Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

OLA,frumoaselor! sa dam si noi raportul la ora asta: -ieri facusi treaba mai toata ziua,atit cit mi-a dat voie Teodora -nu am gatit nimic si nici nu gatesc,ca merg la soacra -la noi sunt 18 grade si un soare...de mi s-au uscat toate rufele de aseara si pina acum;urmeaza altele -si in cele din urma:AM FOST LA DOC!!!!!!s-au incurcat programarile si m-au chemat mai devreme,am facut un tuseu vaginal-totul e bine,col inchis(ma mir!la cit am frecat ieri la covoare nici n-am zis ca se deschide un pic!)am facut si echo(l-am si inregistrat pe caseta-apropo:la noi nu costa nimic treaba asta)si iata rezultatele: DPB-54mm;CC-191mm;CA-163mm;LF-36mm;greutate-249gr.;Placenta anterioara si fundica cu prelungire si grad 0 de maturitate;BCF-137/minut;DAT-50mm;DAAP-49mm. In concluzie DPN ramine acelasi,sarcina este de 21 de sapt.si 3 zile si am liber sa plec din localitate.Singurul lucru neg.ar fi ca a crescut glicemia si trebuie sa tin putin regim:2000 de calorii/zi din care 220-250 gr.glucide! Cam atit!Va spun si eu [paste]la cele care nu mai intra si mai tinem legatura;oricum mai sunt si miine pe aici! O zu\i buna in continuare! [mamica]Teodorei[gravi]in 21 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxi, nu am parul inchis...e saten aramiu vara si mai castaniu iarna, dar zeama de nuci il face bengos, o nuanta de saten roscat fain ...stiu eu reteta de cand eram in liceu si nu aveam voie sa ma vicsalesc cu nimic, da am gasit eu solutia si le-am zis la ai mei ca zeama de nuci intareste parul si chiar asa si e. Deh ma descurcam si eu cum puteam. Da ce nu inteleg e cum sa ai Fe peste limita si sa mai fi si anemica? Parca nu e logic. lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gagici, sa o iau pe "numere": 1. sunt suparata pe voi ca v-am trimis tot soarele si acum se innoreaza si la mine...trimte-ti-l inapoi!!!! 2. Anno sa iti traiasca mama surpriza si sa fie sanatoasa....aasa deci....ce te faci de Pasti cu interdictia de dulciuri? (zi si tu soacrei tale sa fac cozonacii cu indulcitor!![:D]). 3. Andreea, sarbatori fericite si numai bine tuturor!!!! [pup] 4. Lia, anemia este de multe ori legata de cantitatea de fier din singe se numeste "feripriva", eu nu am din asta, ci poate fi ereditara, aberatie genetica (nu va speriati, asa se numesc astea), legata vitamin B6 si cite si mai cite.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacami, am gasit suplimentul acum citeva zile, luni parca, la chioscurile de ziare ... aici in bucuresti il au peste tot, tocmai citisem in revista mare ca urma sa apara si ma tot uitam dupa el ... Felicitari, Anna Maria, sa iti traiasca bebelul !!!! Acum, citind mesajul tau, am realiat ca in euforia mea nici nu am fost atenta sa ma uit pe rezultate sa vad cit de grasut este juniorul ... si mi-am incurcat ochii in cifrele de pe lista de la ecograf si am gasit in cele din urma, ca toate sint in limba engleza si mi-a fost mai greu sa urmaresc printre atitea hceuri, ofedeuri si feleuri (sint niste prescurtari, dar nu stiu de la ce ...) - bebitzul meu are 419 grame La mai mareeee !!! Sanatos sa fie !!!! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am ratat startul la vopsit par acu de Paste ca eftele la care ma duc eu sunt super full si in alta parte nu merg.Dar se paote si dupe, nu? Vad ca unele din noi sunt tare gospodine,eu las capul jos ca nu fac nimic,am delegat totul anul asta.In alti ani prestam si eu la greu ca-mi place,dar acum... Eu o sa va zic celor care nu mai munciti de maine Sarbatori fericite, Paste fericit,Hristos a Inviat si sa aveti grija cu excesele. Va pup si ne auzim dupa. Pentru cele care inca mai suneti pe baricade ne mai auzim noi... Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt si maine pe baricade, dar va doresc celor care intra deja in vacanta, un Paste fericit si linistit, cu bucurii alaturi de toti cei dragi voua. Si...haideti anul asta sa ne alintam si noi de Paste, ca de la anu' are cine sa sparga ouale vopsite!! Roberta + BeBe scump din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...