Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(55)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
neatza la gagicile muncitoare si nu numai. ce faceti? ati vazut ca prognoza zice ca se face frumoooos si caaaaald!!!! asa ca va fi super zilele astea libere (asa sper eu). m-ati distrat cu shaolinii si vinturile...sunteti haioase rau. azi cred ca va fi liniste pe aici, daca tot sunteti pe acasa...eu mi-s la datorie asa ca va astept la o vorba!!! pupici, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Da, Roxi, am vazut prognoza si e ok. Am avut ieri o seara agitata, ma luasera niste junghiuri la stomac de credeam ca o sa vars, ma treceau transpiratiile. A durat cam vreo juma de ora si mai mult poate. Apoi am constatat ca pe langa stomac parca ceva imi apasa intestinul gros sau nu stiu ce ca tot aveam senzatia ca trebe sa stau pe [consti]. Pana la urma am si reusit, desi mi-au cam iesit ochii din cap.[V] Asa ca m-am culcat fara sa mai mananc, ziceam sa nu-mi fortez stomacul si oricum nu-mi ardea de mancat, toata ziua parca am fost un balon cu heliu. N-am mai miscat un deget. Am fost doar pana la farmacie sa-mi iau maltofer si acolo m-am certat cu o cucoana, de 40-50 de ani se bagase in fata mea direct dupa ce ca eu abia mai stateam de umflata ce ma simteam, iar ea nici una nici doua hop inanintea mea, ca si cand eram invizibila. Cand ii zisei ca nu e frumos sa faca asta mai ales ca statusem de 10 minute pana sa ajung la rand, a urlat la mine si m-a facut nesimtita si ca e saptamana mare si ca nu mi-e rusine sa mint ca doar ea era la rand. La frate-miu ii venea s-o ia de par si s-o dea de perete ca a vazut-o venind de afara si intrand direct inaintea mea si cand am dat sa cer si eu ce doream ... lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Si eu la munci azi... sper sa ne dea drumul macar o ora mai devreme daca nu ma dau eu lovita si plec ca am de facut bagaje. Rox ma bucur ca e ok cu tine [pup] Lia nu te mai stresa, asa e unii nesimtiti... nici eu nu tac la faze din astea urlu ca din gura de sarpe pana alertez opinia publica...[:D] Pupici si cat mai putin de stat la job azi!! Cori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ! Nu am mai intrat de 2 zile , putin ocupata cu cautatul casei, cumparaturi ...asa ca azi am program incarcat - macar sa apuc sa vopsesc ouale caci oricum aici nu simt ca vine Pastele. Ca ACASA nu e nicaieri oricit am incerca ....dar sper sa ma obisnuiesc cu trecerea anilor. Mi-as fi dorit sa fiu acasa sa 'simpt' Pastele... Va doresc din sufletul sa aveti un PASTE FERICIT voua , bebeilor vostrii si tuturor celor dragi.[paste] Mani -[gravi]24saptamini 36ani, Dr Adam, 4Aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Mai sunt si eu pe aici pina pe la amiaza;am inceput sa fac bagajelul,mai pun o masina cu rufe si am de calcat cite ceva si...gata! Si la noi e f.frumos afara,sunt 7 grade la ora asta! [paste][paste][paste] [mamica]Teodorei[gravi]in 21 de sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eli - ai grija cu cada, ca si eu alunec prin baie era sa cad de cateva ori, oricum inn ultimul timp sunt cam impiedicata, ma lovesc de toate colturile, am vanatai pe gambe ca un plod. Florina- merci ca ma intelegi cu jivinele, eu si apa la bidon imi iau de aici ca nu am chef de o diaree sau mai rau Doamne fereste acum. Ei care traiesc acolo sunt obisnuiti e altfel, au microclimatul lor, imunitatea lor, eu nu. De fapt si ei cand vin la oras se ofilesc dupa 2 ore si fac 13/14 sa plece inapoi, deci e de inteles daca o sa refuz sa mananc in aceeasi camaruta de 2 pe 3 cu inca 70 de sufletele de pui, ce mi-s tare dragi dar vreau sa am grija de bebele meu. In asemenea conditii aerul e curat....dar doar afara nu in bucatarie. Roxi- sper ca ai gasit remediul pt. anemia aia. Dar te si deranjeaza sau nici nu o simti, daca zici ca nuj-i data de carenta de fer? Cu coagularea am inteles ca ai rezolvit-o. lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, sunt si eu pe baricade. Lia,sunt multi nesimtiti pe lumea asta.desi nu merg cu transportul in comun (inca conduc masina),sambata am fost obligata sa iau un troleibuz.Stupoare!desi burta se vedea destul de mult,mai ales ca stateam si cu haina descheiata,nu s-a ridicat nimeni sa-mi dea loc.Pana la urma o doamna in varsta m-a vazut si mi-a cedat locul,desi eram destul de jenata ca era batrana.Asta e,trebuie sa ne obisnuim cu nesimtirea.Nu vi s-a intamplat ca niste "domni" porci pe strada sa strige dupa voi "umflato".Barbata-miu era sa-l bata pe unu. Eu subscriu cu litere de tipar la faza cu "aerele",ca doar am patit-o zilele trecute de credeam ca nasc si nu alta,asa crampe aveam de credeam ca sunt contractii (stiti ca v-am stresat destul).Asta se vor obisnui masculii nostri si cu aerele noastre,nu? Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu gagici mi-e un somn de nu mai stiu ce e cu mine, si ma cam doare picioarele...(aseara am stat in picioare). asa ca virgula casc la greu...si trag de o cafea. Lia cu anemia ....trebuie sa o suport acum, pina peste vreo luna si jumatate cind mai fac niste analize. acum - alimentatie sanatoasa (hahahahaha) si cam atit. simptome....de anemie comuna, sunt obosita, palida, de astea. cica tre' sa maninc o legatura de patrunjel pe zi, ce ziceti de medicamentul asta??[:D] yuck, urasc iarba aia!!! Eli dar cum ai alunecat mama in baie???ia aveti voi grija cu astea, ca in general piticul nu pateste nimic, ca e bine protejat si nu prea simte el mari zguduituri, da' oasele voastre.....numai ele stiu saracele ce patimesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...