linistita ca nu e problema asa mare cum pare listeria. Eu am titru 1/640, am stat de vorba cu un medic infectionist de la spit. Babes, apoi cu medicul de la centrul pt. listeria de la Inst. Cantacuzino, cu doctora me, cu alt medic gineco si cu doctora de familie si toti mi-au zis un sg. lucru ''ia ampicilina linistita, ptr. mai multa siguranta si stai linistita, fii optimista, nu se intampla nimic''. Roxa- ce parere ai de rezultatele alea ale mele care nu sunt in val. normale? kmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersic Kami, sper sa nu o supere prea tare pe puiuta!! mie mi-a zis sa nu iau nimic deocamdata ceea ce ma avantajeaza ca poate trag si eu un vinisor sau o berica ceva de Paste... [alcool] peste 2 saptamani repet si probabil ca o sa iau atunci ca nu prea vad eu cum ar putea sa scada asa de la sine!! poate doar daca trag bine la masea si omoara bacteria...hehehe [alcool] hic!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gagici aici mi-s da' cu multa treaba. Cori daca sef badiu a zis sa stai pina peste 2 saptamini nu cred ca-i bai. oricum daca ti-era dor de ceva ampicilina o sa iti treaca, ca probabil daca ramine asa titrul o sa iti dea si tie o sacosica. Kamy, hematocritul e ok ptr o gravida (daca hemoglobina e 11-12 tot esti ok), fibrinogenul nu-i sarit mult din schema (aici depinde daca au facut analiza imediat), colesterolul...cum ai mincat zilele astea? daca ai tras un pic de grasime e posibil sa fie de acolo. sau sa il ai tu in mod normal un pic sarit. doctorita iti va zice cel mai bine. Lia mama nu ziceam ca la tine e de la rontait ci comunicam hotarirea mea ca eu stiu de la ce eram ca 2 porky. Papa refuz total sa aud asemenea vesti si nu vreau sa le dau crezare!!!! [xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bortosele...Intrusi eu un minutel sa va urez un Paste Fericit cu multe bucurii..Iepurasul sa va aduca sanatate voua si bebeilor vostri..si familiei.. Eu am fost la eco cu problemele cu arterutele si multumim lui Dumnezeu este totul bine, tratamentul da rezultatul mult dorit,bebeia mea e bine in 3 sapt si-a dublat greutatea(are 640 gr) ,IR-urile mele au sazut(mai avem de lucru la ele dar cu tratamentul acesta se va rezolva...)O sa fac in continuare tratament si dupa o luna revin la eco...Este cel mai frumos cadou de paste ..sa stiu ca bebe este bine ..crescuta.. Va pupic pe toate si va doresc petrecere frumoasa!! PASTE FERICIT! CRISTINA, IUBITOIU- [gravi]23/24 SAPT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va tot citeasc si nu mai ajung sa mai scriu si eu. Acum m-am riscat ca sa va urez un Paste fericit! si sa "ne vedem" cu bine sapt. viitoare. Pana atunci eu nu voi mai intra. Al meu sot a venit ieri cu juma. miel si am program de bucatarie [papica]:drob, bors, oua de vopsit, etc. (el saracutul la asa ceva nu a ajuns inca se priceapa). Oricum voi avea si un pic de ajutor de la fimea [;)] [paste] DNP- 29 aug. - 20 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, nici eu nu m-am omorit cu treaba. Chiar deloc...se ocupa mama si mama-soacra si cu oua si pasca si cozonac si drob si friptura... De fapt daca ma gindesc bine, eu pasca n-am facut decit in primul an de casatorie - sa-l impresionez pe sot...si ca sa demonstrez ca pot. Dupa asta, nu s-a mai vazut! In fine, daca miine nu mai pot intra pe net, vreau sa va urez si eu toate cele bune, fericire si sanatate si PASTE FERICIT! [paste] Si [iepu] sa va aduca numai bunatati! Gabriela [gravi] saptamina 25 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca intotdeauna cind incerc sa fac o pauzea, vine cineva cu ceva de facut ... Cori, intotdeauna trebuie sa existe si o exceptie de la regula (ma rog, daca o pot numi regula pe aceasta cu a doua sarcina ...). Eu una nu stiu cum as reactiona, doar ca la mine este virsta mai inaintata la mijloc si nu cred (acum) ca voi mai trece printr-o a doua sarcina ! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...