Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

se mai greseste sexul lui bb?


Recommended Posts

Se mai intampla sa se greseasca sexul lui bb la eco la 14 sapt? La prima sarcina asta am patit iar acum desi sunt relativ curioasa parca imi este frica sa merg. De cand cu cele patite am ramas si cu o spaima de eco - sa nu-mi mai spuna cine stie ce. Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Se mai intampla, chiar des. Mai ales cand bebe tau e baiat. Uneori nu se vede asa de bine sexul si doctorul iti spune ca e fetitza. [:)] Cumnata mea a stiut ca o sa aiba fetitza pana cand a nascut. Si a trecut prin multe ecografii. La nastere insa era baiat. Si mai stiu destule cazuri de genul asta. Iti doresc multa sanatate tie si la bebe. Stiu ca stresul poate fi mare, mai ales dupa cate o patanie ca a ta. Incearca sa mergi la alt ecograf, alt doctor. [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehe...sunt Stan Patitul la faza asta!Cu doaua saptamani inainte de "marea intalnire" cu copilashul,am fost la echo pentru controlul de rutina...pozitia bebelusului, chestii de astea!Doctorita m-a intrebat daca stiu sexul copilului.I-am raspuns ca nu-l stiu si nici nu ma intereseaza, sanatos sa fie!Si atunci a insistat sa-mi spuna ea ce urmeaza sa nasc (pentru ca se vedea asa de bine!!!)"O sa aveti un baietel de toata frumusetea!Cam 4 kg pana la nastere!Uitati-va ce picioruse frumoase!"Si era asa extaziata,incat am inceput s-o cred ca voi avea baiat desi...nume de baiat nu "pregatisem"! La nastere surpriza!Baiatul era o splendoare de fetita!4 kg si 51 cm!Macar aici nu s-a inselat!Si am scapat si basma curata cu alegerea numelui...:)) Asa ca, draga Mel_g...si aparatele "greseste" :))) Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca se greseste. Ma rog, n-a fost cazul meu, dar in ziua in care am nascut 2 dintre celelalte mamici au fost socate cand au aflat ca nascusera fetite, cand ele erau convinse ca vor avea baietei ! Una dintre ele chiar refuza sa creada [bang], fiindca venise la maternitate cu lucrusoare cumparate, toate cu albastru.[:D] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua nu ni s-a intimplat, dar am auzit multe cazuri, si am sperat din tot sufletul la a doua sarcina sa fie cum a zis doctorul ca va fi fetita, noi avind deja un baietel si intr-adevar asa a fost(daca imi amintesc bine sexul ni l-a spus prin sapt. 26 destul de tirziu. toate cele bune narcisa x [copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine s-a nimerit sa fie ce a spus doc la prima sarcina,dar acelasi doc i-a spus nasei mele ca va avea o fetita si de fapt era un baietel si i-a spus pe la sapte luni;asa ca eu la sarcina asta am ales sa nu stiu ce voi avea.,pt.ca nimic nu se compara cu momentul in care ti se spune:"Aveti o fetita!(baiat)". [paste][paste][paste] [mamica]Teodorei[gravi]in 21 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine de fiecare data mi-a spus ca voi avea baieti si asa a fost, insa stiu pe cineva careia i-a spus ca va avea fetita si a nascut un baiatel de toata frumusetea [baietel]. Ce conteaza? Sanatosi sa fiti, nu? Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...